• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • دان ریورز: کلیپرز می‌دانست که تاندر قصد فروش پال جرج را دارد

دان ریورز: کلیپرز می‌دانست که تاندر قصد فروش پال جرج را دارد

  • توسط سروش
  • 22/09/2019
  • خبر
  • 0

دان ریورز، سرمربی لس آنجلس کلیپرز صحبت هایی را در خصوص جذب پال جرج مطرح کرد.

نظر سرمربی کلیپرز در خصوص جذب پال جرج

اوکلاهاما سیتی تاندر در فصل ۱۸-۲۰۱۷ گزینه جذابی برای دیگر تیم‌ها در بازار نقل و انتقالات به نظر می‌رسید.  اما آن‌ها قرارداد راسل وستبروک را تمدید کردند و پال جرج هم علیرغم پیشنهاداتی که داشت در میان آن‌ها ماند. ترکیب آن‌ها ترکیب بسیار باکیفیتی بود (استفن آدامز پول زیادی هم خرج کرد) اما این تیم در فصل قبل ۴۹ پیروزی به دست آورد و سپس در راند اول مرحله پلی‌آف توسط پورتلند بلیزرز حذف شد.

به نظر می‌رسید اوکلاهاما سیتی تاندر که در مرحله پلی‌‌آف فصل قبل حذف شده بود برای راسل وست بروک و پال جرج سقف در نظر بگیرد و به دنبال جذب چند بازیکن خوب دیگر باشد. اما، با اصرار پال جرج به خروج از اوکلاهاما سیتی تاندر و ترید شدن به لس آنجلس کلیپرز، این شایعه به راه افتاد که تیم‌ها فکر می‌کردند تاندر می‌خواهد از زیر بار هزینه‌های گزاف تیم خود که توان در کورس ماندن برای قهرمانی را نداشت خلاص شود. دان ریورز، سرمربی لس آنجلس کلیپرز در گفتگو با آرش مرکزی، خبرنگار لس آنجلس تایمز تأیید کرد که آن‌ها از این موضوع  باخبر بودند و گفت:

ما آن را به کوای لنارد نشان دادیم و او هم روی جذب پال جرج تأکید داشت و پس از آن نشستی در هیئت مدیره برگزار شد و در آن نشست من گفتم ما باید پال جرج را جذب کنیم. نمی‌دانم چگونه این کار باید انجام پذیرد اما مجبور به انجام آن هستیم. ما می‌دانستیم که اوکلاهاماسیتی تاندر می‌خواست یکی از ستاره‌های تیمش را بفروشد و این به ما کمک کرد اما از این مطمئن نبودیم که بتوانیم پال جرج را به خدمت بگیریم.

پال جرج

آن‌ها در نهایت موفق شدند با پال جرج توافق حاصل کنند اما مبلغ او بسیار بالا بود. اما لس آنجلس کلیپرز دریافت که ارزشش را دارد و با این وجود به گزاف بودن آن اشراف داشت. اما برای اوکلاهاما سیتی تاندر قیمت بالا به منزله فراهم آمدن بستر برای بازسازی ترکیب تیم بود.

اما تاندر چگونه راضی شد؟

پس از آنکه دامیان لیارد در پورتلند بلیزرز ماندنی شد، اوکلاهاما سیتی تاندر دریافت که برای جذب این بازیکن دیر جنبیده است و باید زودتر از این‌ها دست به کار می‌شد. آن‌ها دو راه پیش روی خود دیدند؛ می‌توانستند زوج راسل وست بروک و پال جرج را در ترکیب خود حفظ کنند و با این شرایط کار آن‌ها برای ساختن تیمی بهتر و فرار ار محدودیت‌های مالی دشوار می‌شد و راه دوم این‌که این تیم به موارد زیادی برای ترمیم و موفقیتی بیش از حضور در راند اول مرحله پلی‌آف نیاز داشت، بنابراین آن‌ها در صدد بودند با پذیرش پیشنهاد خوب به دنبال انتقال این دو بازیکن باشند.

اوکلاهاما سیتی با تغییر نام سیاتل سوپر سونیکس به وجود آمده بود و در اولین فصل حضورش نتوانست بیشتر از ۲۹ پیروزی کسب کند اما بعدها آن‌ها بازیکنانی چون کورین دورانت و راسل وست بروک را به خدمت گرفت و در چند فصل اخیر تیم رو به پیشرفتی بودند. بعد از آمدن کوین دورانت و راسل وستبروک این تیم در لیگ کمتر از ۴۵ پیروزی در هر فصل نداشت و یک بار حضور در فینال و چند سال حضور در کورس فینال را تجربه کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *