• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • برت براون ، سرمربی فیلادلفیا: تیم من قادر به انجام هر کاری خواهد بود

برت براون ، سرمربی فیلادلفیا: تیم من قادر به انجام هر کاری خواهد بود

فیلادلفیا سونی سیکسرز، یکی از تیم‌هایی بود که در نقل و انتقالات تابستانی NBA حضور فعالی داشت و از این‌رو این تیم، با ترکیب قدرتمندی در فصل ۲۰-۲۰۱۹ لیگ بسکتبال حرفه‌ای ایالات متحده حاضر خواهد شد. برت براون ، سرمربی این تیم صحبت هایی را مطرح کرده است.

صحبت های برت براون

فیلادلفیا از حضور دو سنتر توانمند به‌نام‌های جوئل امبید و ال هورفورد سود می‌جوید و همچنین آن‌ها در جناحین نیز از ستاره‌ای همچون توبیاس هریسِ ۲۰۶ سانتی‌متری و در پست گارد راس هم از بن سیمونز ۲۳ ساله و ۲۰۸ سانتی‌متری بهره خواهند برد. در این بین جاش ریچاردسون با ۱۹۸ سانتی‌متر، کوتاه‌قدترین بازیکن سونی سیکسرز در این جمع حساب می‌آید. بِرت براون ۵۸ ساله و سرمربی سونی سیکسرز، به خوبی می‌داند که چگونه می‌تواند از وجود این سوپراستارهای NBA در تیم خود نهایت استفاده را ببرد. برت براون در روز چهارشنبه و در وعدۀ ناهار در مرکز شهر فیلادلفیا با صدایی رسا خطاب به بازیکنان تیمش گفته بود:

ما تیمی داریم که قادر به انجام هر کاری خواهد بود.

این واقعیت درونی تیم سیکسرز است. آن‌ها را صرفا بر اساس میانگین قد نمی‌توان تقسیم بندی کرد. فیلادلفیا مجموعه‌ای از بهترین و با تجربه‌ترین ستارگان لیگ NBA را در اختیار دارد که چه در حمله و چه در دفاع تیمی به غایت زهردار و خطرناکی محسوب می‌شود. در فصول گذشته، شاید ترکیب فیلادلفیا تا بدین‌حد پرستاره نبوده و براون مجبور بود تا برای پیشبرد فرامین تاکتیکی‌اش برخی از بازیکنانش را در پست‌های غیر تخصصی‌شان بازی دهد. او مجبور می‌شد تا ستاره‌ای نظیر جی‌جی ردیک که یک شوت‌زن قهار به حساب می‌آید و اثرگذاری او در خط حمله بیشتر از سایر خطوط است، به دلیل کمبود عناصر دفاعی در خط دفاعش به کار گیرد. اما حکایت فصل جدید مسابقات NBA برای برت براون و هواداران سیکسرز مبرا از چند فصل گذشته است.

برت براون

برت براون ، سرمربی کهنه‌کار و کارکشتۀ فیلادلفیا سونی سیکسرز اما هنوز به ترکیب ایده‌آل و مدنظرش برای فصل آتی رقابت‌های لیگ دست نیافته است:

مطمئن نیستم که شروع کار با این پنج نفر باشد. هنوز به خوبی نمی‌دانم که مسئولیت هر بازیکن در پست‌هایش چگونه است و آیا در آن پست می‌تواند بهترین راندمان را داشته باشد یا خیر؟ حتی در این بین توبیاس به من وعده داده که در کارهای دفاعی بهتر عمل خواهد کرد و گفته که از نظر دفاعی بهتر خواهد شد. به بازیکنانم گفته‌ام که صدای رسای شما را شنیده‌ام و منتظر دیدن توانایی‌هایتان در زمین هستم. فکر می‌کنم، هر ورزشکاری خصوصیات رفتاری خاص خودش را داشته باشد و باید دید که توانایی اصلی آن‌ها در زمین چگونه خواهد بود.

برت براون در ادامه صحبت‌هایش می‌افزاید:

من کمبودهای دفاعی خاصی در تیمم حس نمی‌کنم. واقعیت‌های آماری فصول گذشته را فراموش کنید. وقتی جوئل امبید را در ترکیب دارید، پس می‌توانم بگویم ما بهترین ساختار دفاعی در NBA را در اختیار داریم. حالا شما به او بازیکنانی چون کایل اُ کوئین و یا بولدن را هم اضافه کنید. گمان نمی‌کنم بتوان شکاف خاصی در خط دفاعی تیمم وجود داشته باشد.

یکی از کمبودهای احتمالی فیلادلفیا در فصل جدید را می‌توان در بحث شوتینگ این تیم متذکر شد. جایی که با جدایی جی‌جی ردیک از تیم و پیوستنش به نیو اورلینز پلیکانز حال در بحث حمله و قدرت شوت‌زنی فیلا نگرانی‌هایی وجود دارد. ردیک یکی از بهترین سه امتیازی‌ زن‌های یک دهه اخیر NBA به حساب می‌آید که وجودش در خط حمله هر تیمی اثر بخش و تاثیرگذار خواهد بود. به هر حال فقدان ردیک، چیزی نیست که فیلادلفیا سونی سیکسرز بتواند به راحتی آن را جبران نماید. براون اگر چه دیگر جی‌جی ردیک را در اختیار ندارد، اما می‌تواند بر روی قابلیت‌های توبیاس هریس در تیمش حساب ویژه‌ای باز کند. در این بین هرچند بازیکنانی چون ال هورفورد و ریچاردسون از نظر شوت‌زنی پایین‌تر از ردیک قرار می‌گیرند اما این دو نیز در فصل گذشته، آمار به نسبت خوبی (۳۶ درصد) را در پرتاب‌های آزاد خود به ثبت رسانده‌اند. به هر حال سرمربی فیلادلفیا دغدغه‌های شیرین و خاص خود را در فصل ۲۰-۲۰۱۹ لیگ NBA خواهد داشت و علاقه‌مندان به بسکتبال هر چه زودتر می‌خواهند سبک و سیاق او را در سونی سیکسرز مشاهده نمایند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *