بسکتبال NBA و ترتیب فشار وارده بر روی تیم ها

فشار ممکن از است درون تیم باشد، ممکن است از خارج تیم و از سمت هوادارن باشد. فشار ها می توانند بر روی دوش بازیکنان باشند، مربی ها و حتی صاحب باشگاه ها نیز فشار های زیادی را متحمل می شوند و در بسکتبال NBA فشار ها چندین برابر نیز حس می شود.

فصل بعد بسکتبال NBA می تواند جذابیت خاصی داشته باشد.

این جدول و ترتیب تیم هاست بر اساس مقدار انتظار و فشاری که فصل پیش رو متحمل خواهند شد.

۱. لس آنجلس لیکرز

بسکتبال NBA

آنتونی دیویس در تابستان بعدی یک بازیکن آزاد خواهد بود و ممکن است از تیم جدا شود، لبران جیمز یک سال پیر تر خواهد شد و به مرور زمان توانایی های او کمتر خواهد شد. الان بهترین زمان است که تیم لیکرز روی هدف های خود برای قهرمانی سرمایه گذاری کند. مشکلات مربی گری را در نظر بگیرید و همچنین انتظارات بالای هواداران و فشار بسیار زیادی که بر دوش این تیم است، قطعا لیکرز تیم اول این لیست است.

۲. میلواکی باکس

تیم باکس توانایی و قدرت بردن این فصل بسکتبال NBA را دارد و همیشه این توانایی فشار و انتظارات را از یک تیم بیشتر می کند: تیم تا آف سیزن بعد وقت دارد تا قرار داد جیانیس آنتتوکونمپو تمدید کند، اگر مدیران نتوانند او را قانع کنند این بازیکن می توانند به راحتی از تیم جدا شود. به توجه به یک فصل عالی تیم میلواکی می توانند یک قرار داد به مدت پنج سال با این بازیکن ببندد و از توانایی های او استفاده کند. انتظارات از این تیم فوق العاده بالاست و تمام این ها فشار را بیشتر می کنند.

۳. هیوستون راکتس

راسل وستبروک و جیمز هاردن

تیم راکتس وضعیت خود را به صورت مشخص اعلام کرده است، پنجره نقل و انتقالاتی برای آن ها باز است ولی به زودی بسته خواهد شد. تیم هیوستون بسیار کند در جلب رضایت بازیکنان آینده ساز خود کار می کند از جمله راسل وستبروک. تیم هیوستون راکتس باید هرچه سریعتر فرصت را برای نگه داشتن بازیکنان خود از جمله دو غول بسکتبال NBA یعنی وستبروک و هاردن غنیمت، بشمارد.

۴. فیلادلفیا سونی‌سیکسرز

فیلادلفیا ترکیب خود را بعد از پنجاه و یک برد و فشار آوردن و آزار تیم قهرمان بسکتبال NBA از نو بازسازی کرد. با این حال این تیم یک تیم فوق العاده کامل نیست، هرچند آن ها به این سمت حرکت می کنند، با ستاره های جوانی همچون جوئل امبید و بن سیمونز چرا که نه ؟ آن ها آتیش زیر خاکستر اند و با توجه به وضعیت فیزیکی جوئل امبید، فصل بسیار طولانی برای آن ها خواهد بود و از آن ها کم  انتظار نمی رود.

۵. لوس آنجلس کلیپرز

 

آن ها دو سال بعد خود را با انتقال کووای لنارد و خرید پال جرج تضمین کردند و می توانند به راحتی به رقابت بپردازند. اما فشار ها همیشه برای تیمی بیشتر است که انتظار دارد قهرمان شود، و چه تیمی بیشتر از کلیپرز بخت قهرمانی را دارد.

۶. گلدن استیت واریرز

تیم واریرز در مورد در آمد هایی که خواهند داشت بسیار حرف زده و از سیستم کاری خود تمجید کرده است. ولی آیا این دلار ها همچنان به حساب گلدن استیت واریز می شود اگر فرم آن ها خراب شد و افت کنند ؟ با رفتن کوین دورانت، مصدومیت کلی تامپسون و آماده نبودن دی‌آنجلو راسل از نظر جسمی آیا همچنان می توانند به روند خود ادامه دهند ؟ انگار که این فصل، فصل آن ها نیست مگر اینکه معجزه ای اتفاق بی افتد. هرچند تیم گلدن استیت می توانند باز هم خوب ظاهر شود و بازیکنان بسیار عالی ای دارد و رضایت طرفداران خود را جلب کند، اما بعید به نظر می رسد که بتوانند به قهرمانی فکر کنند.

۷. پورتلند تریل بلیزرز

تیم بلیزرز در حاشیه ی خطر قرار دارند ولی همچنان در بسکتبال NBA حضور دارند. احتمالا اصلا به فکر قهرمانی نیستند، هرچند نباید آن ها را دسته کم گرفت. در اختیار داشتن بازیکنانی دیمین لیلارد ( به مدت چهار سال ) و سی. جی. مک‌کالوم ( سه سال با قرار داد صد میلیون دلاری ) هر تیمی را خطرناک می کند و آن ها به خوبی توانسته اند رضایت این بازیکنان را جلب کنند.

۸. میامی هیت

در پنج سال اخیر بعد از خروج لبران جیمز، تیم میامی هیت توانسته فقط دو بار وارد دوره ی حذفی بسکتبال NBA ( پلی آف ) شود و تنها یک بار برنده سری شود. به همین دلیل آنها هزینه ی زیادی صرف کردند و توانستند جیمی باتلر را جذب کنند. تنها راه راضی کردن هوادارانی با فرهنگ بردن، پیروزی است که باتلر می تواند بسیار از مشکلات آن ها را حل کند. ولی برای چه مدتی ؟ او در حال وارد شدن به سی سالگی است و کم کم توانایی های او از بین می رود و تیم میامی باید خود را از زیر فشار های هوادارن رها سازد و فکری کند.

۹. اورلندو مجیک

یک تیم کنفرانس شرق که عملکرد بسیار جذابی در این مدت اخیر نداشته است، هرچند آن ها از فصل قبل خود بسیار راضی هستند – بهترین عملکرد آن ها در هفت فصل اخیر- و پول زیادی خرج کردند تا بازیکنان مهم در تیم باقی بمانند و تنها این موضوع ثمر بخش است که آن ها به روند پیروزی های خود بازگردند.

۱۰. یوتا جاز

با جذب مایک کانلی و به خدمت گرفتن بویان بوگدانویچ نباید تیم یوتا را در این فصل دسته کم گرفت. آن ها با این خرج ها اعلام کردند که به دنبال قهرمانی هستند. هرچند بازیکنان کار کشته در حال کنار رفتن از میدان هستند. داناوان میچل و رادی گوبرت برای مدت زیادی این تیم را تضمین می کنند، اما همچنان فشار بر روی تیم های قوی تر، بیشتر است.

۱۱. بوستون سلتیکس

امید تیم بوستونی برای قهرمانی همراه با کایری اروینگ رفت. هرچند فصل بعد یک فرصت است تا مشکلات تیم را گردن کایری بی اندازند و فشار ها را کمتر کنند. اگر بازیکنان جوان همچون جیسون تیتوم و جیلن براون بتوانند بتوانند به فرم خوب خود بازگردند احتمالا تاثیر منفی بر روی اروینگ می گذارد. با کمبا واکر احتمالا تیم سلتیکس بتواند به رقابت بپردازد و حرفی برای گفتن داشته باشد.

۱۲. فینیکس سانز

تعداد کمی خارج از تیم، از فینیکس انتظار رقابت برای قهرمانی را دارند، هرچند در داخل تیم اعتماد به نفس بالایی وجود دارد و از خود انتظار دارند. کاسه صبر رابرت سارور صاحب تیم سر آمده است. سانز در نقل و انتقالات تقریبا آشفته عمل کردند اما کسی چه می داند.

۱۳. واشینگتن ویزاردز

آن ها شوتینگ گارد خود را یعنی بردلی بیل  با تمام پیشنهاد های بزرگ خارج از تیم، همچنان راضی نگه داشتند و انتظار می رود بتواند فصل خوبی را برای ویزاردز بازی کند. بیل هم به نظر خوشحال می آبد هرچند قرار داد او در سال ۲۰۲۱ به پایان می رسد و این برای تیم واشینگتنی نگران کنند به نظر می رسد. با توجه به فصلی پر از باخت برای ویزاردز آیا می توانند بردلی را همچنان خوشحال نگه دارند؟ امسال سالی تعیین کننده برای بسکتبال واشینگتن است.

۱۴. دنور ناگتس

ناگتس بهترین تیم حاضر در پایین از این لیست هستند. اما آن ها بسیار جوان هستند و هسته ی مرکزی تیم نیز قفل است. همیشه برای تیم های قوی بسیار مهم است که بتوانند برنده باشند ولی فصل بعد برای دنور ها مثل مرگ و زندگی می باشد.

۱۵. بروکلین نتس

احتمالا فرصت تیم نتس فصل بعد محیا خواهد شد، زمانی که کوین دورانت از مصدومیت سخت تاندون آشیل خود بازگردد. هرچند تیم نتس در این فصل بیشتر به دنبال فکر کردن به تحول خود است تا به فصل بعد برسد. در این زمینه نقش کایری اروینگ بسیار بالا می رود تا بتواند جوان تر ها را به سمت جلو ببرد و اگر او در این کار موفق نشود و فصل سختی برای این تیم بگذرد احتمالا مشکلات فراوانی گریبان گیر تیم بروکلین نتس می شود قبل از اینکه به فکر تحول و فصل بعد باشد.

۱۶. ایندیانا پیسرز

پیسرز در این تابستان جوان تر شده است و احتمالا ضعیف تر نیز شده. این احتمالا سبک و سنگین کردن خوبی باشد، آن ها انتظار ها را کمتر می کنند و به راه خود برای فصل بعد ادامه می دهند. هرچند اگر ایندیانا از انتظاری که از این تیم می رفت ضعیف تر نشان دهد، ممکن است مشکلات زیادی برای مردمی که به این تیم علاقه دارند پیش بیاید و فاصله ی آن ها با طرفدارا ها و همچنین در آمد دور تر شود.

۱۷. دیترویت پیستونز

آن ها همان تیم سابق هستند، شاید بتوانند به مرحله ی حذفی بسکتبال NBA برسند و شاید نتوانند، مثل هر فصل. درگرگونی های کوچکی که در تیم شد شاید بتواند مقداری فشار بر روی تیم وارد کند ولی بیشتر از این از پیستونز انتظار نمی رود.

۱۸. ساکرامنتو کینگز

رقابت بالای NBA تیم کینگز را وادار کرد که به سمتی بروند که بازیکنان کار کشته را وارد تیم خود کنند و از تجارب آن ها استفاده کنند. آن ها امیدوارند که با یک اتحاد به سمت پیروزی بروند. حتی اگر تیم پس بکشد، خیلی از بازیکنانی که با تازگی جذب شده اند به نظر خود را مسئول این تیم می دانند و برای آن ها تیم مهم است. و از همه مهم تر نسل جوان تیم قرار داد های بلند مدتی دارند و امید را برای ساکرامنتو می توانند تا مدت های زیادی زنده نگه دارند.

۱۹. دالاس ماوریکس

دالاس انتظارات خود را متمرکز لوکا دانچیچ جوان و پاور فوروارد خود کریستاپس پورزینگیس کرده است. هرچند هر دو جوان هستند و پورزینگیس به تازگی از بند مصدومیت خارج شده است. آن ها شکیبا و ساکت خواهند بود. هرچند به دلیل بازی در بسکتبال NBA قطعا روی آن ها فشار خواهد و هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.

۲۰. نیویورک نیکس

در حال حاضر تیم به نظر تیم آماده و دنبال برد نمی باشد، اما تعداد زیاد هواداران این تیم این واقعیت را نمی پذریند و به تیم فشار خواهند آورد و از تیم خود یک فصل دیگر از باختن نمی خواهند. مالک باشگاه، جیمز اِل. دولان که مکرارا نقشه های مختلفی برای مهار این مشکل امتحان کرده است، احتمالا می تواند در نهایت تیم نیویورکی را به روز های اوج خود بازگرداند.

۲۱. شارلوت هورنتس

این تیم بوی ضعف می دهد. آینده ی آن ها به نظر مبهم و تیره می آید. همه این موضوع را می دانند. هرچند باختن همیشه به یک تیم فشار می آورد و استرس زا است.

۲۲. نیو اورلینز پلیکانز

بعد از درخواست جذب آنتونی دیویس، حالا آن ها یک امید دیگر برای زندگی دارند، زایان ویلیامسن شماره یک تیم.  دیوید گریفن مدیر اجرایی جدید تیم، باورمندی و اعتماد به نفس زیادی به تیم اضافه کرده است، او همچنین کنار ویلیامسن جوان استعداد های نو ظهور دیگری را اضافه کرده است. اگر امسال خوب پیش برود که عالی است، اما اگر این اتفاق رخ ندهد بسیار نا امید کننده خواهد بود. هرچند نیو اورلینز همچنان وقت دارد که یک هویت برده از خود به نمایش بگذارد.

۲۳. شیکاگو بولز

شاید تیم بولز وضعیت خوبی داشته باشد، شاید آن ها در آینده بهتر هم شوند، شاید هم خیر. اما آنقدر راه برای شیکاگو باز است که به نظر نمی رسد این فصل استرس چندانی داشته باشد. احتمالا این فصل بتوانند به مراحل حذفی برسند با توجه به این که بازیکنان جوان آن ها عملکرد خوبی داشته اند.

۲۴. کلیولند کاوالیرز

نزدیک قعر جدول، این تیم فقط می خواهد که ارزش بازیکنان کلیدی خود را مقداری بالاتر ببرد. دو بازیکن جوان و مستعد آن ها – کالین سکستون و درایس گارلند- هر دو پوینت گارد هستند، و این می تواند یک رقابت خوب به وجود آورد. کوین لاو یکی از قرارداد های بسیار گران این تیم است، مصدومیت ها و افزایش سن، این بازیکن را به سمت فروش ارزان می برد و احتمالا تیم کاوالیرز به فکر فروش این بازیکن باشد. هرچند تا زمانی که بتوانند برنده از زمین خارج شوند این قرارداد زیاد مسئله ی بزرگ و مهمی نخواهد بود.

۲۵. سن آنتونیو اسپرز

دوره ی تیم دانکن بعد از مدت ها تمام شده است و سکان موفقیت به کووای لنارد داده شده است. اسپرز همچنان در ماه عسل موفقیت های شانزده ساله و بردن پنج بار بسکتبال NBA هستند. بسیار خوب است که رکورد ورود به مرحله حذفی را پیاپی توسط تیم داشته باشیم. ولی تیم باید به خودش بیاید و به فکر یک پیشرفت و آینده نگری درستی باشد.

۲۶. مینه‌سوتا تیمبرولوز

گرسون روساس رئیس جدید، یک تیم بازنده ولی با استعداد بسیار بالا تحویل گرفته است و کمی در آن تغییر انجام داده است. این یعنی انتظار بسیار کم برای پیشرفت سریع و موفقیت های پیاپی، اما شاید همین انتظار کم راه حل پیشرفت همین تیم باشد و بتواند در سکوت پله های ترقی را بالا برود.

۲۷. ممفیس گریزلیز

این تیم در حال یک انقلاب بزرگ و تحول بزرک در خود است و انتظار از افرادی تمیتریس مورنت بیست ساله و جیردن جکسون بیست ساله شاید بیهوده به نظر برسد و آن ها همچنان به بلوغ در زمینه NBA نرسیده اند.

۲۸. آتلانتا هاکس

تیم هاکس بازیکنان جوان بسیار زیادی دارد – تری یانگ، جان کالینز، کوین هیورتر، دِ آندره هانتر و کَم ردیش – به علاوه ی بازیکنان جوان دیگری که کم کسی آن ها را می شناسد و قرار داد های جدید. آتلانتا کافی اجازه بدهد این گروه با هم بزرگ شوند و انتظار بالایی از آن ها نداشته باشد و نتیجه را خواهد دید. به همین دلیل این فصل انتظار زیادی از تیم هاکس وجود ندارد و آن ها با آرامش کار خود را ادامه خواهند داد.

۲۹. اکلاهما سیتی تاندر

آن ها با رضایت خود به سمت تحول در تیم رفتند و با فروش بازیکنانی مثل پال جرج، راسل وستبروک و در عوض گرفتن بازیکنان جوان از دیگر تیم ها. این به آینده ی آن ها کمک بیشتری خواهد کرد و آن ها می توانند با یک آینده نگری بهتری به سمت جلو حرکت کنند. اکلاهما می تواند هر کاری که می خواهد انجام دهد در حالی که بازیکنان خود را به تیم های کلیپرز و راکتز داده است. کریس پاول، دنیلو گالیناری و استیون آدامز می توانند به اکلاهما سیتی یک فرصت برای حتی عملکرد بسیار عالی در این فصل بدهند.

۳۰. تورنتو رپترز

تورنتو می تواند خوشحال قهرمانی خود را جشن بگیرد فارغ از هر اتفاقی که این فصل رخ خواهد داد. برعکس فوتبال در بسکتبال کسی که قهرمان بسکتبال NBA می شود انتظار کمتری از خود برای تکرار قهرمانی در سال بعد دارد و معمولا دیگر تیم ها شانس خود را امتحان می کنند. هرچند خروج کووای لنارد خیلی از انتظار ها را برای تکرار قهرمانی از بین برد. رپترز همچنان باید فولادی باشند، اما حتی اگر نباشند، آن مدال قهرمانی برای ابد همراه آن ها خواهد بود.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *