چرا مصدومیت نصیر لیدل فرصتی بزرگ را از او گرفت؟

دومین بازی تدارکاتی پیش‌فصل تریل بلیزرز فرصت خوبی برای بازیکنان جوان این تیم و موجب شد تا نیمی از بازیکنان این تیم دقایق بیشتری را در زمین حاضر باشند. اما برای نصیر لیدل اینگونه نبود و او فقط مدت کوتاهی در درون زمین حاضر بود.

نصیر لیدل و مصدومیتش

با توجه به این‌که دامیان لیارد، سی جی مک کالوم و حسن وایتساید سی جی مک کالوم و حسن وایتساید در این بازی استراحت داشتند، تری اسکات امیدوار بود تا مهاجم جوان خود را در مقابل مکابی حیفا رژیم صهیونیستی حداقل ۲۰ دقیقه بازی دهد. اما این شب برای لیدل فقط سه دقیقه خوب بود و پس از آن این بازیکن با مصدومیت پیچ‌خوردگی مچ پای چپش روبرو شد و مجبور شد در حین برگزاری کوارتر دوم زمین بازی را ترک کند. نصیر لیدل از درد به خود می‌پیچید اما با همان حالت ناخوشایند پای چپ خود از زمین بلند شد. او در بازی ماند تا دو پرتاب آزاد را انجام دهد اما بلیزرز متعهد بود تا این بازیکن ملی را که در پیک راند اول مراسم درفت انتخاب شده بود از بازی بیرون ببرد. لیدل مستقیماً به سمت رفتکن رفت و دیگر به بازی بازنگشت. او از این مصدومیت نگران به نظر نمی‌رسید و مصدومیت قوزک پای خود را کمی دردناک اما جدی تلقی کرد. او افزود:

همه چیز درست می‌شود، فقط یک نیشگون کوچک بود.

این یک فرصت سوزی برای نصیر لیدلی بود که در پایان بازی اول تدارکاتی پیش‌فصل بلیزرز مقابل دنور ناگتس در روز شنبه فوق‌العاده ظاهر شده بود. او پس از مسابقه پنج شنبه MRI انجام نداد و به دکترهای تیم گفت که انجام این کار ضرورتی ندارد اما تأیید کرد که مسلماً در بازی شنبه شب بلیزرز مقابل فونیکس سانز نمی‌تواند حاضر باشد. این بازی ساعت ۵ بعدازظهر در سالن NBC Sports Northwest انجام خواهد شد.

نصیر لیدل

نصیر لیدل، به لطف مصدومیت زودهنگام به عنوان یک بازیکن ناشناخته در اولین فصل خود باقی ماند. هواداران بلیزرز این شانس را داشتند که در لیگ تابستانی بازی او را تماشا کنند اما او پس از دوران حضورش در تمرینات بلیزرز، فقط ۱۶ دقیقه در بازی‌های تدارکاتی پیش‌فصل به میدان رفت. او درباره اردوی تمرینی گفته بود:

اردوی تمرینی بسیار خوبی داشتیم. چیزهای زیادی یاد گرفتیم و سعی کردیم هر روز بهتر از روز قبل باشیم. بنابراین فکر می‌کنم برا من بسیار مثمرثمر بود.

در پشت صحنه،بلیزرز تحت تأثیر اخلاق کاری نصیر لیدل و شور رفتار ورزشکاری این بازیکن ۱۹ ساله قرار گرفته بود. اما به نظر نمی‌رسد تعداد دقایق زیادی در بازی‌های فصل عادی به او بازی برسد و این عدم حضور او در بازی‌های تدارکاتی پیش‌فصل مایه تأسف خواهد بود. دو هفته از پیش‌فصل گدشت تا او برای اثبات شایستگی‌هایش درون زمین و به صورت رقابتی با رقبای واقعی فرصت داشته باشد. با توجه به این مصدومیت جزئی، او مجبور است چند روزی برای بازگشت دوباره به میادین منتظر بماند. اما مصدومیت چند روزه نصیر لیدل را آزار نخواهد داد، بازیکنی که پیش از ورودش به رختکن نگاه همه را به خود معطوف ساخت. لیدل درباره مصدومیت خود با خنده اظهار داشت:

من دوران حرفه‌ای طولانی خواهم داشت. از این گفته‌ام اطمینان دارم. پس مطمئناً هنوز بازی‌های بیشتری می‌توانم انجام دهم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *