کوای لنارد به فکر جدایی از تورنتو رپترز

تیم تورنتو رپترز توانست با برتری ۴-۲ برابر گلدن استیت وریرز در مجموع شش بازی برگزار شده، قهرمان مسابقات NBA در فصل ۱۹-۲۰۱۸ شود. کوای لنارد ستاره تیم رپترز و یکی از عوامل اصلی قهرمانی این تیم در فصل ۱۹-۲۰۱۸ به عنوان MVP، با ارزش‌ترین بازیکن این فصل NBA انتخاب شد.

کوای لنارد قصد جدایی از تورنتو رپترز را دارد

کوای لنارد در کنار لبرون جیمز و کریم عبدالجبار سومین بازیکنی است که با دو باشگاه مختلف قهرمان این رقابت ها می شود. وی پیش از این با سن آنتونیو اسپرز قهرمان NBA شده بود. حال شایعاتی به گوش می‌رسد که فوق ستاره رپترز، قصد ترک این تیم را در تابستان پیش رو دارد. طبق گفته های کریس هاینس از Yahoo Sports کوای لنارد در ازای کاهش قراردادش در فصل آخر حضورش در تورنتو می تواند به عنوان بازیکن آزاد از این تیم جدا شود. هرچند در ادامه این گزارش می‌خوانیم که لنارد به غیر از جدایی از رپترز در فکر ایجاد قرارداد بلند مدتی با این تیم کانادایی است. کوای لنارد به خوبی می داند که رپترز تنها تیمی است که می‌تواند طی پنج سال مبلغی در حدود ۱۹۰ میلیون دلار به او بدهد. ورزشی نویسان NBA به این نوع قراردادها در اصطلاح supermax می‌گویند.

کوای لنارد

بهترین بازیکن بسکتبال باشگاهی آمریکا در فصل گذشته مشتریان دست به نقدی همچون لس آنجلس لیکرز و لس آنجلس کلیپرز را می بیند و همین موضوع تردیدها را در مورد حضور این ستاره در تورنتو رپترز افزایش داده است. هاینس خاطرنشان می کند که مدیران رپترز علاقه زیادی به ماندن لنارد در تیم شان دارند و احیانا برای ترغیب این ستاره برای ماندن در کانادا در پی نوشتن قراردادی جدید برای او هستند. در طول آخر هفته بیلبوردهایی در ۱۰ کیلومتری مرکز استاپلس با عنوان King of SoCal به نمایش درآمده که در آن ها نام کوای لنارد دیده می‌شود. این دقیقا مکانی است که بازی های خانگی لیکرز و کلیپرز در آنجا برگزار می‌شود. کوای لنارد به طور میانگین در فصل گذشته رقابت های بسکتبال NBA توانسته ۲۶.۶ امتیاز و ۷.۶ ریباند را به نام خود ثبت نماید و نقش غیرقابل انکاری در قهرمانی تاریخساز تورنتو رپترز در لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا داشت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *