• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • خروج چوما اوکه‌که از ترکیب فصل آتی تیم اورلاندو مجیک

خروج چوما اوکه‌که از ترکیب فصل آتی تیم اورلاندو مجیک

اورلاندو مجیک پیک شانزدهم درفت خود را در فصل آتی از ترکیب خارج خواهد کرد تا به بهبود مصدومیت او کمک کند.

خروج چوما از تیم اورلاندو مجیک

زمانی که تیم بسکتبال اورلاندو مجیک طی مراسم درفت NBA که ماه ژوئن برگزار شد، چوما اوکه‌که را از تیم دانشگاهی آبِرن به‌عنوان انتخاب شانزدهم یارکشی کرد، بسیاری از هواداران بسکتبال نیز غافلگیر شدند. همگان قبول داشتند که این فوروارد ۲۰۳ سانتی‌متری این پتانسیل را دارد که از موقعیت‌های دفاع کند و پرتاب‌هایش نیز پیشرفت کرده‌اند اما او راه درازی در پیش دارد و همچنین دچار یک مصدومیت پارگی رباط صلیبی نیز شده است که حتی اگر نگوییم کل فصل، حتما بیشتر بخش فصل آتی مسابقات را از دست خواهد داد. بر اساس گفته‌های شمس کارانیا، خبرنگار رسانه اتلتیک، تیم اورلاندو اکنون قصد دارد تا اوکه‌ را در فصل جاری بیرون بنشاند و اجازه بدهد این بازیکن سلامت خودش را بازیابی کند سپس با او یک قرارداد روکی (سال اولی) امضا کرده و در تابستان بعد اوکه‌که را وارد ترکیب تیم کند. صحبت‌های کارانیا از قرار زیر است:

منابع مختلف گفته‌اند تیم اورلاندو مجیک قصد دارد پیک درفت شماره ۱۶ خود یعنی چوما اوکه‌که را در فصل جاری از بازی کردن معاف کند. این یک ابتکار جالب از هردو طرف است و به اوکه‌که اجازه می‌دهد تا از مصدومیت رباط صلیبی خود ریکاوری کند و در عین حال هنوز هم در برنامه‌های آینده تیم باقی بماند و البته دستمزد یک انتخاب شانزدهم درفت را نیز دریافت کند. این معافیت اوکه‌که شامل امضای قرارداد روکی چهار ساله با بازیکن در تابستان ۲۰۲۰ می‌شود. این قانون معافیت از بازی کردن یا «Redshirt» یک قانون رسمی NBA نیست. قانون معافیت از بازی به ‌معنای آن است که احتمالا اوکه‌که با تیمی که مجیک در جی-لیگ در شهر لیکلند، فلوریداد دارد، قرارداد امضا کند و تمام طول فصل را به ریکاوری بپردازد.

اورلاندو مجیک

حتی شاید اوکه‌که با توجه به نحوه بهبودی مصدومیتش بتواند در چند بازی انتهای فصل برای تیمش به میدان برود اما پس از آن، اورلاندو مجیک در تابستان بعدی با او قرارداد امضا خواهد کرد و تازه از آن زمان اورلاندو با اوکه‌که به‌عنوان یک بازیکن سال اولی رفتار خواهد کرد و در بازی‌های سامرلیگ او را بازی خواهد داد. این رویکرد بدون شک به ‌نفع هردو طرف خواهد بود. استراحت اوکه‌که در فصل بعد هم برای خودش و هم برای تیم مفید خواهد بود. اگر اوکه‌که تابستان سال بعد قرارداد امضا کند بر اساس قوانین دستمزد فصل ۲۱-۲۰۲۰ یک میلیون دلار اضافی دریافت خواهد کرد. اورلاندو مجیک هم‌اکنون ۳.۸ میلیون دلار زیر محدوده مکس قرار دارد و این بدون احتساب اوکه‌که است. اگر او با تیم قرارداد بسته بود ۳.۱ میلیون دلار ارزش داشت. حالا مجیک قادر است از دو جای خالی برای جذب بازیکنان جدید که می‌توانند کمک‌حال این تیم شوند استفاده کند.

با این اوصاف، اورلاندو مجیک که اکنون ترکیبی از بازیکنان کهنه‌کار مثل آرون گوردون، نیکولا ووچویچ و ایوان فورنیه در اختیار دارد تصمیم خوبی گرفته است. آنها امیدوارند با بازیکنان جوانی مثل جاناتان آیزاک، مو بامبا و مارکل فولتز قرارداد شکوفا شوند. فصل آینده در کنفرانس شرق رقابت نزدیکی را شاهد خواهیم بود، مخصوصا پس از رده چهارم. با این حساب مجیک امیدوار است بتواند دوباره به پلی‌آف برگردد و در آنجا برای تیم‌های بزرگ دردسر ایجاد کند. در چنین تیمی، اوکه‌که آن مقدار از توجهی که برای پیشرفت بازی‌اش لازم بود را دریافت نمی‌کرد اما حالا با این تصمیم جدید وضعیت به‌کلی فرق کرده است. مجیک فصل قبل به مربیگری استیو کلیفورد موفق شد در پایان فصل عادی NBA با ۴۲ پیروزی و ۴۰ شکست رده هفتم را کسب کند و به مرحله پلی‌آف صعود نماید اما در آن مرحله طی پنج بازی برابر تورنتو رپترز حذف شدند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *