مذاکره اوکلاهاما سیتی تاندر با دنور ناگتس بر سر انتقال جرمی گرنت

سران اوکلاهاما هنوز بشدت درگیر نقل و انتقالات هستند. به نقل از خبرنگار ESPN آدرین وجناروسکی، اوکلاهاما سیتی در حال مذاکره با دنور ناگتس بر سر معامله جرمی گرنت هستند.

اوکلاهاما سیتی تاندر به دنبال جذب جرمی گرنت است

وجناروسکی در صفحه توئیتر خود می گوید:

منابع ما در لیگ، به ESPN گزارش داده اند که اوکلاهاما سیتی تاندر در حال معامله جرمی گرنت با دنور ناگتس است. این معامله تاندرها را از پرداخت حقوق بسیار بالای سالیانه ۳۹ میلیون دلاری جرمی گرنت و البته مالیات بالای آن معاف می کند.

در حقیقت پس از معاملۀ پال جرج با لس آنجلس کلیپرز در اواخر هفتۀ گذشته، تاندرها معامله دیگری را انجام می دهند که برای آن ها پرسود به حساب می آید چرا که با جدایی جرمی گرنت آن ها دیگر مجبور به پرداخت حقوق سالانه ۳۹ میلیون دلاری وی والبته مالیات آن، نیستند. حقوقی که یک دستمزد لوکس و پرتجمل به حساب می آید. هر دو طرف (تاندرها و دنور ناگتس) بر سر انجام این معامله خوش بین هستند و چنانچه همان طور که در خبرهای قبلی نیز اشاره شد، اوکلاهاما پس از معامله پال جرج در حال بازسازی ترکیب خود هستند. انتظار می رود دنیلو گالیناری که اخیرا در جریان معامله جرج با کلیپرز خریداری شده است، به عنوان یک مهاجم ریزتک (اسمال فوروارد) در همین پُستِ جرمی گرنت به میدان برود. البته این نکته را نیز باید مدّ نظر داشت که جرمی گرنت می تواند به عنوان یک بازیکن چندپُسته به ترکیب دنور ناگتس که قصد دارد امسال با جاه طلبی بیشتری لیگ را آغاز کند، عمق بیشتری بدهد. گرنت ۲۵ ساله کار خود را در سال ۲۰۱۴ در باشگاه فیلادلفیا سِوِنی سیکسِرز به عنوان یک استعداد آینده دار آغاز کرد و قراردادی چهارساله با این باشگاه به امضا رسانید. در ۲۱ ژانویه ۲۰۱۵ و در جریان شکست فیلادلفیا برابر نیویورک نیکس گرنت که یک استعداد جوان و ناشناخته به حساب می آمد در فرصت اندکی که برای بازی پیدا کرد مؤفق به ثبت آمار ۴ امتیاز و ۸ بلاک شد و بدین توتیب توانست به عنوان یک پدیده چشم ها را به خود خیره کند.

جرمی گرنت

نکته مهم در ارتباط با ثبت این آمار این بود که پس از این که در ساموئل دالیمبرت ستارۀ اسبق فیلادلفیا در ۱۲ دسامبر ۲۰۰۷ توانسته بود برای تیمش آمار ۹ بلاک در یک مسابقه را ثبت کند، هیچ بازیکنی نتوانسته بود حتی به این آمار نزدیک شود! گرنت جوان توانست با آماری دفاعی بالای خود در جریان آن مسابقه نام خود را بر سر زبان ها بیندازد. او که به مدت دو سال عضو فیلادلفیا سونی سیکسرز، در نوامبر سال ۲۰۱۶ در جریان معامله ای که یک سر آن اِرسان الیاس‌اوا سنتر ترک تبار اوکلاهاما بود، از فیلادلفیا به اوکلاهما پیوست. میانگین آمار عملکرد گرنت در طول دوران حرفه ای وی بدین شرح است: ۸.۸ امتیاز، ۳.۹ ریباند، ۱.۳ بلاک در هر مسابقه. هر چند باید خاطرنشان کرد این میانگین آماری در آخرین فصل بازی گرنت در اوکلاهاماسیتی تاندر به شکل قابل توجهی افزایش یافته است: ۱۳.۲ امتیاز، ۵.۲ ریباند، ۱.۳ بلاک در هر مسابقه. به طوری که می بینیم میانگین امتیازات کسب شده توسط گرنت و همچنین ریباندها ثبت شدۀ وی در فصل اخیر افزایش قابل توجهی داشته است.

از قرارداد فعلی گرنت با تاندرها دو فصل باقی مانده بود که البته برای سال دوم (سال آینده) یک گزینه در قرارداد وی وجود داشت: این که او قادر بود با پرداخت ۹.۳ میلیون دلار (بندفسخ) بدون هیچ محدودیتی و به عنوان بازیکن آزاد به هر باشگاهی که می خواهد بپیوندد. در نتیجه شاید بهترین تصمیمی که مدیران اوکلاهاما اتخاذ کردند، همین معامله بر سر گرنت با دنور ناگتس بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *