آشنایی با تیم‌های فصل ۲۰-۲۰۱۹ لیگ NBA؛ نیویورک نیکس

نیویورک نیکس امیدوار است، آر جی بارت، پیک شماره ۳ مراسم درفت بتواند در فصل پیش‌رو عصای دست این تیم باشد.

معرفی تیم نیویورک نیکس

شبیه به اکثر تابستان‌های لیگ NBA، تابستان سال ۲۰۱۹ نیز پر از تریدها، اخبار نقل و انتقالات آزاد و جابجایی جذاب بازیکنان بود. از مدافع عنوان قهرمانی، تورنتو رپتورز بگیر تا دیگر تیم‌های لیگ، واژه «تغییر» کاربردی‌ترین واژه برای توصیف ساختن ترکیب تیم‌های حاضر در فصل ۲۰-۲۰۱۹ لیگ NBA است.

به همین منظور می‌خواهیم مروری داشته باشیم بر ۳۰ تیم حاضر در لیگ NBA این فصل:

این قسمت: نیویورک نیکس

رکورد فصل قبل: ۱۷ پیروزی در مقابل ۶۵ باخت و عدم راهیابی به مرحله پلی‌آف فصل ۱۹-۲۰۱۸ لیگ NBA

کلیدی‌ترین بازیکنان جذب شده: الفرید پایتون (نقل و انتقالات آزاد)، بابی پورتیس (نقل و انتقالات آزاد)، جولیوس رندل (نقل و انتقالات آزاد)، تاج گیبسون (نقل و انتقالات آزاد)، آر جی بارت (درفت)

مهم‌ترین بازیکنان جدا شده: امانوئل مدیای، ماریو هزونجا، ده آندره جوردن، نواه ونله

فصل قبل:
بسکتبالی غیرقابل توجه به عادت خیابان سی و سوم در نیویورک تبدیل شده است و این امر برای دو دهه همین‌طور به قوت خود باقی است.

برای ششمین فصل متوالی، نیکس موفق نشد که به مرحله پلی‌آف راه پیدا کند. آن‌ها رکورد جدیدی را در زمینه پایین بودن آمار از خود به جای گذاشتند و بدترین آمار لیگ NBA فصل قبل را به خود اختصاص دادند و یک هفته قبل از ددلاین نقل و انتقالاتی، بازیکن تأثیرگذار خود، کریستپس پورزینگیس را ترید کردند. کریستپس پورزینگیس به دالاس موریکس فرستاده شد. این فوروارد با استعداد و باشگاه نیکس بعد از مصدومیت زانوی این بازیکن که کل عملکرد او در فصل ۱۹-۲۰۱۸ را تحت‌الشعاع قرار داد به این نتیجه رسیدند که همکاری خود را خاتمه دهند. البته کادر مدیریتی جدید نیویورک نیکس تلاش خود را کرد که این بازیکن را حفظ کند اما کریستپس پورزینگیس درخواست ترید داد و مشکل جدیدی برای نیکس ایجاد شد. نیویورک نیکس انتخاب محدودی داشت اما در نهایت موافقت کرد؛ کریستپس پورزینگیس صراحتاً گفت که با نیکس تمدید قرارداد نخواهد کرد. تنها نکته مثبت ترید کریستپس پورزینگیس این بود که بازیکن فوق‌العاده‌ای به نام فیل جکسون در این تیم ظهور کرد. بنابراین نیکس از این فرصت برای رونمایی از یک ترکیب رو به پیشرفت استفاده کرد. کوین ناکس ناهماهنگی بسیار زیادی در این تیم نشان داد، دنیس اسمیت جی آر (که بخشی از معامله ترید کریستپس پورزینگیس محسوب می‌شد) ۲۸.۹ درصد پرتاب ۳ امتیازی انجام داد و فرنک انتیلیکینا، پیک راند اول سابق هم نتوانست انتظارات را برآورده کند. امید اندکی به جوان‌هایی همچون آلونزو ترایر و میشل رابینسون می‌رفت اما نیکس یک فصل ناامیدکننده دیگر را سپری کرد.

نیویورک نیکس

بهترین سناریویی برای نیویورک نیکس در این تابستان این بود:

در مراسم درفت خوش‌شانس باشد و در نقل و انتقالات آزاد با لیستی کم ستاره منتظر اتفاقات معجزه‌آسا بماند. اما همه‌اش یک رویا بود و نیکس و هواداران این تیم دلسرد شدند. آن‌ها کریستپس پورزینگیس را به خاطر سقف مالی ترید کردند و نتوانستند با کوین دورانت و کایری اروینگ در نل و انتقالات آزاد قرارداد ببندند. آن‌ها فصل ناامیدکننده‌ای را با ۶۵ باخت سپری کرده بودند و زاین ویلیامسونی در مراسم درفت حاضر نبود. به جای آن، نیویورک نیکس باید از هم‌تیمی‌های کالج زاین ویلیامسون استفاده کند و پاورفورواردهایی با قرارداد کوتاه مدت در نقل و انتقالات آزاد به خدمت گرفت. خبر خوب این است که نیویورک نیکس استعدادهای بهتری را در فصل ۲۰-۲۰۱۹ در اختیار دارد و هنوز سقف مالیاتی خود را باز نگه داشته است. آن‌ها می‌توانند یکی از بازیکنان خوب را به خدمت بگیرند. آر جی بارت بازیکن خوبی است و می‌تواند در پست اسمال فوروارد یا گارد بازی کند و از قد خوبی هم برای قرار گرفتن در هر پستی برخوردار است.

قیمت جدایی پیک شماره ۱ (زاین ویلیامسون) تأثیر دوچندانی بر روی نقل و انتقالات آزاد خواهد گذاشت. برای مثال: واقعاً فکر می‌کنید اگر نیویورک نیکس زاین ویلیامسون را به خدمت می‌گرفت کوین دورانت و کایری اروینگ به بروکلین نتس می‌پیوستند؟ شاید اینطور نمی‌شد. بهرحال، آن‌ها اکنون در بروکلین هستند و نیکس پول خود را خرج بازیکنان فهرست B سرمربی خود کرده است. متأسفانه، برند تجاری نیویورک نیکس آن‌قدر مخدوش شده است که آن‌ها حتی نتوانستند با یکی از بازیکنان سطح بالای نقل و انتقالات آزاد مذاکره‌ای داشته باشند. آن‌ها به ناچار به سراغ لیست B رفتند و وارد یک سیر نزولی جذب بازیکن شدند و معقول بود که پول خود را خرج قراردادهای با بازیکنان خوب اما با قرارداد کوتاه مدت بکنند. برای این منظور، آن‌ها در حالی که گزینه‌های روی میز خود را برای دو تابستان آتی همچنان حفظ کرده‌ بودند، تیم خود را بهبود دادند. آن‌ها امیدوار هستند که بازیکنان جدید جذب شده در سطح یک ستاره ظاهر شوند. به هرحال، آن‌ها یک استراتزی کوتاه‌مدت عجیب را برای عقد قرارداد با بازیکنانی اتخاذ کردند که در پست‌های همسان بازی می‌کنند. بله، رندل می‌تواند در پست سنتر حاضر شود (و پرتیز هم خواهد توانست)، اما نیکس رابینسون را برای این پست در نظر دارد. پس چگونه می‌تواند ترکیب خود را بچیند؟

عجیب‌ترین نقل و انتقال این تابستان تصمیم موریس برای توافق شفاهی با سن آنتونیو اسپرز و سپس عقد قرارداد با نیویورک نیکس بود. او اولین بازیکنی بود که تصمیم گرفت تا به سازمانی محترم‌تر در لیگ NBA ملحق شود اما به یکباره نظرش تغییر کرد و به جای آن به نیکس پیوست! با ذکر همه این موارد، نیکس اگر بخواهد مسیری متفاوت را انتخاب کند، روی پاور فورواردهایی با استعداد مشابه حساب باز کرده (که می‌توانند در یک یا دو پست بازی کنند). انتخاب بازیکن از تیم‌‎هایی که قرارداد بدی با بازیکنان راند اول مراسم درفت منعقد کرده‌اند هم می‌تواند جذاب باشد. آتلانتا هاکس در این تابستان چنین کاری انجام داد و بروکلین نتس نیز در چندین تابستان گذشته دچار چنین مسئله‌ای شده است. رویکرد منطقی‌تر برای نیویورک نیکس این است که هیچ چیز در روند رشد ناکس، بارت و رابینسون خللی ایجاد نمی‌کند. به جای آن، نیکس رویکدری منحصر به فرد را برای جبران شکست در جذب زاین ویلیامسون، کوین دورانت و کایری اروینگ اتخاذ کرده است. بازیکنانی که آن‌ها در نقل و انتقالات آزاد جذب کرده‌اند به نیکس کمک می‌کند تا در بازی‌های بیشتری پیروز شوند و رکوردی بهتر از ۱۷ پیروزی و ۶۵ شکست بدست آورند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *