بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA | کامبک زیبای میامی هیت در شب شکست بوستون سلتیکس

بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA

پس از تعطیلی دو روزه هفته گذشته بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA که به دلیل اعتراض شدید بازیکنان و تیم‌ها شکل گرفت که به خاطر شلیک پلیس آمریکا به یک سیاه‌پوست که منجر به فلج شدن او شد، این مسابقات از چند روز گذشته مجددا از سر گرفته شد که در ادامه به نتایج آنها خواهیم پرداخت.

ورود به سایت بتکارت

در ابتدا لازم به ذکر است که دلیل پراکندگی و نامرتب بودن برنامه بازی‌ها در مراحل مختلف، تعویق سه روزه‌ بازی‌ها بود که برنامه مرتب و ترتیب بازی‌ها را به هم ریخت که در ادامه در این خصوص توضیح مختصری را خواهیم داد و شرح ماجرا را می‌توانید در خبرهای قبلی سایت بسکتفا مشاهده فرمایید.

ماجرا از این قرار بود که صبح روز پنجشنبه بود که سه مسابقه میلواکی باکس – اورلاندو مجیک، هیوستون راکتس – اوکلاهاما سیتی تاندر و همچنین دیدار لس آنجلس لیکرز – پورتلند تریل بلیزرز از جانب NBA لغو شدند. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که بازیکنان میلواکی باکس به علت مجروح شدن جیکوب بلیک، یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس آمریکا در ایالت ویسکانسین، بازی پنجم سری خود مقابل مجیک را بایکوت کردند و حاضر به شرکت در دیدارهای پیش رو نشدند تا در نهایت پس از جلسات متعدد در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه این مسابقات از سر گرفته شد تا تیم‌ها به رقابت خود ادامه دهند..

در ادامه مطلب به نتایج آخرین دیدارهای رسمی بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA که برگزار شده است، می‌پردازیم.

بازی دوم مرحله نیمه نهایی و نتیجه کلی بازی‌های نیمه نهایی پلی آف : لس آنجلس کلیپرز ۱ – ۱ دنور ناگتس

بازی میان لس آنجلس کلیپرز و دنور ناگتس با نتیجه ۱۱۰ بر ۱۰۱ به نفع تیم دنور ناگتس به اتمام رسید و کار دو تیم در مجموع کلی به تساوی کشیده شد؛ در کوارتر اول نتیجه ۴۴ بر ۲۵ به نفع دنور رقم خورد. کوارتر دوم اما کلیپرز با نتیجه ۳۱ بر ۲۸ پیروز به رختکن رفت. در کوارتر سوم کلیپرز مجددا موفق شد با نتیجه ۲۱ – ۱۷ حریف خود را از پیش رو بردارد و اما در کوارتر چهارم علیرغم پیروزی این ست کلیپرز و با تلاش‌های مضاعف این تیم که با نتیجه ۲۴ – ۲۱ پیروز شد، دنور در مجموع کلی توانست ۱۱۰ – ۱۰۱ پیروز شود. در این بازی امتیاز آورترین بازیکن دنور ناگتس جمال مورای بود که در مدت زمان ۴۰ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۲۷ امتیاز و ۳ ریباند و ۶ اسیست بدست آورد تا نقش پر رنگی در پیروزی تیمش داشته باشد. از سوی دیگر نیز امتیازآورترین بازیکن لس آنجلس کلیپرز پاول جورج بود که در مدت زمان ۴۲ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۲۲ امتیاز، ۸ ریباند و ۳ اسیست را به نام خود ثبت کند.

بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA

بازی سوم مرحله نیمه نهایی و نتیجه کلی بازی‌های نیمه نهایی پلی آف : میامی هیت ۳ – ۰ میلواکی باکس

در بازی سوم مرحله نیمه نهایی پلی آف میامی هیت و میلواکی باکس با یکدیگر به رقابت پرداختند که میامی موفق شد با نتیجه ۱۱۵ – ۱۰۰ حریف خود را شکست دهد و این پیروزی برای میامی هیت با یک کامبک فوق العاده پس از سه ست رقم خورد. ماجرا از این قرار بود که سه ست اول را میلواکی موفق شد با نتایج خوب پیروز شود و اختلاف امتیازی خوبی ایجاد کند ولی در ست چهارم ورق برگشت و در یک نتیجه عجیب و با یک کامبک فوق العاده بازی به نفع میامی هیت به پایان رسید. کوارتر اول با برتری ۲۹ – ۳۰ به نفع میلواکی به اتمام رسید. کوارتر دوم نیز مجددا میلواکی بود که با نتیجه ۲۷ – ۲۱ پیروز شد. در کوارتر سوم باز هم میلواکی موفق شد این ست را پیروز به رختکن رود و با نتیجه ۳۰ بر ۲۵ ست را ببرد. در کوارتر چهارم اما ورق برگشت و میامی هیت توانست این ست با نتیجه ۴۰ بر ۱۳ پیروز شود و علیرغم جبران نتیجه پنج امتیاز از حریف جلو بیفتد و در مجموع کلی با نتیجه ۱۱۵ – ۱۰۰ برنده میدان لقب بگیرد. در این بازی امتیاز آورترین بازیکن میامی هیت جیمی باتلر بود که در مدت زمان ۳۵ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۳۰ امتیاز، ۷ ریباند و ۶ اسیست بدست آورد و نقش پر رنگی در پیروزی تیمش داشته باشد. از سوی دیگر نیز امتیازآورترین بازیکن میلواکی باکس بروک لوپز بود که در مدت زمان ۳۸ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۲۲ امتیاز و ۶ریباند را به نام خود ثبت کند.

بازی چهارم مرحله نیمه نهایی و نتیجه کلی بازی‌های نیمه نهایی پلی آف : بوستون سلتیکس ۲ – ۲ تورنتو رپترز

بازی‌های این دو تیم در مرحله نیمه نهایی به اوج حساسیت خود رسیده است و با پیروزی شب گذشته تیم کانادایی نتیجه مساوی ۲ – ۲ در مجموع کلی بازی‌ها در این مرحله رقم خورده است که با این نتیجه باید نگاهی به بازی‌های بعدی داشت.
بازی میان بوستون سلتیکس و تورنتو رپترز به نفع تیم کانادایی رقم خورد و این دیدار با نتیجه ۱۰۰ بر ۹۳ به اتمام رسید. در کوارتر اول نتیجه ۳۱ بر ۲۷ به نفع تیم برنده رقم خورد. کوارتر دوم بوستون موفق شد با نتیجه ۲۲ بر ۱۸ پیروز به رختکن برود. در کوارتر سوم تورنتو رپترز که تلاش خود را دو چندان  و عزم خود را برای پیروزی جزم کرده بود موفق شد با نتیجه ۳۲ – ۲۴ حریف خود را از پیش رو بردارد و در کوارتر چهارم نیز علیرغم پیروزی ۲۰ بر ۱۹ تیم بوستون، تورنتو در مجموع کلی نتیجه ۱۰۰ – ۹۳ پیروز میدان لقب گرفت. در این بازی امتیاز آورترین بازیکن تورنتو رپترز پاسکال سیاکم بود که در مدت زمان ۴۶ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۲۳ امتیاز و ۱۱ ریباند و ۲ اسیست بدست آورد تا نقش پر رنگی در پیروزی تیمش داشته باشد. از سوی دیگر نیز امتیازآورترین بازیکن بوستون جیسون تاتوم بود که در مدت زمان ۴۳ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۲۴ امتیاز، ۱۰ اسیست و ۳ ریباند را به نام خود ثبت کند.

برای پیش بینی مسابقات بسکتبال همراه ما باشید

ورود به سایت بتکارت

قبلی «
بعدی »

این‌جا می‌خواهیم دور از دنیای سیاه فقط از بسکتبال بخوانیم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *