• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • رقابت نزدیک تیم‌های کنفرانس شرق و عدم هضم این واقعیت از سوی فیلادلفیا

رقابت نزدیک تیم‌های کنفرانس شرق و عدم هضم این واقعیت از سوی فیلادلفیا

کنفرانس شرق از آنچه پیش از آغاز فصل تصور می‌شد رقابتی‌تر است و فیلادلفیا سونی سیکسرز قادر به هضم این موضوع نیست.

کار سخت فیلادلفیا

تنها یک هفته پیش بود که در روز کریسمس، فیلادلفیا سونی سیکسرز کامل‌ترین بازی سال خود را برگزار نمود. بازیکنان فیلادلفیا در مقابل میلواکی باکس ۲۱ پرتاب سه امتیازی موفق داشتند که بهترین آمار تیم از این نظر در فصل جاری محسوب می‌شود. آنها همچنین کمترین تعداد ترن اور خود در فصل ۲۰۱۹ را با تنها ۷ مرتبه لو دادن توپ تجربه کردند و MVP حال حاضر لیگ یعنی یانیس آنتتوکومپو را وادار کردند تا بدترین بازی فصل خود را انجام بدهد. یانیس برابر سونی سیکسرز تنها ۱۸ امتیاز دارد و از ۲۷ پرتاب خود تنها ۸تا را وارد سبد کرد.

این عملکرد که در برابر بهترین تیم لیگ رقم خورد، نمایی از تیمی بود که فیلادلفیا در بهترین حالت خود می‌تواند یا باید باشد. به همین دلیل است که پس از رقم خوردن چهار شکست پیاپی بعد از دیدار با باکس، وضعیت فیلادلفیا در فصل جاری قابل درک نیست. این تیم تا قبل از شکست امروز برابر هیوستون راکتس، در حالی که تصور می‌شد بتواند پابه‌پای میلواکی باکس در کنفرانس شرق حرکت کند در رده پنجم کنفرانس قرار داشت. آنها با اختلاف اندک، بالاتر از ایندیانا پیسرز و تورنتو رپترز قرار دارند و همچنین هشت پیروزی با صدرنشین شرق، باکس فاصله دارند.

اما این سونی سیکسرز پر فراز و نشیب تاکنون بیشتر پیش‌بینی‌هایی که قبل از آغاز فصل درباره‌اش صورت گرفته بود را محقق کرده است: فیلادلفیا در بخش دفاعی معمولاً عملکرد خوبی دارد اما در بخش هجومی به‌درستی عمل نمی‌کند. این در حالی است که تیم هنوز در تلاش است تا نقش صحیح چند بازیکن در ترکیب را پیدا کند، با توجه به آنکه در ۱۴ ماه اخیر، ترکیب فیلادلفیا دستخوش سه تغییر بزرگ شده است. تا به اینجای کار، بیشتر مشکلات حالا در مسائلی نهفته است که تقریباً هیچکس آنها را پیشبینی نکرده بود. پیش از آغاز لیگ، افرادی که فکر می‌کردند میلواکی باکس پس از رفتن مالکولم براگدان فصل جدید را به این خوبی آغاز کند. همچنین هیچکس نیز فکرش را نمی‌کرد که به‌جز میلواکی و فیلادلفیا چهار تیم دیگر کنفرانس شرق یعنی بوستون سلتیکس، تورنتو رپترز، ایندیانا پیسرز و میامی هیت تا این حد خوب عمل کنند. در واقع، این دو عامل تأثیر مستقیمی در عملکرد تیمی سونی سیکسرز نداشتند اما باعث شده‌اند انتظارات از نتایج تیم در فصل عادی بالاتر از چیزی که باید قرار بگیرد.

فیلادلفیا جوئل امبید بن سیمونز

وبسایت FiveThirtyEight قبل از شروع فصل ۲۰۲۰-۲۰۱۹ NBA پیش‌بینی کرده بود که فیلادلفیا سونی سیکسرز فصل عادی را با ۵۳ پیروزی به پایان خواهد رساند. آنها در حال حاضر با ادامه روند فعلی به همان محدوده خواهند رسید و احتمال راه یافتنشان به فینال NBA چیزی حدود۳۵ درصد است. اما حالا با محاسبات جدید، پیشبینی می‌شود فیلادلفیا ۵۵ برد در فصل عادی به‌دست بیاورد اما شانس راهیابی آنها به فینال کاهش یافته و ۲۸ درصد رسیده است چرا که سایر تیم‌های برتر شرق از چیزی که در ابتدا تصور می‌شد بهتر بوده‌اند. البته با وجود این کاهش، احتمال حضور فیلی در فینال امسال، در مقایسه با هر تیم دیگری از کنفرانس شرق به‌جز میلواکی بیشتر از دو برابر است.

اما فیلادلفیا برای آنکه بتواند به سری نهایی مرحله پلی‌آف NBA برسد باید مشکلات بزرگی را حل کند. به جرأت می‌توان گفت یکی از مهمترین مشکلاتی که اخیراً نیز بیش از پیش جلب توجه می‌کند، عدم هماهنگی درون زمین به‌خاطر بازیکن تازه‌وارد یعنی ال هارفورد است. این بازیکن ۳۳ ساله بوستون را ترک کرد و با قراردادی چهار ساله به سیکسرز ملحق شد. برخی تصور می‌کردند به خدمت گرفتن هارفورد، با توجه به آنکه فیلادلفیا از قبل یک بازیکن بزرگ‌جثه دیگر یعنی جوئل امبید را در ترکیب خود دارد کاری بیهود باشد اما بازیکن سابق سلتیکس برای آن به فیلی ملحق شد تا مشکل بزرگ سال قبل را حل کند: روند خوب فیلادلفیا در زمان استراحت جوئل امبید نیز ادامه داشته باشد. اما هارفورد هنوز هم به هماهنگی کامل با تیم نرسیده است.

بنابراین فیلادلفیا اگر می‌خواهد به هدفی که چند سال است برای رسیدن به آن تلاش می‌کند، یعنی فینال NBA، باید ابتدا با فضای رقابتی غیرمنتظره کنفرانس شرق کنار بیاید و همچنین امیدوار باشد که هارفورد زودتر در ترکیب جا بیفتد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *