• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • اما و اگرهای شروع دوباره بسکتبال NBA ؛احتمال استفاده از نرده برای هواداران!

اما و اگرهای شروع دوباره بسکتبال NBA ؛احتمال استفاده از نرده برای هواداران!

همه توجهات روی شروع دوباره این فصل بسکتبال NBA در این سؤال خلاصه شده است: آیا هیچ بازی فصل عادی انجام خواهد شد؟ مسابقات فقط در لاس وگاس انجام خواهد شد؟ چه زمانی آغاز می‌شود و لیگ در کدام ماه تابستان یا پاییز پایان خواهد یافت؟ آیا NBA راهی خواهد یافت که قهرمان بر حق لیگ را مشخص کند؟

اما و اگرهای شروع بسکتبال NBA

یک سؤال دیگر نیز متعاقب این سؤالات مطرح می‌شود: آغاز فصل بعد چگونه خواهد بود؟ اگر قبل از پخش گسترده یک واکسن برای ویروس کرونا، فصل ۲۱-۲۰۲۰ آغاز شود بازی‌ها به چه صورت در سالن‌ها برگزار خواهد شد؟ برای حفاظت از بازیکنان و هوادارانی که بیرون از زمین روی صندلی‌ها نشسته‌اند و در تماس با بازیکنان هستند چه سیاستی اتخاذ خواهد شد؟ امکان دارد که لیگ NBA بدون حتی وجود صندلی ‌های کنار زمین برگزار شود یا شاید مانند بازی یک هاکی با پلاکسی گلاس انجام بگیرد، موردی که بسیاری از افراد در داستان جذاب آدام عزیز در فیلم The Undefeated مشاهده کردند. کارون باتلر، بازیکنی که ۲ بار آل‌استار شد و بعد از فصل ۱۶-۲۰۱۵ در لیگ NBA اعلام بازنشستگی کرد در این باره اظهار داشت:

مجبوریم در مورد این ویروس، آنفولانزا و همه ویروس‌ها اطلاعات بیشتری داشته باشیم، چون می‌توانیم درک بهتری از چگونگی حفاظت از بازیکنان و هواداران داشته باشیم. من استفاده از پلاکسی گلس را غیرمحتمل نمی‌شمارم. اگر یک سال پیش به من می‌گفتید NBA و کل جهان از حرکت بازخواهد ایستاد، می‌گفتم دیوانه شده‌اید.

بسکتبال NBA

رندی اوسی، کارآفرین و مالک روزای منیجمنت که با بازیکنانی نظیر دنی گرین، راندی هولیس جفرسون و دیلون بروکس کار کرده در این باره گفت:

باور شخصی من این است که لیگ NBA با یک فرآیند سه مرحله‌ای بازخواهد گشت. به نظر من بسکتبال NBA در آغاز هیچ تماشاگری به خود نخواهد دید و بعد هیچ تماشاگر کنار زمین یا درون زمینی نخواهد داشت و نهایتاً به هواداران اجازه حضور در زمین را خواهد داد اما صدنلی کنار زمین و ردیف دوم را به دلیل حفاظت از همگان حذف خواهد کرد.

این پروسه منطقی به نظر می‌رسد (اگرچه به دلایل مشخص، مسئولان لیگ NBA و تیم‌ها صحبتی درباره این مسئله نکرده‌اند). هنوز، آغاز لیگ بدون حضور هواداران و بعد بدون افراد کنار زمین عجیب و غریب به نظر خواهد رسید. ارتباط بخش هواداران در بسکتبال NBA صمیمانه است. برخی از هواداران خوش‌شانس و ارزشمند در کنار زمین خواهند نشست و گوش خواهند داد که لبران جیمز به آنتونی دیویس چه می‌گوید و کلاً همه صحبت‌ها را خواهند شنید. اما، ۹۹ درصد هواداران از طریق دوربین‌های تلویزیونی بازی را تماشا می‌کنند و می‌توانند صورت‌های بزرگ‌نمایی شده بازیکنان را ببینند و این امکان را به ما بدهند که صحبت‌های آن‌ها را بشنویم. این پروسه تغییر نخواهد کرد. اما صمیمیت در ورزش بدون آن دسته از هوادارانی که در لبه‌های زمین نشسته‌اند کمی کم‌رنگ‌تر خواهد شد. لیگ NBA با فوتبال تفاوت دارد، هواداران به زمین نزدیک‌تر هستند و خبری از فنس و این مسائل نیست. NBA با NHL نیز تفاوت دارد، هیچ پلکسی گلاسی میان بازیکنان و هواداران وجود ندارد. وقتی لیگ NBA از سر گرفته شد، حداقل در آغاز متفاوت از قبل خواهد بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *