• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • بسکتبال NBA ؛ پیروزی تاندر برابر پلیکانز با درخشش گالیناری و کریس پال

بسکتبال NBA ؛ پیروزی تاندر برابر پلیکانز با درخشش گالیناری و کریس پال

دنیلو گالیناری ، پیشکسوت باهوش و کریس پال به اوکلاهاما سیتی تاندر کمک کردند تا در برابر جدید ترین عملکرد خوب زاین ویلیامسون، بازیکن فصل اولی نیو اورلینز پلیکانز در بسکتبال NBA مقاومت کند.

بسکتبال NBA ؛ پیروزی تاندر برابر پلیکانز

دنیلو گالیناری ۱۱ امتیاز از ۲۹ امتیاز خود را در کوارتر چهارم بدست آورد، کریس پال ۱۴ امتیاز و ۱۲ پاس گل به نام خود ثبت کرد و اوکلاهاما سیتی تاندر پنجشنبه شب با نتیجه ۱۲۳ بر ۱۱۸ مقابل نیو اورلینز به پیروزی برسد. زاین ویلیامسون ۳۲ امتیاز کسب کرد که دومین بازی متوالی بود که بیش از ۳۰ امتیاز کسب می‌کند. نیو اورلینز پلیکانز که در کوارتر سوم تا ۱۳ امتیاز هم عقب افتاده بود با درخشش زاین ویلیامسون توانست در ۶ دقیقه پایانی به بازی برگردد. اما بعد از پرتاب سه امتیازی لونزو بال که موجب برتری ۱۱۱ بر ۱۱۰ نیو اورلینز پلیکانز شد، گالیناری ۲ پرتاب موفق انجام داد و با پنالتی‌های موفق خود و یگ پرتاب دیگر در دقایق پایانی موجب شد تا در ۳۰ ثانیه مانده به پایان بازی اوکلاهاما سیتی تاندر با نتیجه ۱۲۱ بر ۱۱۵ پیش بیفتد.

دنیس اسچرودر ۲۲ امتیاز برای اوکلاهاما سیتی تاندر بدست آورد و شای گیلگئوس الکساندر ۱۷ امتیاز بدان افزود. استیون آدامز، سنتر تاندر ۱۱ امتیاز، ۱۱ ریباند و سه بلاک کسب کرد تا بازی ۱۱۹ بر ۱۱۴ شود. بیلی دانوان، سرمربی اوکلاهاما سیتی تاندر در پایان بازی گفت:

ما بازیکنان زیادی داشتیم که در لحظات حساس تأثیرگذاری خود را نشان دادند. ما راهی را برای پیروزی در پایان کار پیدا کردیم.

جی جی ردیک ۲۴ امتیاز برای پلیکانز بدست آورد. پلیکانز نوار سه پیروزی متوالی خود را پاره شده دید. هر دو تیم بیشتر از ۴۸ درصد پرتاب موفق داشتند اما نیو اورلینز پلیکانز ۱۷ بار توپ را لو داد و اوکلاهاما سیتی تادر از این طریق ۲۴ امتیاز بدست آورد. اوکلاهاما فقط ۹ بار توپ خود را لو داد. زاین ویلیامسون که ۳ بار توپ را در این بازی لو داد در پایان این دیدار گفت:

با توجه به حضور رهبری مانند کریس پال، او فرآیند خط حمله تیم را تسهیل کرد و آنها پرتاب‌هایشان را انجام دادند و ما فقط توپ‌های خود را لو دادیم.

بسکتبال NBA

در اکثر اوقات بازی، ویلیامسون تشویق حضار را در هر دو سمت زمین با خود داشت. کریس پال ۹ پاس گل خود را در دو کوارتر ابتدایی بازی ارسال کرد و آخرین پاس گل غیرمعمولی بود. در آخرین ثانیه‌های نیمه اول کریس پال توپ را به استیون آدامز سپرد و آدامز آن را با یک پرتاب وارد سبد کرد. این پرتاب که اوکلاهاما سیتی تاندر را ۶۶ بر ۵۸ پیش انداخت، اولین پرتاب سه امتیازی دوران حرفه‌ای استیون آدامز بود. او این پرتاب را جشن گرفت و قبل از اینکه به همراه بازیکنان به سمت تونل رختکن برود لبخندی به روی لب داشت.

نکات بازی:

اوکلاهاما سیتی تاندر: آن‌ها ۱۵ بازی از ۱۸ بازی خانگی خود را با پیروزی پشت سر گذاشته‌اند. نیمکت اوکلاهاما سیتی تاندر در این فصل ۴۴ امتیاز بدست آورد و نیمکت‌نشینان حریفان مقابل این تیم ۵۵ امتیاز کسب کردند. تاندر ۵۰ درصد پرتاب موفق داشت (۴۶ از ۹۲) و ۱۳ پرتاب موفق از ۲۷ پرتاب سه امتیازی خود داشت.

نیو اورلینز پلیکانز: برندون اینگرام، بازیکنی که برای اولین بار آل‌استار شد سومین بازی متوالی خود را به دلیل مصدومیت از دست داد اما قصد دارد که به بازی آخر هفته آل استار برسد و احتمال دارد در این بازی حاضر شود. پلیکانز ۴۰ ریباند در این بازی بدست آورد و سهم تیم حریف ۴۶ ریباند بود. ۱۴ پرتاب از ۳۵ پرتاب سه امتیازی تاندر به درون سبد رفت. زاین ویلیامسون باید در مسابقه آل‌استارهای آینده بازی کند و در ۱۰ بازی اول خود در بسکتبال NBA حداقل ۲۰ امتیاز کسب کرد و دو بار نیز ۳۰ امتیازی شد.

آدامز از پرتاب میانه زمین و سه امتیازی خود خوشحال شد چراکه روز قبل و در تمرینات درست مشابه چنین پرتابی را انجام داده بود. آدامز در پایان این بازی اظهار داشت:

من با آن پرتاب پیروزی را به ارمغان آوردم چون دقیقاً همان پرتاب را انجام داده بودم. همانطور که شما گفتید من خوشحال شدم. بعد از آن‌که پرتابم به درون سبد رفت تعجب کردم. پرتابی مشابه آن را در درون تمرین انجام داده بودم.

آدامز که در هفتمین فصل حضورش در بسکتبال NBA قرار دارد در شرایطی به این بازی آمد که در طول دوران حرفه‌ای هیچ یک از ۹ پرتاب سه امتیازی خود را نتوانسته بود به درون سبد بفرستد. اولین پرتاب سه امتیازی او مصادف بود با نه هزار و پانصد و چهل و دومین پاس گل دوران حرفه‌ای کریس پال! پال در پایان بازی گفت:

تیم ما بسیار جذاب است و یک تیم جمعی است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *