• صفحه خانگی
  • >
  • مقالات
  • >
  • ۵ دیدار به یادماندنی جان وال در ویزاردز؛ از کسب ۵۰ امتیاز تا ثبت ۲۰ پاس گل!

۵ دیدار به یادماندنی جان وال در ویزاردز؛ از کسب ۵۰ امتیاز تا ثبت ۲۰ پاس گل!

در این یادداشت نگاهی به عملکرد جان وال در تیم واشنگتن ویزاردز خواهیم انداخت.

عملکرد جان وال

با توجه به این‌که به دلیل شیوع ویروس کرونا بسکتبال NBA به تعویق افتاده است به دنبال تلاش برای یافتن راهی هستیم که وقت خود را با آن سپری کنیم. به دلیل طی کردن دوران ریکاوری بعد از عمل آشیل، جان وال تمام ۶۴ بازی اول واشنگتن ویزاردز را در این فصل از دست داد و هیچ شکی نیست که هواداران واشنگتن ویزاردز از نمایش هنر او محروم شده‌اند. پس با الهام از این مسئله، ما ۵ بازی برتر دوران بازیگری او را مورد بررسی قرار خواهیم داد. می‌توانید با این بازی‌ها موافق یا مخالف باشید. اما نکته مهم‌تر این است که وقت خود را خالی کنید و این عملکردهای فوق‌العاده گارد رأس آل‌استار خود را به تماشا بنشینید.

۲ نوامبر سال ۲۰۱۰؛ ورود جان وال

تنها با سپری شدن سه بازی در اولین فصل حضورش، وال ثابت کرد که به بازیکنی خاص تبدیل خواهد شد. این بازی اولین باز واشنگتن ویزاردز در خانه بود، او در بازی قبلی و باخت برابر آتلانتا هاکس ۲۸ امتیاز کسب کرده بود و وقت آن بود که به هواداران این تیم نشان دهد که از حداقل ۱۰ سال بعد ویزاردز چه انتظاری باید داشته باشند. این بازی با پیروزی ۱۱۶ بر ۱۱۵ ویزاردز در وقت‌ اضافه به پایان رسید و وال ۲۹ امتیاز کسب کرد و ۹ پرتاب موفق از ۱۶ پرتاب خود داشت و آمار فوق‌العاده ۱۳ پاس گل و ۹ توپ‌ربایی را از خود به یادگار گذاشت. سرعت، تغییر مسیرو میدان دید وسیع در بازی را از همان ابتدای دوران حرفه‌ای می‌شد در بازی جان وال دید. اگر بلیک گریفین نبود، جان وال بهترین انتخاب برای عنوان بهترین بازیکن فصل اولی محسوب می‌شد.

۱۶ نوامبر سال ۲۰۱۶؛ جان وال ۵۰ امتیازی می‌شود!

امتیازگیری بهترین مهارت جان وال نیست اما مانند بسیاری از بازیکنان بزرگ دیگر او مهارت خود را برای برتری در بازی به شیوه‌های مختلف به نمایش گذاشته است و وقتی پرتاب دو امتیازی او به سمت سبد می‌رود، او به مهره کاملاً ارزشمندی تبدیل می‌شود که از آن جمله می‌توان به ۵۰ امتیاز او مقابل اورلاندو مجیک اشاره کرد. او با ۵۲ امتیاز خود بیشترین امتیاز دوران بازیگری خود را بدست آورد و در کنار آن ۸ پاس گل و ۴ ریباند نیز داشت. او ۱۸ پرتاب موفق از ۳۱ پرتاب خود داشت و ۵ پرتاب موفق را از ۸ پرتاب سه امتیازی خود تجربه کرد. اما متأسفانه برای ویزاردز ۵۲ امتیاز وال کافی نبود. ویزاردز این بازی را ۱۲۴ بر ۱۱۶ به اورلاندو مجیک واگذار کرد.

جان وال

۱۷ مارس سال ۲۰۱۷؛ ۲۰ پاس گل!

در بازی واشنگتن ویزاردز مقابل شیکاگو بولز در مرحله پلی‌آف NBA جان وال ۲۰ پاس گل را به ثبت رساند که بالاترین آمار دوران بازیگری‌اش به حساب می‌آمد و به سومین بازیکن تاریخ تیمش تبدیل شد که در یک بازی ۲۰ پاس گل می‌دهد. قبل از این بازی او موفق شده بود ۲ بار آمار ۱۹ پاس گل را به ثبت برساند.

۲۸ آوریل سال ۲۰۱۷؛ ایجاد اختلاف امتیاز مقابل آتلانتا

شاید این بهترین بازی دوران بازیگری جان وال باشد. او برای بازی ششم پلی‌آف سال ۲۰۱۷ به آتلانتا رفت و درهای موفقیت را به روی تیمی بست که ۲ سال پیش از آن از این تیم شکست خورده بود. او قبل از بازی گفته بود که در این بازی ۴۰ امتیاز کسب می‌کند و همین کار را هم کرد. وال در این بازی ۴۲ امتیاز، ۸ پاس گل و ۴ توپ‌ربایی به نام خود ثبت کرد و ۶۴ درصد اقدام منطقه‌ای موفق داشت.

۱۲ می سال ۲۰۱۷؛ نقش مؤثر در کشاندن بازی مقابل بوستون سلتیکس به دیدار هفتم

واشنگتن ویزاردز رقابت حیثیتی با ایسایا توماس، بازیکن بوستون سلتیکس داشت و وال نقش کلیدی را در این میان ایفا کرد. وقتی در آن سال این دو تیم در بازی نیمه‌نهایی کنفرانس شرق مقابل یکدیگر قرار گرفتند، باید آن را از تلویزیون به نظاره می‌نشستیم. بازی ششم خیلی زود فرا رسید. بوستون سلتیکس در مجموع ۳-۲ پیش بود و اورلی بردلی و آل هورفورد در ترکیب اصلی قرار داشتند و ویزاردز در آستانه حذف در بازی خانگی خود بود. در لحظات پایانی ویزاردز ۲ امتیاز عقب بود، اما وال با یک پرتاب سه امتیازی تیم خود را در بازی‌ها نگه داشت. این بهترین نقطه آماری وال نبود. او ۲۶ امتیاز و ۸ پاس گل کسب کرد و ۹ پرتاب موفق از ۲۵ پرتاب فیلد خود داشت. قبل از پرتاب سه امتیازی وال، بردلی بیل بهترین بازیکن میدان بود. اگر وال آن پرتاب سه امتیازی را انجام نمی‌داد هیچ‌کس حالا آن بازی خارج از بوستون را در یاد نداشت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *