کوبی برایانت: سیستم، موفقیت زوج‌های مشهور را در بسکتبال رقم می‌زند

کوبی برایانت ، ستاره سابق تیم لس آنجلس لیکرز معقد است که سیستم در بسکتبال بسیار مهم است و عامل موفقیت زوج های مشهور است.

مصاحبه کوبی برایانت

جیمز هاردن و راسل وست بروک، لبران جیمز و آنتونی دیویس، کوای لنارد و پال جرج، جول امبید و بن سیمونز، دامیان لیارد و سی جی مک کالوم، شاید هم استفن کری و کلی تامپسون به علاوه کایری اروینگ و کوین دورانت. لیگ NBA پر شده از زوج‌های نخبه‌ای که می‌خواهند با یکدیگر رقابت کنند و باید دید کدام ترکیب می‌تواند برای تیم خود قهرمانی به ارمغان آورد. کوبی برایانت در مصاحبه‌ای با ESPN در این باره مورد پرسش قرار گرفت و گفت:

مهم نیست. فکر می‌کنم مسئله بااهمیت این است که تیم‌های آنان به آن‌ها چه نقشی می‌دهند و بعد اینکه آن‌ها در چه سیستم دفاعی یا هجومی به بازی گرفته می‌شوند. شما اسم‌های زیادی را می‌توانید کنار هم ردیف کنید و حدس بزنید که آیا آن‌ها می‌توانند کنار یکدیگر بازی کنند یا خیر اما نهیاتاً این سیستم تیم‌هاست که چنین چیزی را تعیین می‌کند.

کوبی برایانت

کوبی برایانت درست می‌گوید. واریرز سه بازیکن بزرگ داشت اما آیا می‌توانست بدون آندره ایگودالا، شان لیوینگستون و باقی بازیکنان حاضر در سیستم استیو کر پیروز باشد؟ لبران و اروینگ در کلیولند کاوالیرز به کوین لاو و جی آر اسمیت برای قهرمانی در سال ۲۰۱۶ نیاز داشتند. لبران جیمز، درن وید و کریس بوش بازیکنانی مانند ری آلن را در کنار خود داشتند. سن آنتونیو اسپرز پنج قهرمانی را با تیم دونکان، تونی پارکر و مانو گینوبیلی بدست آور اما تحت هدایت گرگ پوپویچ همیشه یک سیستم واحد داشت.

قبل از اینکه کوای لنارد و پال جرج به لس آنجلس کلیپرز بیایند، این تیم تحت هدایت داک ریورز ۴۸ پیروزی کسب کرد و در مقابل تیم‌های بزرگ به سختی بازی می‌کرد اما آیا کلیپرز در این فصل نیز همان تیم با همان درجه از صبوری خواهد بود؟ آیا لس آنجلس لیکرز گاردی را برای مقابله با حریفان خود دارد؟ آیا همه این تیم‌ها بر حسب سیستم سرمربی خود خرید انجام داده‌اند؟ مسئله‌ای که NBA این فصل را جذاب کرده این است که هر یک از تیم‌ها سوالات زیادی را با خود به همراه دارند و به هیچ عنوان نمی‌توان در مورد آن‌ها قضاوت کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *