آشنایی با تیم‌های فصل ۲۰-۲۰۱۹ لیگ NBA؛ فینیکس سانز

فینیکس سانز چند بازیکن جدید را برای همبازی شدن با ده آندره آیتون و دیوین بوکر در این فصل به خدمت گرفته است.

بررسی تیم فینیکس سانز

شبیه به اکثر تابستان‌های لیگ NBA، تابستان سال ۲۰۱۹ نیز پر از تریدها، اخبار نقل و انتقالات آزاد و جابجایی جذاب بازیکنان بود. از مدافع عنوان قهرمانی، تورنتو رپترز بگیر تا دیگر تیم‌های لیگ، واژه «تغییر» کاربردی‌ترین واژه برای توصیف ساختن ترکیب تیم‌های حاضر در فصل ۲۰-۲۰۱۹ لیگ NBA است.

به همین منظور می‌خواهیم مروری داشته باشیم بر ۳۰ تیم حاضر در لیگ NBA این فصل:

این قسمت: فینیکس سانز

رکورد فصل قبل: ۱۹ پیروزی در مقابل ۶۳ باخت و عدم راهیابی به مرحله پلی‌آف فصل ۱۹-۲۰۱۸ لیگ NBA

کلیدی‌ترین بازیکنان جذب شده‌: کامرون جانسون (درفت)، ریکی رابیو (نقل و انتقالات آزاد)، داریو ساریچ (ترید)، تای جروم (درفت)

مهم‌ترین بازیکنان جدا شده: تی جی وارن، جوش جکسون، دراگان بندر، ریچوان هولمز

فصل قبل:

واقعاً ملالت‌آور است که فینیکس سانز برای نهمین فصل متوالی از حضور در مرحله پلی‌آف لیگ NBA بازماند، در کنفرانس غرب آخر شد و برای چهارمین فصل متوالی تعداد بردهایش از ۲۵ پیروزی بیشتر نشد.

این ماهیت بازنده در فینیکس سانز ریشه دوانده و آینده جوانانی مانند دوین بوکر را تهدید می‌کند. نتایج ضعیف فصل گذشته نهایتاً منجر به اخراج ایگور کوکوسکوف شد که فقط یک فصل روی نیمکت این تیم نشست. اما نمی‌توان گفت هیچ نقطه مثبتی در تیم فینیکس سانز وجود نداشت. بوکر به عنوان یک امتیازآور میانگین ۲۶.۶ امتیاز را در هر بازی کسب کرد و به اندازه مهاجمان سطح بالا آمار خود را به جای گذاشت. او در ماه پایانی پنج بازی ۴۰ امتیازی را در تیم خود تجربه کرد و در سه فصل از چهار فصل حضورش، بومر توانست حداقل میانگین ۲۲ امتیاز کسب کرد و به عنوان یک گارد رأس ۳۲ درصد پرتاب ۳ امتیازی آمار بدی نمی‌توانست برای او باشد. تی جی وارن در برخی از شب‌ها به عنوان یک ستاره ظاهر می‌شد. همچنین، ده آندره آیتون، پیک راند اول یک بازیکن درشت هیکل بود که دبل دبل‌های عالی انجام می‌داد؛ اما دفاع او نقطه‌ای بود که باید روی آن کار می‌کرد. به علاوه، کلی ایوبره جی آر که از ترید ترور آریزا به جمع بازیکنان سانز ملحق شده بود مهاجم کهنه‌کاری است که فینیکس سانز با او قراردادی یک ساله منعقد کرد و به گزینه سطح بالایی برای چرخه ترکیب سانز تبدیل شد. سانز با مشکلات خط دفاعی خود دست و پنجه نرم می‌کند که به طور کلی ریتم دفاع ندارد و زیاد منضبط نیست و از عدم اعتماد به نفس رنج می‌برد.

 

فینیکس سانزفصل تابستان:

با کادر مدیریتی و کارد فنی جدید، فینیکس سانز آماده شد تا تابستان ۲۰۱۹ را متفاوت از فصول گذشته آغاز کند. برای مثال، آن‌ها با ریکی رابیو، گارد رأس کهنه‌کار قرارداد امضا کردند؛ یک انتقال خوشایند، بازیکنی که برای بوکر این امکان را فراهم می‌آرود که در موقعیت‌های تخصصی خود با توپ جابجا شود. اما رابیو یک پرتاب کننده خوب نیست و آن‌ها به این بازیکن سه فصل مبلغ ۵۱ میلیون دلار پرداخت خواهند کرد که از نظر مالی در NBA رقمی خیره‌کننده محسوب می‌شود. سانز یک اشتباه دیگر در مراسم درفت انجام داد، این بار جوش جکسون که پیک شماره ۴ مراسم درفت سال ۲۰۱۷ بود و بالاتر از دی آرون فاکس در آن مراسم بود از تیم رفت. او گارد رأسی بود که می‌توانست بعد از بوکر دیگر بازیکن جوان تأثیرگذار این تیم باشد. اما جوش جکسون قربانی ملتون و چند بازیکن راند دوم درفت شد تا جا برای جذب ریکی رابیو باز شود. در چندین سال اخیر، اگر دی آندره آیتون و بوکر را در نظر نگیریم، سانز انتخاب‌هایی در درفت داشت که کم تأثیر و بی‌‌تأثیر بودند، جکسون، دراگان بندر، الکس لن، مارکز کریس و دیگران نتوانستند اننتظارات را برآورده کنند.

پس از آن، فینیکس سانز همکاری خود با تی جی وارن را پایان داد، یکی از چند پیک راند اولی که آن‌ها به درستی انتخاب کرده بودند. سانز نمی‌خواست قرارداد سه ساله و ۳۵ میلیون دلاری این بازیکن را بپذیرد. وارن دومین بازیکن امتیازآور تیم بود اما دفاعش تعریفی نداشت و فضایی را خالی کرد تا با اویوبره با قراردادی دو ساله تمدید کند. اما در شب درفت سانز به دنبال این بود که ضعف در پست‌های خود را پوشش دهد و داریو ساریچ پیک شماره ۱۱ را از مینستوتا انتخاب کرد. این انتخاب برای آن‌ها کامرون جانسون را به ارمغان آورد که در اواخر دوران دانشگاهی‌اش پرتاب‌گر قابلی بود و در فصل قبل و بازی مقابل دوک آمار قابل توجه ۲۶ امتیاز را کسب کرد.

دیگر نقل و انتقالات جزئی‌تر و نسبتاً ارزان بودند: کامینسکی که در شارلوت بازی می‌کرد؛ جوون کارتر، گارد رأس تنومند؛ و بازیکن سخت‌کوشی به نام آرون بیرنس. همه آن‌ها می‌توانند در ترکیب حاضر باشند و سانز هم می‌تواند بازگشتی سورپرایز کننده به سرمایه‌گذاری خود داشته باشد.

به طور کلی، باور و جونز پا پس نکشیدند. اما آیا این بازیکنان خریدهای درستی بودند؟ طبق نظر بسیاری از کارشناسان جانسون در مراسم درفت افت عملکردی داشت، ریکی رابیو با یک قیمت بالا به این تیم آمد و سانز سه بازیکن دارد که تقریباً ۲۰ ساله هستند (ایوبره، جانسون و مایکال بریج) و در یک پست بازی می‌کنند. به یاد بیاوردی که چند سال قبل سانز چندین گارد رأس انتخاب کرد. حالا همان مسئله اینجا اتفاق افتاده است. شاید عجیب‌ترین نقل و انتقال فینیکس سانز در ایام تعطیلی لیگ استخدام مربی بود. مونتی ویلیامز به شدت قابل احترام است و مربیگری فوق‌العاده‌ای در نیو اورلینز پلیکانز تجربه انجام داد و قبل از اینکه رزومه خود را برای دستیاری برت براون در تیم فیلادلفیا سونی سیکسرز تحویل دهد با ماشین تصادف کرد و اخراج او هم با حرف و حدیث اخراج شد. ویلیامز، مانند براون از زمان حضور در کادرفنی گرگ پوپوویچ سیری نزولی را در پیش گرفت و به نظر می‌رسد برای باز گرداندن دوران اوج خود مشتاق است. این رویکرد مشتاقانه و حرفه‌ای در مورد کار، در فینیکس سانز مورد خوش‌مدگویی قرار خواهد گرفت و به نظر نیم‌رسد هرج و مرج و بی‌ثباتی گذشته دیگر در این تیم ایجاد شود. فینیکس نیاز داشت تا در تعطیلات فصل دستی بجنباند و این کار را انجام داد. کادر مدیریتی و کادر فنی موافق با این تریدها بودند که چهره‌های جدیدی را به تیم می‌آورد و امیدواری ایجاد می‌کند که می‌توان در ترکیب تیم چرخش داشت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *