• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • ابلاغیه جدید مسئولان بسکتبال NBA درباره تعویق مسابقات

ابلاغیه جدید مسئولان بسکتبال NBA درباره تعویق مسابقات

بسکتبال NBA

مسئولان بسکتبال NBA روز پنجشنبه اطلاعیه‌ای را برای تمامی ۳۰ تیم حاضر در این لیگ ارسال و در آن خط‌مشی‌های جدیدی را در خلال وقفه به وجود آمده لیگ تببین کردند.

تعویق مسابقات بسکتبال NBA

از تاریخ ۲۰ مارس تمامی اماکن ورزشی تیم‌ها بسته می‌شوند و بسکتبال NBA بازیکنان را به در خانه ماندن و قرنطینه شدن در برهه کنونی تشویق می‌کند. در این روزها گزارش‌های مختلفی منتشر می‌شود مبنی بر این‌که آزمایش کرونای چندین بازیکن لیگ NBA مثبت درآمده است. آدریان وجناروسکی روز پنجشنبه گزارش داد که تست ویروس کرونای یکی از اعضای سازمان دنور ناگتس مثبت درآمده است. شمس کارانیا، خبرنگار The Athletic و Stadium گزارش داد که تست کرونای ۳ عضو سازمان فیلادلفیا سونی سیکسرز مثبت درآمد. اندکی بعد، در غروب روز پنجشنبه طی گزارشی اعلام شد که تست کرونای ۲ بازیکن لس آنجلس لیکرز و ۱ عضو بوستون سلتیکس مثبت درآمد که مشخص شد فرد مورد نظر در بوستون سلتیکس مارکوس اسمارت است. مارکوس اسمارت از طریق شبکه اجتماعی خود به فالورهاش اعلام کرد که چندین روز پیش تست کرونا داد و از زمان انجام تست خود را قرنطینه کرده است. وی همچنین به فالورهایش هشدار داد که کوید ۱۹ باید به جدی‌ترین شکل مورد ملاحظه قرار گیرد و این را هم گفت که باید تست‌های بیشتری گرفته شود.

با توجه به خبرهای روز پنجشنبه، حالا بخش قابل توجهی از پرسنل بسکتبال NBA تست کرونای مثبت را پیش روی خود می‌بینند. افزایش روزافزون نگرانی برای امنیت لیگ و هواداران مسئله‌ای بود که مسئولان NBA را بر آن داشت تا خط‌مشی‌های خود را به روزرسانی کنند و فصل ۲۰-۲۰۱۹ را تا مدت نامعلومی به حالت تعلیق درآورند. براساس گزارش لس آنجلس تایمز، استیو بالمر، مالک لس آنجلس کلیپرز ۱ میلیون دلار از طریق بنیادش، بالمر گروپ، به گروه‌های محلی حاضر در منطقه کالیفرنیای جنوبی برای پاندمی کوید ۱۹ کمک خواهد کرد. براساس گزارش‌ها استیو بالمر اخیراً ۲۵۰ هزار دلار به مقامات تحصیلی منطقه لس آنجلس و منطقه تحصیلی متحد لس آنجلس کمک کرده بود. برنامه هر دو این سازمان‌ها این بود که به توزیع غذا و دیگر اقلام ضروری کمک کنند تا دانش آموزان و خانواده‌ها در زمان بسته شدن مدارس از این اقلام استفاده کنند.

 بسکتبال NBA

براساس گزارشات این گروه همچنین برنامه دارد تا به بریلینت کرنرز، سازمانی که از بی‌خانمان‌ها حمایت می‌کند، مبلغ ۱۰۰ هزار دلار اهدا کند و همچنین به بنیاد اجتماعی کالیفرنیا که از کارگران کم درآمد و با حقوق کم حمایت می‌کند مبلغ ۱۵۰ هزار دلار کمک نماید. هنوز در مورد نحوه تقسیم ۲۵۰ هزار دلار باقیمانده تصمیمی گرفته نشده است. براساس گزارش لس آنجلس تایمز، بالمر، مسئول اجرایی سابق شرکت مایکروسافت که در سال ۲۰۱۴ اقدام به خرید لس آنجلس کلیپرز کرد ۳ میلیون دلار به خانواده‌های آسیب‌دیده از ویروس کرونا در منطقه سیاتل کمک کرده است. براساس گزارش نیویورک تایمز، تا شب پنجشنبه، بیش از ۲۳۴ هزار نفر در کل جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و حداقل ۹۸۰۰ نفر بر اثر این ویروس جان باخته‌اند. ایالات متحده آمریکا به تنهایی ۱۱ هزار و ۸۱۰ فرد متبلا به کرونا ویروس در خود دارد که بیش از ۱۰۰۰ نفر آن‌ها در شهر واشنگتن و تقریباً ۱۰۰۰ نفر نیز در کالیفرنیا حضور دارند.

بالمر جدیدترین فرد در بسکتبال NBA است که برای این واقعه کمک‌رسانی خواهد کرد. مالک چند تیم دیگر، از جمله مارک کوبان، مالک تیم دالاس ماوریکس و گیل بنسون، مالک تیم نیو اورلینز پلیکانز برای مراقبت از کارگران بیکار شده‌ای که با تعطیلی لیگ حالا دیگر شغلی ندارند مبالغی را کمک کردند. بازیکنان متعددی نیز در شهرهای خود چنین کمک‌هایی را انجام داده‌اند که از آن جمله می‌توان به زاین ویلیامسون (نیو اورلینز پلیکانز)، یانیس آنتتوکومپو (میلواکی باکس)، بلک گریفین (دترویت پیستونز)، کوین لاو (کلیولند کاوالیرز) و دیگر بازیکنان اشاره کرد. این کمک دقیقاً چند روز بعد از تعلیق لیگ انجام گرفت. این تعلیق پس از آن جنبه عملیاتی به خود گرفت که تست کرونای رودی گوبر، ستاره تیم یوتا جاز در تاریخ ۱۱ مارس مثبت اعلام شد و پس از آن سریعاً لیگ NBA لغو شد و متعاقب آن دیگر لیگ‌های معتبر ورزشی نیز مسابقات خود را به حالت تعلیق درآوردند.

لازم به ذکر است رودی گوبر، بازیکن تیم یوتا جاز اولین کسی بود که به بیماری کرونا مبتلا شد و پس از او هم‌بازی‌اش داناوان میشل با تست مثبت کرونا مواجه شد. گوبر پیش از اطلاع درباره متبلا شدنش در یک کنفرانس مطبوعاتی ویروس کرونا را به شوخی گرفته بود و میکروفون‌های کنفرانس را لمس کرد که پس از متبلا شدنش در این باره عذرخواهی کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *