کروناویروس نگرانی‌های مالی ورزش زنان را افزایش داده است

 

پیش پرداخت و چک های مالی قبلاً برای ورزشکاران زن بسیار ناچیز بود. تعویق ها و عدم پرداخت های متعدد بی اعتمادی بیشتری را راجع به دستمزدشان افزود: “این وضعیت در ورزش زنان کاملاً ترسناک است.”

برای ایزابل هریسون ، زنگ بیداری کرونا هنگامی رخ داد که او به فروشگاه مواد غذایی خود در بولونیا ، ایتالیا را خالی از بسته های ماکارونی دید.

هریسون در مصاحبه تلفنی اخیر دو روز پس از بازگشت از ایتالیا ، جایی که در مرکز بسکتبال Virtus Segafredo Bologna قرار دارد ، گفت: “فوراً فکر کردم یعنی هیچ ماکارونی در ایتالیا وجود ندارد؟” “این به معنای واقعی کلمه یک اتفاق جدی شد. مثل زندگی در یک منطقه وحشت بود. بنابراین بسیاری از داستان های ترسناک بیرون می آمدند. مردم در حال مرگ بودند. ”

ورزش زنان

ورزش زنان ، بسکتبال

این دومین دوشنبه ماه مارس بود ، قبل از آنكه دولت ایتالیا دستور كلی برای جلوگیری از شیوع ویروس را بدهد. لیگ هریسون فصل خود را به حالت تعلیق درآورد. تلفن وی با متن هایی از دوستان و نزدیکان در ایالات متحده منفجر شد و از او التماس می کرد که به خانه بیاید.

هریسون که فصل را با دالاس سپری میکرد ، دارای مشکلات خود ایمنی است ، بنابراین او می خواست از ایتالیا خارج شود و به سیستم پشتیبانی خود نزدیک تر شود. وی برای بلیط یک طرفه تگزاس مبلغ 1000 دلار پرداخت کرد و روز پنجشنبه نیز با استفاده از ماسک پزشکی دست خود را گرفت و به ایالات متحده پرواز کرد. او قصد داشت به مدت دو هفته  در قرنطینه در هتلی در خارج از دالاس مستقر شود زیرا نمی خواست خطر ابتلا به دیگران را به جان بخرد.

هریسون که اهل نشویل است و برای دانشگاه تنسی بازی می کند ، گفت: “من نمی دانم که فصل ما دوباره شروع می شود یا حتی دستمزد خود را می‌گیرم. و این پرداخت مالی قطعاً برای من مهم است.” “این وضعیت کاملاً ترسناک است.”

کوروناویروس دنیای ورزش زنان را در پیش گرفته است و بسیاری از ورزشکاران حرفه ای مانند هریسون را به بلاتکلیفی سوق می دهد. اما زنانی که برای رسیدن به سطح بالای ورزش زنان سخت تلاش کرده اند ، ممکن است درد شدید تری نسبت به مشکلات سفر داشته باشند. چک های معوقه و معاملات حامی آنها معمولاً بسیار کمتر از معاملات مردان است. لیگ های آنها تازه تأسیس شده است. مسئله رکود اقتصادی نگرانی دیگری است.

لیگ های حرفه ای ورزش زنان معمولاً برای تأثیرگذاری بر موفقیت های خود و یافتن راه هایی برای پرورش مارک های خود ، به لیزر متمرکز می شوند تا در طولانی مدت پایدار باشند. اما مانند بقیه جمعیتی که با عوارض روزمره ناشی از کورونا ویروس روبرو هستند ، آنها اکنون باید بدانند که چگونه می توانند در دنیایی حرکت کنند که به نظر می رسد در دقیقه تغییر می کند.

لیگ های بسکتبال مانند اتحادیه بسکتبال چین و اتحادیه اروپا تعطیل شده اند و بازیکنان را به جدال می فرستند. نماینده هریسون ، بوریس للچیتسکی اظهار داشت که وی نگران مشتریانی است که در خارج از کشور بازی می کنند در حقوق یا پاداش ها کوتاه می شوند و “ظن او این است که ما قرار نیست پاداش بگیریم”. وی گفت ، این پول از دست رفته به ویژه به بازیکنان زن آسیب خواهد زد ، زیرا حقوق در لیگ های خارج از ایالات متحده تمایل دارد سه تا پنج برابر بیشتر از دستمزد W.N.B.A باشد. وی افزود: برای بازیکنانی که در W.N.B.A. حضور دارند ، این چک ها به ویژه ضروری است.

دیگر انواع ورزش زنان

گلف بازان در L.P.G.A. تور که به دنبال مبالغی هستند که مقدارکمی از آنهایی است که در مسابقات PGA Tour برای مردان در دسترس است ، ماه گذشته وقتی که سه تورنمنت بعدی آنها در آسیا لغو شده بود ، بازی خود را در استرالیا به پایان رسانده بود. پس از گذشت حدود یک ماه تعطیل ، آنها دریافتند که سه تورنمنت آینده آنها به تعویق افتاده است.

لیگ ملی فوتبال زنان ابتدا بازی های پیش فصل خود را لغو کرد و سپس روز جمعه اعلام کرد که تأخیر در فصل عادی خود را که قرار بود 18 آوریل با اولین پخش زنده ملی N.W.S.L آغاز شود ، اعلام کرد. بازی پوششی CBS از بازی بین واشنگتن اسپیریت و OL Reign انتظار می رود لیگ را به فصل هشتم خود برساند ، اما هنوز مشخص نیست که آیا CBS بازی برنامه ریزی شده ای را پخش خواهد کرد یا خیر.

آماده سازی برای N.W.S.L در آینده ای نزدیک ، کار اصلی و یک کار غیر منتظره از لیزا بیر ، کمیساریایی بود که کار خود را در 10 مارس ، یک روز قبل از N.B.A. آغاز کرد. فصل N.C.A.A را به حالت تعلیق درآورد. مسابقات بسکتبال بعد از فصل خود را نیز لغو کرد.

در طول دهه حضور وی به عنوان مدیر ارشد بازاریابی کمیته المپیک ایالات متحده ، بیرد گاهی اوقات این نوع وحشت را مشاهده می کرد ، از جمله زمانی که ویروس Zika المپیک 2016 ریو را تهدید کرد. اما هرگز اینقدر گسترده نبوده و در آستانه او نبود.

او متوجه می شود که فوریتی برای N.W.S.L وجود دارد. برای به دست آوردن پیروزی در جام جهانی 2019 ایالات متحده و قرار گرفتن در معرض رسانه های خبری تیم ملی در طول مبارزه خود برای پرداخت برابر وارد کار شدند. بیش از نیمی از تیم های N.W.S.L سال گذشته رکورد حضور در مسابقات بعد از جام جهانی را تعیین کردند و یک بازی خانگی Portland Thorns با 25218 هوادار ، رکورد حضور در لیگ را ثبت کرد.

باير در مصاحبه تلفني اخير گفت: “مطمئناً من نگران هستم ، اما آنچه من بيشتر نگران آن هستم ، امنيت فن و بازيكن است.” او انتظار داشت كه اين ليگ بدون در نظر گرفتن تاثير کورونا ويروس در ليگ خوب باشد.

وی گفت ، فروش بلیط برای ورزش زنان مهم است ، اما این لیگ جریان درآمد متنوعی دارد ، از جمله قراردادهای پخش چند ساله جدید با CBS و سرویس پخش جریانی Twitch ، برای کمک به این امر با وجود اختلال در بازی یا حتی رکود اقتصادی می باشد. با این وجود لیگ ورزش زنان تنها سه حامی مالی دارد ، در حالی که لیگ برتر فوتبال مردان طبق گفته وب سایت خود بیش از 20 نفر دارد.

بایر گفت: “من فکر می کنم لیگ ملی فوتبال زنان نه تنها ورزش و سرگرمی زنان است ، بلکه ما یک جنبش نیز هستیم.” “من فکر می کنم طرفداران همچنان خواهان بخشی از آن هستند.”

کنسل شدن در سایر ورزشها تأثیرات فوری بر بازیکنان و حساب جیب آنها داشت و مایکل وان ، در مصاحبه ای اخیر گفت که اعتماد زنان را از دست داده است زیرا زنان در تور او با اخراج دو ماهه غیرمنتظره روبرو شدند. گلف بازان حرفه ای عموماً افراد مستقلی هستند که هزینه های ورود ، اردوها ، مربیان و بیشتر مسافرت های خود را پرداخت می کنند.

وان گفت: “اگر من یک تور پر از میلیاردرها داشتم و همه از قرارداد طولانی مدت برخوردار بودند ، من خوب خواهم بود.” “آیا من بعضی از زنان ثروتمند دارم که در طول کار خود این پول را کسب می کنند؟ بله ، اما اکثر تور من زنانی هستند که باید اقتصادی این حرفه را بازی کنند و خوب بازی کنند. ”

از دست دادن جایزه واقعی است: سه رویداد در آسیا که در ماه فوریه خاتمه یافته بودند ، دوباره برنامه ریزی نشده اند ، به این معنی که 5.2 میلیون دلار پول جایزه ناپدید شده است. با رفتن به سال 2020 ، کل کیف پول تور برای این فصل 75.1 میلیون دلار بود.

هزينه نامشهودي نيز براي قرار دادن اين فصل وجود دارد. ماه گذشته جیلیان هالیس ، یک تازه کار تور ، برای سیزدهمین بار در ISPS Handa Women Handa زنان گره خورده به پایان رسید و به دنبال ادامه ماجراجویی گلف جت-تنظیم بود که از زمانی که دختر بچه ای بود این مهم را در خواب آرزو می‌کرد.

هالیس که چهارشنبه 23 ساله خواهد شد ، به محض اینکه بتواند وارد یک باشگاه شود ، شروع به بازی گلف کرد. وقتی 14 ساله بود ، هدف خود را برای بازی در L.P.G.A قرار داد. تور؛ در زمستان او یک بیل را به مسیر خود در زادگاهش در خارج از کلیولند می برد تا بتواند در برف توپ بازی کند.

فرقی نمی کند که وی نیاز به پوشیدن یک ژاکت زمستانی ضخیم داشته باشد یا اینکه صورتش در سرما احساس بی حسی داشته باشد. او می خواست گلف را به عنوان یک حرفه ای بازی کند ، دقیقاً مانند مادرش ، شارون. بنابراین او به اندازه کافی تمرین کرد و به اندازه کافی خوب شد که در دانشگاه جورجیا بازی کند.

برای بدست آوردن L.P.G.A. در سال گذشته ، کارت هالیز هالیس فصل را تمام کرد تا در صدر جدول تور Symetra ، تور توسعه L.P.G.A قرار بگیرد. در طول راه ، او هزینه های یک ماشین کرایه و یک اتاق هتل را با بازیکن دیگری تقسیم کرد ، یا در کنار خانواده های میزبان ماند. تمام اعمال و فداکاری ها و پوندهای برف خرد شده ، در تمام این سالها ، او را در رسیدن به این فصل که شیرین تر و کوتاه تر از آن بود که تصور می کرد ، یاری رساند.

هولیس در استرالیا در سه تورنمنت بازی کرد و دو چک دریافت کرد که مبلغ آن 21،796 دلار بود و همچنین برای یافتن گشت و گذار وقت پیدا کرد. وی یک نمایش را در خانه اپرای سیدنی دید ، از طریق ساحل بوندی قدم زد و در نزدیکی کوسه ها شنا کرد. اما ماجراجویی گرداب او در مکث است.

در حالی که وی در استرالیا بود ، رویدادهای چین ، سنگاپور و تایلند لغو شد ، بنابراین هالیس باید صبر کند تا برای اولین بار از آن کشورها بازدید کند. سپس سفر به کالیفرنیا و آریزونا ، برای سه رویداد دیگر ، از برنامه وی حذف شد. او هم اکنون وقت خود را در هتلی در نزدیکی دانشگاه جورجیا می گذراند. او گفت که از داشتن دو اسپانسر احساس خوشبختی می کند زیرا چک های تور وی به حالت تعلیق درآمده است.

هالیس گفت: “واکنش اولیه من احساسات مختلط بود.” “من ناراحتم که نمی توانم به غرب بروم ، اما احساس امنیت می کنم خودم و دیگران را در معرض خطر قرار ندهم. از دریافت ویروس و دادن آن به مادربزرگم متنفرم. این وضعیت جدی است. تمام آنچه که باید درباره آن نگران شوم حرفه ام است. ”

در هتل دالاس خود ، هریسون 26 ساله ، نگران سلامتی والدینش است که در دهه 60 خود قرار دارند. مادرش در یک جامعه بازنشستگی کار می کند و هریسون از او خواسته است که در خانه بماند. هریسون ، که در خانواده ای با 12 فرزند بزرگ شده است ، تا پایان قرنطینه وی ، از اقوام یا دوستان بازدید نمی کند ، تاریخی که احساس غیرقابل تصوری از آن بسیار دور است.

او وقت خود را صرف خواندن اخبار ، تماشای تلویزیون ، تهیه و ارسال فیلم در مورد مراقبت از پوست یا سازماندهی نمونه کارها می کند. او مشتاقانه منتظر W.N.B.A. فصل ، که قرار است در تاریخ 15 ماه مه با توافق نامه جدید قرارداد جمعی که حقوق او را افزایش می دهد ، آغاز شود. یعنی اگر فصلی وجود داشته باشد.

هریسون گفت: “من سعی می کنم از این فرصت نادر استفاده کنم.” “من می خواهم بگویم که قصد دارم برای دیدن چیزها و مسافرت بیرون شوم. اما دیگر نمی توانید این را بگویید. “

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *