لنزو بال: نیو اورلینز پلیکانز برای فصل ۲۰-۲۰۱۹ استعدادهای زیادی را دارد

لنزو بال ، پوینت گارد جدید تیم نیو اورلینز پلیکانز در حال حاضر مشغول تطبیق با تغییراتی است که در دوران حرفه‌ای‌اش رخ داده است. او در همین تابستان توسط تیم لس آنجلس لیکرز به پلیکانز ترید شد تا آنتونی دیویس به لیکرز برود و آنجا در کنار لبران جیمز برای کسب قهرمانی لیگ NBA تلاش کند.

مصاحبه لنزو بال

اما لنزو بال اخیرا در مصاحبه‌ای مدعی شده است که تیم جدیدش این پتانسیل را دارد که در فصل آتی سروصداهایی برپا کند. بال در گفتگو با جیم آیشنهوفر، خبرنگار وبسایت NBA.com گفت:

من فکر کنم ما (پلیکانز) این فرصت را داریم که خوب باشیم. ما استعداد زیادی داریم. ما یک تیم جدید داریم، که در آن افراد باید یکدیگر را بشناسند بنابراین باید کارمان را کمی زودتر از بقیه آغاز کنیم.

لنزو بال ، پسر لاوار بال جنجالی، در ادامه صحبت‌هایش گفت:

به‌عنوان یک تیم ما می‌توانیم جابه‌جایی‌های زیادی انجام بدهیم. قد بلند، سرعت و قدرت داریم. ما هرچیزی را که برای تبدیل شدن به یک تیم دفاعی خوب لازم است در اختیار داریم. اکنون تنها کافی است که تلاش کنیم. ما تمام اجزایی که به آنها نیاز است را در ترکیب داریم. در پلیکانز بازیکنان شوتزن، تنومند و بازیکنانی که بتوانند سرعت بازی را بالا ببرند، در اختیار داریم. من بی‌صبرانه منتظر شروع بازی‌های امسال هستم.

همان‌طور که خواندید، لنزو بال بخشی از یک ترید بزرگ و پرسروصدا بود که در آن بازیکن شش دوره آل استار یعنی آنتونی دیویس به لس آنجلس لیکرز پیوست. لنزو که پیک شماره دو مراسم درفت سال ۲۰۱۷ بود همراه با پیک دوم درفت ۲۰۱۶ یعنی برندان اینگرام و جاش هارت، پیک راند اول درفت ۲۰۱۷ همراه با سه پیک راند اول در سال‌های آتی توسط مدیران لیکرز به نیو اورلینز فرستاده شدند.

لنزو بال

با این وجود، بال، اینگرام و هارت تنها بازیکنانی نیستند که پلیکانز در فصل جاری به ترکیب خود اضافه کرد. آنها همچنین زاین ویلیامسون، نفر اول مراسم درفت امسال را یارکشی کردند. زاین پدیده مسابقات دانشگاهی بود و در حال حاضر یکی از آینده‌دارترین جوانان لیگ بسکتبال NBA محسوب می‌شود. پلیکانز، جکسون هیز را نیز به‌عنوان انتخاب هشتم از مراسم درفت ۲۰۱۹ انتخاب کرد. آنها همچنین با جی.جی ردیک، گارد کهنه‌کار NBA قرارداد امضا کردند و برای درک فیورز که در پست فوروارد بازی می‌کند یک ترید دیگر انجام دادند.

از طرف دیگر، گارد تیم، جرو هالیدی نیز در میان بازیکنانی قرار دارد که به ترکیب تیم بازگشته‌اند. این مجموعه استعداد باعث شده تا نیو اورلینز پلیکانز به یکی از جذاب‌ترین تیم‌ها برای تماشا در فصل ۲۰۱۹-۲۰ مسابقات NBA  تبدیل شود. البته بدون شک عملکرد پلیکانز در فصل آتی به نحوه پیشرفت این استعدادهای جوان و هماهنگی آنها در کنار یکدیگر بستگی دارد. فاکتور سلامت بدنی هم یک عامل پراهمیت دیگر است. لنزو بال در همین دوره ابتدایی ورزش حرفه‌ای خود با مصدومیت‌هایی روبه‌رو شده است. او در مجموع دو فصل اول حضورش در لیکرز ۶۵ بازی را به ‌علت مصدومیت از دست داد. بال فصل قبل نیز به‌ خاطر مصدومیت از ناحیه مچ پا تنها در ۴۷ بازی فصل عادی به میدان رفت و از تاریخ نوزدهم ژانویه حتی یک بازی لیگ هم انجام نداده بود! اما اکنون خبر خوب برای پلیکانز این است که به‌نظر لنزو برای فصل بعد کاملا سالم است. بال در ادامه صحبت‌های خود گفت:

حال من خوب است. هرکاری می‌توانم انجام بدهم، شرکت در بازی‌های ۵ به ۵ و درگیری کاملا فیزیکی. من خوب هستم.

نیو اورلینز پلیکانز فصل آتی را از تاریخ ۲۲ اکتبر آغاز خواهد کرد و در اولین بازی خود باید برابر قهرمانی فعلی مسابقات NBA یعنی تیم تورنتو رپترز قرار بگیرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *