• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • گرگ پوپوویچ ،سرمربی آمریکا: تجربه فرانسوی‌ها باعث شد تا شکست بخوریم

گرگ پوپوویچ ،سرمربی آمریکا: تجربه فرانسوی‌ها باعث شد تا شکست بخوریم

  • توسط سروش
  • 12/09/2019
  • خبر
  • 0

گرگ پوپوویچ ، سرمربی تیم ملی ایالات متحده آمریکا پس از شکست مقابل فرانسه در یک چهارم نهایی جام جهانی بسکتبال ۲۰۱۹ تیم حریف را ستود و تأکید کرد که این تیم اروپایی شایسته احترام است.

مصاحبه گرگ پوپوویچ پس از حذف آمریکا

سرمربی تیم ملی آمریکا پس از نیمه‌نهای جام جهانی ۲۰۰۶، اولین باخت تیمش را در جام جهانی تماشا کرد و نوار ۴۸ پیروزی متوالی آمریکا با عناوین قهرمانی که در جام‌های جهانی ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ به دست آورده بود پاره شد. گرگ پوپوویچ در این باره گفت:

هر شکستی دردناک است و در این موقعیت، این درد بیشتر هم می‌شود. این مسئله خیلی مهمی است و ما باید پیروزی شدن را دوست داشته باشیم مانند همه تیم‌هایی که عاشق پیروزی در این رقابت‌ها هستند. اما همه ما بالغ هستیم، همه ما خانواده و زندگی داریم و زندگی ادامه خواهد داشت.

بازیکنان و مربیان تیم ملی آمریکا همیشه در مورد بازیکنانی که با این تیم به جام جهانی چین نیامدند مورد سوال واقع می‌شدند. گرگ پوپوویچ یک بار دیگر در کنفرانس خبری بعد از بازی به آن اشاره کرد و این سوال را یک بی‌احترامی نسبت به تیم ملی فرانسه دانست و گفت:

فکر می‌کنم این یک بی‌احترامی است که حتی جملاتی نظیر این سوال را به زبان بیاوریم و بگوییم: «هی، شما این بازیکن و آن بازیکن را در اختیار نداشتید.» این یک بی‌احترامی به فرانسه یا هر تیمی است که در این رقابت‌ها حضور دارد. فرانسه ما را شکست داد و ربطی به این ندارد که چه بازیکنی در تیم ما حضور داشت. نمی‌دانم با چه زبانی به این ۱۲ بازیکن افتخار کنم که تابستان خود را وقف آمدن به این رقابت‌ها کردند و پیش از این هرگز در کنار یکدیگر بازی نکرده بودند. آن‌ها به میدان جام جهانی آمدند و رقابت کردند و شایستگی این حضور را نیز داشتند. درست مثل فرانسه که شایستگی پیروزی در این بازی را داشت. این ربطی به عدم حضور عده‌ای از بازیکنان آمریکا ندارد. فرق زیادی میان آن‌ها و بازیکنان کنونی نبود. فعلاً این بازیکنان در تورنمنت هستند و کار بزرگی انجام دادند و به آن‌ها افتخار می‌کنم.

گرگ پوپوویچ

گرگ پوپوویچ که تیمش باید در دیدارهای رده‌بندی پنجم تا هشتم با صربستان مسابقه بدهد، بار دیگر از تیم برنده سخن گفت و عنوان کرد که این بهترین تیم فرانسه‌ای بود که تا به حال دیده است. سرمربی تیم ملی آمریکا با تمجید فراوان سرمربی تیم فرانسه اظهار داشت:

وینسنت کولت، سرمربی تیم ملی فرانسه و دستیارانش یک کار خارق‌العاده انجام دادند. این بهترین تیم فرانسه‌ای است که تا به حال دیده‌ام زیرا آن‌ها در هر دو سمت زمین به خوبی بازی می‌کنند. فرانسه فقط تیمی نیست که در فاز هجومی خوب عمل می‌کند و تیمی نیست که فقط چند بازیکن در آن حضور داشته باشند. آن‌ها در خط دفاعی هم بازی خوبی ارائه می‌کنند و فیزیکی هستند. بازیکنان فرانسه به صورت انفرادی خوب عمل می‌کنند و در دفاع گروهی ظاهر می‌شوند. آن‌ها بسیار خوب با یکدیگر هماهنگ هستند، همه ارکان آن‌ها با هم هماهنگ است. فکر می‌کنم آن‌ها کار خارق‌العاده‌ای انجام داده‌اند. فرانسه مقابل ماعالی ظاهر شد.

پوپوویچ در ادامه گفت که تجربه فرانسه نقشی اساسی را در شکست شاگردانش ایفا کرد و افزود:

در پایان باید از تجربه و عمل‌گرایی فرانسوی‌ها بگویم. این دو عامل دست به دست هم داد تا ما بازنده باشیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *