• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • کلید پیروزی ممفیس برابر نتس در تقابل جا مورانت و کایری اروینگ نهفته بود

کلید پیروزی ممفیس برابر نتس در تقابل جا مورانت و کایری اروینگ نهفته بود

صبح امروز، دوشنبه، ممفیس گریزلیز در وقت اضافه با نتیجه ۱۳۴-۱۳۳ برابر بروکلین نتس به پیروزی رسید. در این دیدار تقابل جا مورانت و کایری اروینگ دلیل برتری ممفیس بود.

تقابل جا مورانت و کایری اروینگ

بازیکنان ممفیس به خوبی می‌دانستند که کایری اروینگ قرار است شوت آخر بروکلین را بزند. ممفیسی‌ها حتی این را هم می‌دانستند که کایری قرار است قبل از اقدام برای شوت حرکت فریبنده پامپ فیک را نیز انجام بدهد و همین اتفاق نیز رخ داد. جا مورانت که در بطن خنثی کردن حرکت اروینگ قرار داشت پس از پایان بازی گفت:

مربی به ما گفت که در موقعیت خودمان باقی بمانیم.

جا مورانت زمانی که کایری قصد داشت شوت فیک و حرکت فریبنده خود را بزند نوک انگشتانش را دراز کرد اما ستاره روکی گریزلیز دفاع خود را تکمیل نکرد تا مبادا خطای فاجعه‌باری را در ثانیه‌های پایانی مرتکب شود و دو دستی به اروینگ پرتاب آزاد تقدیم کند. مورانت سپس برای دفع شوتی که احتمالاً قرار بود پیروزی در این دیدار را برای نتس به ارمغان بیاورد دست خودش را به‌طور کامل دراز کرد. مورانت بدین صورت ادامه داد:

امشب من سعی داشتم برای یک بازیکن بسیار بزرگ چالش ایجاد کنم.

از دیگر دستاوردهای مورانتِ سال اولی در بازی صبح دوشنبه ۳۰ امتیاز و همچنین ۹ اسیست بود. او همچنین در ثانیه‌های آخر اورتایم به جی کراودر پاس داد تا او نیز با شوت خود پیروزی ممفیس در این دیدار را رقم بزند. در میان تمام صحنه‌های زیبایی که دیشب با عملکرد جا مورانت رقم خود، برای هم‌تیمی‌هایش، بلک کردن کایری اروینگ، بازیکن شش دوره رویداد آل استار از همه لذت‌بخش‌تر و بهتر بود. جی کراودر در این رابطه می‌گوید:

برای من در کنار امتیازاتش، این صحنه بهترین نمایش جا مورانت در بازی دیشب بود. او در کسب امتیاز و گردش توپ عملکرد خوبی داشت اما آن حرکت دفاعی برای رساندن بازی به وقت اضافه یک حرکت بزرگ بود.

جا مورانت کایری اروینگ

اروینگ در این دیدار بیشترین امتیاز را کسب کرد. پوینت گارد سابق سلتیکس تعداد زیادی از ۳۷ امتیاز خود را در برابر همین، جا مورانت به‌دست آورد. اما مورانت بیست ساله هرچه لحظات بازی حساس‌تر می‌شدند، عملکرد بهتری از خود نشان می‌داد. او در کوارتر چهارم، ۱۷ امتیاز طی نُه دقیقه برای تیمش کسب کرد. این اتفاق در حالی رقم خورد که ممفیس در فاصله سه دقیقه و بیست ثانیه مانده به پایان بازی، ۱۱۸-۱۱۰ از رقیب خود عقب افتاده بود. ران بسیار عالی مورانت باعث شد تا در فاصله ۱۲.۵ ثانیه مانده به پایان، گریزلیز اختلاف با حریف را به تنها دو امتیاز کاهش بدهد. مورانت با یک درایو و امتیاز خوب کار را به تساوی کشاند. پس از آن بروکلین تقاضای وقت استراحت کرد تا تاکتیک نهایی خود را با محوریت اروینگ مهیا کند. مورانت که در این لحظه خسته به‌نظر می‌رسید، دستانش را بر روی زانو گذاشته بود تا نفس بگیرد. از ده امتیاز قبلی تیم، هشت ‌تا را این بازیکن سال اولی کسب کرده بود اما هنوز هم یک تکلیف مهم دیگر باقی مانده بود. در فاصله هفت ثانیه مانده به پایان این دیدار، مربی تیم گریزلیز، تیلور جنکینز، در وقت استراحت دستوراتش را با فریاد به بازیکنان خود منتقل می‌کرد. خود جنکینز پس از بازی گفت که در انتها دیگر صدایی برایش باقی نمانده بود.

جا مورانت اما به‌خوبی پاسخ فریادهای مربی خود را داد. او فریب حرکت کایری را نخورد. حتی خود کایری نیز پس از بازی این حرکت مورانت را مورد ستایش قرار داد. با توجه به تمام این اتفاقات، حتی اگر کایری شوت خود را وارد سبد می‌کرد و ممفیس در این دیدار شکست می‌خورد، بازی مورانت در این دیدار بازهم جای تقدیر داشت. هنوز در ابتدای فصل قرار داریم و بازی‌های زیادی باقی مانده است اما باید ببینیم که در دیدارهای آینده لیگ برای اروینگ و مورانت چه اتفاقی رخ خواهد داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *