عملکرد بسکتبال: 15 قانون سلامت که باید بکار ببرید!

استیو نش بازنشسته شد

این مقاله توسط Rusty Gregory of Forte Fitness نوشته شده است. Rusty پس از کسب مدرک کارشناسی ارشد خود در Kinesiology از دانشگاه میشیگان 25 سال مربی شخصی آستین بوده است. Rusty همچنین به عنوان یک مشاور بسیار ارزشمند مربی بسکتبال آستین (و صاحب HQ بسکتبال) Chris Corbett فعالیت می کند. او یک متخصص توانمندسازی و تهویه مطبوع (CSCS) با انجمن ملی قدرت و تهویه (NSCA) و همچنین یک مربی دارای سلامتی معتبر است. Rusty همچنین نویسنده کتابهای زیر است: اصلاحات در مراقبت از خود و گندم زنده برای افراد عزیز.

بسیاری از افراد بر این باورند که بهترین بازیکن بسکتبال که می توانید باشید به سادگی تسلط بر مهارت های بازی است. اگرچه این درست است ، تا حدی ، برای رسیدن به بهترین شما چیزهای بیشتری وجود دارد.

همیشه سؤال کنید که چه کاری می توانید برای بهبود انجام دهید و به دنبال متخصصان باشید تا به شما در یافتن شیار خود کمک کنند ، روشهای خوبی برای توسعه لبه مورد نظر شماست. از خود بپرسید ، “چه چیزی من را از بسته جدا می کند؟” و “چه کاری می توانم در حال حاضر ، در خارج و خارج از دادگاه انجام دهم تا بهتر شود؟” می تواند به شما در تعریف برنامه عمل خود کمک کند.

عوامل دیگری نیز وجود دارند که در نهایت تأثیر می گذارند که چگونه در زمین بسکتبال موفق خواهید شد. این عوامل یا رفتارهای سبک زندگی ، سلامت جسمی ، روحی ، عاطفی و معنوی شما را در نظر گرفته و تعیین می کند که تا چه حد پیشرفت خواهید کرد. همچنین توجه به هر رفتار سبک زندگی این امکان را برای جدا کردن بازیکن خوب از بازیکن بسیار خوب یا بازیکن بسیار خوب به بازیکن عالی دارد. تا چه حد آن را می خواهی؟

قانون سلامت درک شده از برخی از رفتارهای سبک زندگی به شدت بر تصمیم گیری برای شرکت در سایر رفتارهای سبک زندگی با بزرگی برابر تأثیر خواهد گذاشت. به عنوان مثال ، اگر به برنامه ورزشی منظم متعهد هستید ، بیشتر از رژیم غذایی سالم استفاده می کنید. رفتارهای سبک زندگی به صورت هم افزایی کار می کنند تا سطح بالاتری از سلامت ایجاد شود. همین مسئله صادق است که آنها به بازی شما مربوط می شوند.

این شیوه های شیوه زندگی را با تمرین بسکتبال خود ترکیب کنید تا بازی خود را به یک سطح کاملاً جدید منتقل کنید و آن لبه جزئی را برای رسیدن به بهترین انتخاب خود به شما ارائه دهیم. هر یک از این موارد بهینه نشده ، پتانسیل تحقق یافته را منعکس می کند.

قانون سلامت

 1. قانون سلامت غذاهای فرآوری شده را از رژیم غذایی خود (شیرین ، تمام غلات و روغنهای گیاهی) خیس کنید.

هنگامی که این غذاها را از رژیم غذایی خود حذف می کنید ، سطح انرژی شما ، سلامتی شما و اینکه چگونه احساس می کنید به طرز چشمگیری بهبود می یابد. انتظار می رود هنگام اضافه کردن غذای واقعی و پر از مواد مغذی مانند تخم مرتعی ، گوشت گاو چمن ، سبزیجات ارگانیک سبز ، زرد و قرمز و شکلات تیره با 85٪ + کاکائو افزایش زمان بهبودی ، انفجار و سرعت شما را مشاهده کنید. رژیم شما سلامتی شما نه تنها از این تغییرات سود خواهد برد بلکه طرفداران شما نیز از آن قدردانی می کنند.

 1. حرکت در طول روز … حتی برای بازیکنان بسکتبال

این ممکن است بدون گفتن باشد ، اما من به هر حال می گویم ، “بلند شوید و حرکت کنید.” حتی اگر روزانه یک یا دو ساعت بسکتبال بازی می کنید ، نشستن بقیه روز ممکن است عواقب ناگواری به خصوص به شما وارد کند. سن. حرکت به احیای متابولیسم شما کمک می کند ، از ایجاد وضعیت ضعیف در هنگام نشستن جلوگیری می کند و باعث بهبودی بعد از تمرین سخت بسکتبال در ورزشگاه می شود.

 1. مدیریت استرس را برای بازی و زندگی خود تمرین کنید

فشار برای انجام هر چه بهتر شما در دربار و کلاس درس و خوشحال کردن والدین ، ​​سرپرستان و زالوها ، تمایل به ارسال سطح استرس شما به مدار دارد. این نه تنها بر میزان بازی شما در زمین ، از نظر جسمی و روحی ، بلکه بر سلامتی شما نیز در طول زمان تأثیر خواهد گذاشت. هنگام کاهش تقاضا ، از این داروهای تسکین دهنده فشار روانی استفاده کنید:

حمام گرم بگیرید و نمک Epsom را اضافه کنید

برنامه ریزی ماساژ

تمرینات تنفس عمیق انجام دهید

مراقبه

با عزیزان وقت بگذارید

به موسیقی آرامش بخش گوش دهید

یک تعطیلات آرامش بخش برنامه ریزی کنید

 1. برای بازیابی از تمرینات بسکتبال ، کافی بخوابید / استراحت کنید

خواب هنگام انجام در سطح مطلوب خود در دادگاه یا مطالعه برای امتحان بزرگ اختیاری نیست. اگر از ساعت زنگ دار برای بالا آمدن صبح استفاده می کنید ، احتمالاً نیازهای خواب بدن را برآورده نمی کنید. مطالعات نشان می دهد که اکثر ما هر شب به 7-9 ساعت خواب نیاز داریم. کمبود خواب می تواند باعث عدم توانایی تمرکز و تمرکز شود و شما را از انجام بالاترین سطح در دادگاه باز دارد.

کمبود مزمن خواب می تواند منجر به بیماری های قلبی ، فشار خون بالا و دیابت شود. بنابراین ، تمام چراغ ها ، رایانه ها ، تلویزیون ها و تلفن های همراه را خاموش کنید تا خواب شما به حداکثر برسد. همچنین ، بیش از تمرین ، عدم بهبودی کامل از تمرینات شما ، می تواند منجر به آسیب ، خستگی بیش از حد ، عملکرد ضعیف ، افسردگی و عدم تمرکز شود.

5- از این مکمل ها برای بهینه سازی عملکرد بسکتبال استفاده کنید

بزرگترین رژیم غذایی در جهان ممکن است فاقد عناصر مهم برای عملکرد بهینه باشد. مکمل های زیر برای انجام بهترین عملکرد بدن و جدا کردن خود از رقابت ، ضروری است.

منیزیم به کاهش فشار خون کمک می کند ، سطح قند خون را تنظیم می کند و جریان خون را افزایش می دهد.

اسیدهای چرب امگا 3 ضد التهاب هستند. این امر به جلوگیری از بسیاری از بیماری ها در مواردی که التهاب عامل برجسته است کمک می کند.

روغن كبد كد ضد التهاب است و باعث بهبود كارآیی قلب می شود. این سه قلو ویتامین A ، D و K2 انرژی بیشتری را در زمین ایجاد می کند.

پروبیوتیک باکتری های خوب روده شما را افزایش داده و به بدن شما کمک می کند تا به بهترین وجهی عمل کند. نوشیدنی ها و غذاهای تخمیر شده پروبیوتیکی خوشمزه شامل کفیر ، سوسیس کوهی ، کیمچی و kombucha است.

 1. غذاهای تخمیر شده را به رژیم غذایی بسکتبال خود اضافه کنید

 

مصرف غذاهای تخمیر شده باعث افزایش سلامت روده و تقویت سیستم ایمنی بدن با افزایش تعداد باکتریهای سالم در روده شما می شود. نه تنها احساس نفخ و گاز کمتر خواهید داشت بلکه خطر ابتلا به بیماری خود ایمنی یا بیماری مزمن را نیز کاهش خواهید داد. کلم ترش ، کفیر ، kombucha همگی نمونه های خوبی از غذاهای تخمیر شده هستند. سیستم ایمنی سالم هرگز نباید دست کم گرفت. سالم ماندن در فصل سرما و آنفولانزا برای موفقیت تیم شما بسیار مهم است.

 1. چربی های سالم را برای سوخت رسانی به انرژی بسکتبال و عملکرد مغز بخورید

چربی های رژیم غذایی سالم عملکردهای مختلف هورمونی را کنترل می کنند ، ویتامین های A ، D ، E و K را منتقل می کنند و به عملکرد قوی عصب ، سلول و مغز کمک می کنند. این ترجمه به سطح بالاتری از عملکرد به بهبود بازده کلی تبدیل می شود. باعث شوید هورمون ها با خوردن چربی های سالم (اسیدهای چرب اشباع ، امگا 3 و غیره) برای شما در دادگاه کار کنند ، نه در مقابل شما با چربی های ناسالم (اسیدهای چرب ترانس ، اسیدهای چرب امگا 6 و غیره). برخی از غذاهایی که دارای چربی های سالم هستند آووکادو ، ماهی آزاد ماهی گرفتار ، ساردین و ماهی خال مخالی هستند.

8- به روابط خود توجه کنید که آنها سزاوار آن هستند – دادگاه را روشن و خاموش کنید

مسائل مربوط به رابطه با دوست دختر / دوست پسر ، هم تیمی ، هم اتاقی یا اعضای خانواده شما نه تنها می تواند باعث ایجاد افسردگی ، اضطراب و پریشانی روانی شود ، بلکه می تواند سلامتی شما را نیز تضعیف کرده و بازی شما را خراب کند. چه کسی می خواهد وقتی که بسکتبال به تمرکز فوق العاده ، توجه و سلامتی مطلوب نیاز دارد تا در بهترین وضعیت شما باشد؟ مهارت های ارتباطی مانند نگرش در خدمت ، ابراز قدردانی و خندیدن با هم می توانند در حفظ روابط سالم گامهای بلندی بردارند.

 1. باهوش باشید – پخش زنده قانون سلامت

با توجه به اینکه ذهنیت بیشتری داشته باشید ، یکقانون سلامت  غیر داوری و در حال حاضر در بازی باشید ، بازی خود را به بالاترین حد ممکن برسانید. این تمرین باعث جلب توجه به جزییات می شود که باعث افزایش قدردانی و عشق به بازی می شود. فیل جکسون مربی سابق شیکاگو بولز و لس آنجلس لیکرز این رشته را به بازیکنان خود آموخت. ذهن آگاهی همچنین می تواند یک نگرش ، نگرش و اعتماد به نفس مثبت را در بازی بسکتبال بهبود بخشد و حفظ کند.

 1. برای تمرین معنوی روزانه خود وقت بگذارید

بازی و زندگی خود را واقعاً لطف کنید و در زندگی معنوی خود شرکت کنید. بررسی زندگی معنوی خود شما را قادر می سازد تا به سختی زندگی را برطرف کنید. هنگامی که یک حس معنا و هدف تحقق یابد ، امید و خوش بینی شکوفا می شود و منجر به نگرش مثبت تر به زندگی می شود. این چشم انداز ، تمام زندگی شما را حتی در چوب جنگلی غنی می کند.

11- آبرسانی بمانید

کم آبی بدن نه تنها می تواند تأثیر مخربی بر سطح انرژی بازی شما داشته باشد بلکه بر سلامتی شما نیز اثر می گذارد. ماندن در بالای مصرف آب فقط مهم نیست ، بلکه ضروری است. اگر به نقطه عطش رسیدید ، کمی کم آب هستید. با نوشیدن آن در طول روز میل به آب را کاهش دهید.

 1. تمرین بسکتبال خود را تکمیل کنید

تقویت بازی خود با تمرین تمرینی کراس نه تنها ایده خوبی نیست؛ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. هنگامی که از سیستم های انرژی بسکتبال عبور می کنید ، حرکات عملکردی را تمرین می کنید و قدرت گروه های بزرگی را در عضلات تمرین می کنید ، قدرت ، قدرت و انفجار خود را بهبود می بخشید. این امر از عدم تعادل عضلانی جلوگیری می کند ، ناگفته نماند خطر آسیب دیدگی شما را کاهش می دهد. مراقب باشید بیش از حد این کار را نکنید. بیش از حد نوع تمرین بالستیک ، پرش و سایر کارهای پلیومتری ، بدون استراحت کافی منجر به صدمه می شود. یک برنامه کششی همچنین می تواند راه زیادی را برای دور نگه داشتن شما از دفتر مربی و دادگاه انجام دهد.

 1. سطح ویتامین D را بالا نگه دارید

خوردن غذاهای سرشار از ویتامین D (ماهی آزاد ماهی گرفتار ، روغن کبد COD و ماهی شمشیر) ، مصرف مکمل های ویتامین D3 و گرفتن نور کافی خورشید برای رسیدن به سلامتی مطلوب شما ضروری است. با دوز بالای تمرین در مدرسه و بسکتبال که بر برنامه شما حاکم است ، نور خورشید می تواند یک چالش واقعی برای به دست آوردن باشد. ویتامین D در اثر نور خورشید سیستم ایمنی شما را تقویت می کند و از بیماری های مختلف دوری می کند و به کاهش خطر افسردگی کمک می کند.

 1. نشانگرهای التهابی خود را بررسی کنید – برای بازیکنان بسکتبال بحرانی است

التهاب مزمن و درجه پایین ، نوعی فاجعه برای حرفه ای بازیکن بسکتبال است. التهاب در سلولهای چربی شروع می شود و با افزایش چربی “رشد می کند”. این مهمترین عامل در چاقی و دیابت است. خوردن غذاهای غیر التهابی ، حفظ فلور سالم روده و ماندن عاری از عفونت ، باعث می شود تا التهاب کم شود. از این نشانگرها به طور مرتب چک کنید تا میزان التهاب شما مشخص شود.

پروتئین واکنشی c با حساسیت بالا (HS-CRP)

قند خون بالا

سطح هموسیستئین بالا (اسید آمینه ای که بدن برای ساخت پروتئین از آن استفاده می کند)

Ferritin (پروتئینی که آهن را ذخیره می کند)

 1. برای حفظ سطح عملکرد ، سبزیجات خود را بخورید

رژیم غذایی سرشار از سبزیجات سطح انرژی پایداری لازم را برای رقابت در بالاترین سطح بسکتبال ایجاد می کند. کربوهیدراتهای حاصل از سبزیجات به دلیل وجود فیبر به آرامی وارد جریان خون می شوند. این ورودی آهسته باعث ایجاد اثر انرژی طولانی می شود. کربوهیدرات ها به راحتی قابل هضم از مواد غذایی آشامیدنی فرآوری شده قند ، قند و انسولین را به سرعت بالا می برند و باعث کاهش قند و افت سطح انرژی می شوند.

سبزیجات همچنین مزایای سلامتی زیادی دارند ، از جمله:

به کاهش بیماری های قلبی ، دیابت نوع 2 ، سرطان ، زوال عقل ، سکته مغزی و آرتروز کمک کنید.

به کاهش نفخ در روده های سالم (باکتری های روده سالم) کمک کنید ، نه در موارد ناسالم. و

قانون سلامت خطر مرگ زودرس هر علتی را کاهش دهید.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *