• صفحه خانگی
  • >
  • مسابقات
  • >
  • بوگدان بوگدانوویچ و صربستان چگونه تیم ملی آمریکا را به زانو درآوردند؟

بوگدان بوگدانوویچ و صربستان چگونه تیم ملی آمریکا را به زانو درآوردند؟

تیم ملی بسکتبال صربستان با پیروزی ۹۴ بر ۸۸ مقابل آمریکا در راند رده‌بندی پنجم تا هشتم جام جهانی بسکتبال ۲۰۱۹ چین نشان داد که تیم بی‌پروانه‌ای است و پایانی خوب و خوش را برای خود در این جام رقم زد. در این دیدار بوگدان بوگدانوویچ عملکرد خوبی داشت.

بوگدان بوگدانوویچ عامل اصلی پیروزی صربستان برابر آمریکا

صربستان در همان کوارتر اول چراغ پیروزی را در دونگان روشن کرد و با هشت پرتاب ۳ امتیازی و نتیجه ۳۲ بر ۷ به استقبال نیمه دوم بازی رفت. آمریکایی‌ها که کار خود را تمام شده می‌دیدند در کوارتر دوم پیروز شدند و در پایان نیمه اول اختلاف امتیاز را به عدد ۴ رساندند. رقابت این دو تیم در نیمه دوم شانه به شانه دنبال شد تا اینکه صربستان در کوارتر چهارم در زمینه پرتاب ۲ امتیازی بسیار موفق عمل کرده و آمریکا را زمین‌گیر کرد. بوگدان بوگانوویچ و ولادمیر لوکیچ خود به تنهایی ۴۳ امتیاز برای صربستان کسب کردند و این در حالی بود که هریسون بیرنس ۲۲ امتیاز برای آمریکا بدست آورد.

نقطه عطف بازی:

صربستان در شروع کوارتر چهارم فقط با ۳ امتیاز اختلاف از آمریکا پیش بود اما با اتکا به ولادمیر لوکیچ، واسیلاژ موکیچ و بوبان مرجانوویچ در فاصله ۴ دقیقه و ۴۳ ثانیه مانده به پایان با ۱۳ امتیاز پیش افتادند. تیم ملی آمریکا تلاش کرد تا در لحظات پایانی کامبک بزند و اختلاف را بار دیگر به ۴ امتیاز رساند اما تلاش آن‌ها به جایی ترسید و صربستان ثابت کرد که یک سر و گردن در این بازی بالاتر است.

آمارها دروغ نمی‌گویند:

ترکیب ساشا جورجوویچ، سرمربی صربستان در تمام طول بازی مؤثر عمل کرد و با ۱۵ پرتاب ۳ امتیازی، ۴۸ درصد این پرتاب‌ها را به امتیاز تبدیل کرد. بوگدان بوگدانوویچ بیشترین پرتاب ۳ امتیازی را داشت و پس از او لوکیچ در این زمینه برتر بود. نمانجا بجلیکا و واسیلاژ میکیچ نیز هر یک دو پرتاب ۳ امتیازی داشتند و میلوتینوف ۱ پرتاب ۳ امتیازی را به خود اختصاص داد.

بهترین بازیکن میدان:

بوگدان بوگدانوویچ در مرکز بسکتبال دونگان درخشان ظاهر شد و با ۷ پرتاب ۳ امتیازی موفق شد ۲۸ امتیاز برای تیم خود کسب کند. بوگدان بوگدانوویچ ۶ اسیست و ۴ ریباند نیز برای صربستان به ارمغان آورد. علاوه بر این، بوگدانوویچ اولین بازیکنی است که در ۵ بازی مختلف جام جهانی بسکتبال ۲۰۱۹ ۲۰+ امتیاز کسب می‌کند.

بوگدان بوگدانوویچ

نکته پایانی:

صربستان این شانس را دارد که برای رتبه پنجمی جام جهانی بجنگد و آمریکا برای کسب رتبه هفتم این رقابت‌ها خواهد جنگید. هر دو تیم برای برگزاری آخرین مسابقه ردهبندی خود به بیجینگ خواهند رفت. صربستان با جمهوری چک روبرو خواهد شد و آمریکا با لهستان مسابقه خواهد داد.

مصاحبه بعد از بازی:

گرگ پوپویچ، سرمربی تیم ملی آمریکا گفت:

ما بازیکنان باشخصیتی داریم. بازی دشواری بود اما وقتی شما بسیاری از پرتاب‌های خود را از دست می‌دهید مجبورید آرایش‌های دفاعی مختلفی به خود بگیرید. بوگدانوویچ واقعاً در خط حمله زهردار بود. واقعاً تحت تأثیر شخصیت و مقاومت صربستان قرار گرفتم. امشب نمونه خوبی برای نشان دادن این دو پارامتر بود.

هریسون بیرنس، فوروارد آمریکا نیز اظهار داشت:

به لحاظ احساسی از این جام راضی هستم. برای من بازی‌های رقابتی بسکتبال در تابستان بازی با توپ نیست، من این کار را با قلبم انجام دادم. فرصت پوشیدن پیراهن تیم ملی و بازی در آن همیشه نصیب یک بازیکن نمی‌شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *