• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • وضعیت جری اسلوان ، از مشاهیر دنیای بسکتبال بسیار وخیم گزارش شده است

وضعیت جری اسلوان ، از مشاهیر دنیای بسکتبال بسیار وخیم گزارش شده است

جری اسلوان ، از مشاهیر بسکتبال، آل استار سابق و یکی از بهترین مربیانی که دنیای بسکتبال به خود دیده است با شرایط جسمانی وخیمی روبرو است و با آلزایمر و پارکینسون دست و پنجه نرم می‌کند.

جری اسلوان یکی از بزرگان تاریخ بسکتبال وضعیت وخیمی دارد

براساس گزارش خبرنگاران، شرایط جری اسلوان روز به روز بدتر می‌شود و اطرافیان او می‌گویند وی در حالت احتزار است. وقتی از اطرافیان خانواده او می‌پرسیم یکی از افرادی که از حال وی باخبر است می‌گوید جری اسلوان ۷۷ ساله فقط تا ۳ کلمه قدرت بیان دارد و در حال مرگ است. چند سال قبل، اسلوان با دو بیماری دردناک روبرو شد و با آن‌ها جنگید. اما اکنون درد تمام بدن او را فراگرفته است. هر روز برای او متفاوت از روز گذشته است. بعضی روزها حال بهتری دارد اما غالب روزها برای او بدتر از روز گذشته است. او به فراموشی دچار شد و نحیف و از نظر ذهنی و فیزیکی با محدودیت‌هایی مواجه شده است. اسلوان نیاز به مراقبت ساعتی دارد. اگرچه وی در بیشتر بازی‌های یوتا جاز حاضر می‌شد اما در چند وقت اخیر نتوانسته به تماشای بازی این تیم برود. او هنوز هم دوست دارد دوستان خود را در مکان خصوصی‌اش ملاقات کند و از آن‌ها درباره نقل و انتقالات بپرسد. جری اسلوان اگر قادر به قدم زدن باشد این کار را انجام می‌دهد. تمی، همسرش همه توان خود را برای کمک به اسلوان گذاشته، با او اوقات خود را می‌گذراند. البته اسلوان به لحاظ فکری نیز بیمار است.

اسلوان در سال ۲۰۱۶ به بیماری‌های دردناک خود پی برد و تصمیم گرفت در مکان‌های عمومی حاضر شود و تا زمانی که بیماری به او غلبه نکرده با آن بجنگد.

جری اسلوان

اسلوان گفته بود:

من نمی‌خواهم مردم برایم ابراز تأسف کنند. اما این روزها انجام هر کاری سخت و دشوار است.

اسلوان، یکی از سخت‌کوش ترین بازیکنان در زمان خود بود و دوبار آل استار شد و در فاصله دهه‌های ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ در زمان حضورش در شیکاگو بولز شش بار به عنوان بهترین مدافع برگزیده شد. بعد از بازنشستگی در سال ۱۹۷۶، شیکاگو شماره ۴ را که متعلق به او بود بایگانی کرد و تبدیل به اولین بازیکنی شد که پیراهنش بایگانی می‌شود. از آن زمان او به جرگه مربیان پیوست و قبل از به دست گرفتن سکان هدایت یوتا جاز در سال ۱۹۸۵ به عنوان کمک مربی، در بولز مشغول به کار شد. در سال ۱۹۸۸ او به کسوت سرمربیگری رسید و تا سال ۲۰۱۱ نیز روی نیمکت نشست و ۱۲۲۱ برد در رگیولار سیزن به دست آورد و در فاصله سال‌های ۱۹۸۹ تا ۲۰۰۳ یوتا جاز را ۱۵ مرتبه به پلی آف رهنمون ساخت.

داشنگاه اونسویل نیز به صورت نمادین پیراهن شماره ۵۲ خود را برای اسوان بایگانی کرد. جالب است بدانید همسر اول اسلوان، بابی که عشق دوران دبیرستان او بوده است نیز دچار سرطان پستان شده بود و بعد از شش سال مبارزه با این بیماری و غلبه بر آن در سال ۲۰۰۴ بر اثر ابتلا به بیماری سرطان پانکراس درگذشت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *