• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • تلاش دامیان لیارد برای فراری دادن بلیزرز از شکست مقابل اسپرز بی‌نتیجه ماند

تلاش دامیان لیارد برای فراری دادن بلیزرز از شکست مقابل اسپرز بی‌نتیجه ماند

دامیان لیارد ، گارد رأس پورتلند بلیزرز وقتی همه چیز از دست رفته تلقی می‌شد از تسلیم شدن امتناع ورزید و تقریباً همه کار کرد تا تریل بلیزرز مقابل سن آنتونیو اسپرز پیروز باشد اما غیرممکن بود.

تلاش دامیان لیارد برابر سن آنتونیو

دمار دروزن ۲۷ امتیاز کسب کرد و سن آنتونیو اسپرز شروع خوب پرتلند بلیزرز و پرتاب‌های دامیان لیارد را محو و دوشنبه شب ۱۱۳ بر ۱۱۰ پیروز شد و شکست‌ناپذیر باقی ماند. سن آنتونیو اسپرز برای هشتمین بار در تاریخ ۴۳ ساله خود توانسته در سه بازی اول خود پیروز باشد اما این دستاورد در هاله‌ای از ابهام بود تا زمانی که پرتاب ۳ امتیازی دامیان لیارد در ثانیه پایانی بازی راهی به درون سبد نیافت و وقت تمام شد. گرگ پوپوویچ، سرمربی سن آنتونیو اسپرز پس از پایان بازی گفت:

چشم همه ما به او بود. او پرتاب کرد و با اطمینان این کار را انجام داد. او بازیکن بسیار بزرگی است. او تصمیم گرفت که این کار را انجام دهد و به سوی سبد پرتاب کرد و آنچه که می‌خواست رخ نداد.

لیارد ۲۸ امتیاز کسب کرد که ۱۸ امتیاز در چهار دقیقه پایانی بازی بدست آمد و به همین وسیله پورتلند بلیزرز اختلاف ۱۵ امتیازی را از بین برد. این گارد در سه کوارتر اول فقط ۱۰ امتیاز کسب کرد و در کوارتر چهارم باقی امتیازات را بدست آورد. دامیان لیارد پس از پایان بازی گفت:

نمی‌خواهم ابراز خجالت کنم چون قبول دارم امشب شب من نبود.

اما نزدیک بود که لیارد سن آنتونیو را یک تنه مغلوب کند. به نظر می‌رسد بعد از پیروزی‌های دشوار مقابل نیویورک نیکس و واشنگتن ویزاردز به سن آنتونیو اسپرز سم خورانده‌اند که نمی‌تواند یک پیروزی راحت بدست بیاورد اما آن‌ها راضی به این هستند که اوضاع به همین‌گونه پیش رود اما پیروز باشند. امتیازات دامیان لیارد که دو پرتاب ۳ امتیازی نیز در میان آن‌ها بود موجب شد که پورتلند بلیزرز در ۱:۵۷ مانده به پایان بازی نتیجه را ۱۰۷ بر ۱۰۴ ببیند و بسیار نزدیک شد. در ۱:۱۰ مانده به پایان بازی، یک دانک از لیارد نتیجه را ۱۰۹ بر ۱۰۸ کرد و اختلاف به یک امتیاز رسید. لیارد و آنتونی تالیور پرتاب‌های ۳ امتیازی متوالی را از دست دادند. دروزن ۲ پرتاب آزاد را از دست داد و همه چیز به پرتاب آخر لیارد بستگی داشت. دروزن بعد از پایان بازی گفت:

شما هیچ‌وقت نمی‌توانید بازیکنی مانند دامیان لیارد را دست کم بگیرید. او در بازی همه کار می‌کند و از دست دادن پرتاب‌ها معیار مناسبی برای محک زدن او نیست. مجبورید تا در حضور او هوشیار باشید و او کار خود را می‌کند. خداوند را شاکرم که از گزند لیارد در امان ماندیم.

دامیان لیارد

سن آنتونیو اسپرز در کوارتر اول تنها ۱۹ امتیاز کسب کرد اما در کوارتر‌های دوم و سوم امتیازات لازم را بدست آورد. پورتلند بلیزرز علیرغم پیروزی نزدیک ۱۲۱ بر ۱۱۹ در بازی مقابل دالاس موریکس، شروع سختی در دیدار با سن آنتونیو اسپرز داشت. سی جی مک کالوم ۲۷ امتیاز برای پورتلند بلیزرز کسب کرد. در آن سو دریک وایت ۲۱ امتیاز بدست آورد و لامارکوس آلدریج موفق به کسب ۱۵ امتیاز شد و برین فوربز نیز در این دیدار ۱۴ امتیازی بود.

نکات بازی

پورتلند بلیزرز: پورتلند ۱۱ بازیکن داشت که می‌توانست در ترکیب خود استفاده کند اما تری اسکات، سرمربی این تیم تصمیم گرفت تا به نصیر لیدل یا گری ترنت جی آر بازی ندهد. پائو گسول، سنتر قبلی سن آنتونیو اسپرز در این فصل برای بلیزرز به میدان نرفته است و هنوز از دوران ریکاوری مصدومیت پای چپ خود بازنگشته است. بیزمور کار خود را با کسب ۳ امتیاز و ۳ ریباند در ۲۴ دقیقه پایان داد و پس از آن از زمین مسابقه اخراج شد.

سن آنتونیو اسپرز: آن‌ها پنجشنبه در بازی با لس آنجلس کلیپرز باید مقابل بازیکن سابق خود کوای لنارد به میدان بروند.

گرگ پوپوویچ گفت دقایق حضور دجونته مورای در بازی به دلیل جراحی رابط صلیبی‌اش در جولای ۲۰۱۸ همینطور محدود شده باقی می‌ماند. مورای در دیدارهای حساس به بازی نخواهد آمد و در هر کوارتر فقط ۵ دقیقه حق بازی کردن دارد. وی در بازی مقابل پورتلند بلیزرز توانست ۷ امتیاز کسب کند و ۸ اسیست در ۲۲ دقیقه حضورش به دست آورد. پوپویچ در پاسخ به این سوال که چرا مورای برای مهار لیارد در دقایق حساس کوارتر پایانی در برنامه‌های دفاعی تیم قرار نداشت گفت:

نه! دقایق بازی او باید محدود باشد. حتی اگر اینطور نبود، یک بازی آن‌قدر مهم نیست که رباره او ریسک کنیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *