• صفحه خانگی
  • >
  • مقالات
  • >
  • ۱۰ مربی برتر که بیش ترین برد را در کارنامه کاری خود در بسکتبال NBA دارند

۱۰ مربی برتر که بیش ترین برد را در کارنامه کاری خود در بسکتبال NBA دارند

دنیای بسکتبال NBA ، همیشه مملو از مربیان بسیار موفق و پرتلاش بوده است. امروز در بهترین سایت بسکتبال، بسکتفا، به بررسی ۱۰ مربی برتر NBA می‌پردازیم که بیشترین میزان برد را در کارنامه کاری خود دارند. با ما همراه باشید.

یکی از فاکتورهای یک مربی موفق در بسکتبال NBA تعداد قهرمانی‌های دوره مربیگری او است. فاکتور دیگر، تعداد بردهای او در طول مربیگری خود است. در ورزش‌های حرفه‌ای برد مهم‌ترین مسئله است و باعث قراردادهای گران‌قیمت، دوره مربیگری طولانی‌تر، احترام و شهرت می‌شود. دان نلسون، لنی ویلکنز، جری اسلون و پت رایلی در صدر لیست ما قرار دارند.

بسکتبال NBA

۱.دان نلسون، ۱۳۳۵ برد در بسکتبال NBA

در صدر این لیست، دان نلسون قرار دارد که به عنوان مربی تیم‌های میلواکی باکس، گلدن استیت وریرز، دالاس ماوریکس و نیویورک نیکس به بیش از ۱۳۳۰ برد، دست پیدا کرده است. تیم‌هایی که او مربی آن‌ها بوده است به حملات پرقدرت و گاها غیرمتعارف شهرت داشته‌ و اکثر مواقع متکی بر بازیکن پوینت فوروارد (بازیکن اسمال فوروارد که گاها وظایف پوینت گارد را نیز انجام می‌دهد) بوده اند. نلسون ۳ بار به عنوان بهترین مربی سال بسکتبال NBA در سال‌های ۱۹۸۳، ۱۹۸۵ و ۱۹۹۲ شناخته شد.

بسکتبال NBA

۲. لنی ویلکنز، ۱۳۳۲ برد

یکی از معدود کسانی که به عنوان مربی و بازیکن به تالار مشاهیر پا گذاشته است. ویلکنز ۱۳۳۲ برد دارد که در دوران مربیگری خود در تیم‌های سیاتل سوپر سانیکس، پورتلند تریل بلیزرز، کلیولند کاوالیرز، آتلانتا هاکس، تورنتو رپترز و نیویورک نیکس بدست آورده است. سیاتل سوپرسانیکس در دوره مربیگری او در سال ۱۹۷۹ به مقام قهرمانی رسید. او در سال ۱۹۹۴ به عنوان برترین مربی سال NBA شناخته شد.

بسکتبال NBA

۳.جری اسلون، ۱۲۲۱ برد

اسلون ۲۶ سال را به عنوان یکی از مربیان بسکتبال NBA سپری کرده است. با وجود موفقیت‌های بسیار، او هیچ‌گاه جایزه بهترین مربی سال را از آن خود نکرد. او دوبار به فینال NBA دست پیدا کرد (سال های ۱۹۹۷ و ۱۹۹۸) و در سال ۲۰۰۹ پا به تالار مشاهیر گذاشت. او ۳ فصل مربیگری تیم شیکاگو بولز را در اوایل دهه ۸۰ میلادی برعهده داشت. تیمی که خود نیز در آن به عنوان بازیکن فعالیت داشته است. بعد از تیم شیکاگو بولز به تیم یوتا جاز رفت و قبل از بازنشستگی خود در سال ۲۰۱۱، ۲۳ فصل به عنوان مربی در آن تیم مشغول بود.

بسکتبال NBA

۴. پت رایلی، ۱۲۱۰ برد

رایلی در تیم‌های افسانه‌ای بسیاری در اواخر قرن ۲۰ و اوایل قرن ۲۱ حضور داشته است. او در تیم‌های لیکرز با حضور مجیک جانسون، تیم نیویورک نیکس با حضور پاتریک اوینگ و چارلز اوکلی، تیم میامی هیت با شکیل اونیل و دواین وید، حضور داشته است. او ۹ قهرمانی کنفرانس و ۵ دوره قهرمانی بسکتبال NBA در رزومه خود دارد که ۴ قهرمانی در زمان لوس آنجلس لیکرز و ۱ قهرمانی در زمان میامی هیت بدست آورده است. او از سال ۱۹۹۵ ریاست تیم میامی را برعهده دارد. نام او در سال ۲۰۰۸، در تالار مشاهیر بسکتبال به عنوان مربی ثبت شد.

بسکتبال NBA

۵. گرگ پاپوویچ، ۱۱۹۷ برد

او در پاییز ۲۰۱۸، وارد بیست و سومین فصل مربیگری خود شد و به یکی از موفق‌ترین مربیان تاریخ بسکتبال NBA تبدیل شده است. ۳ مقام برترین مربی سال را بدست آورده است. فصلی را با میزان برد ۶۸/۹ درصد به اتمام رسانده است و تیم سن آنتونیو اسپرز را ۵ بار به مقام قهرمانی رسانده است. او ۱۱۹۷ برد در رزومه شگفت انگیز خود دارد و به احتمال زیاد در سال آینده جایگاه پت رایلی در این لیست را خواهد گرفت. پاپوویچ تنها مربی این لیست است که هنوز به حرفه مربیگری ادامه می‌دهد.

بسکتبال NBA

۶.جورج کارل، ۱۱۷۵ برد

جورج کارل به مدت ۲۵ فصل به عنوان مربی بسکتبال NBA فعالیت می‌کرده است. کارل در طول حرفه مربیگری خود تنها در ۲ تیم با میزان برد کمتر از ۵۰ درصد، حضور داشته است. اون قهرمانی کنفرانس غرب در فصل سال های ۱۹۹۵-۱۹۹۶ را در تیم سیاتل سوپرسانیکس به دست آورده است. کارل در سال ۲۰۱۲-۲۰۱۳ به عنوان برترین مربی سال شناخته شد.

بسکتبال NBA

۷.فیل جکسون، ۱۱۵۵ برد

فیل جکسون کسی است که در دوران حرفه خود، وظیفه مربیگری تیم‌های شیکاگو بولز در زمان مایکل جردن و تیم لس آنجلس لیکرز در زمان کوبی برایانت را بر عهده داشته است. او فصلی با میزان برد ۷۰/۴ درصد را پشت سر گذاشته و ۱۳ قهرمانی کنفرانس و ۱۱ قهرمانی NBA در کارنامه خود دارد. او تنها یک بار آن هم در سال ۱۹۹۶ مقام برترین مربی سال را بدست آورد. نام فیل جکسون در سال ۲۰۰۷ در تالار مشاهیر ثبت شد.

بسکتبال NBA

۸. لری براون، ۱۰۹۸ برد(با ۲۲۹ برد در بسکتبال ABA)

او مربی است که اگر بردهای او در بسکتبال ABA و NCAA را نیز به حساب بیاوریم، جایگاه بسیار بالاتری در این تیم خواهد داشت. رهبری پرقدرت که به بازی غیرخودخواهانه شهرت داشت. براون مربی تیم های کارولینا کوگارز و دنور ناگتس در بسکتبال ABA و تیم دنور ناگتس، بروکلین نتز، سن آنتونیو، لس آنجلس کلیپرز، ایندیانا پیسرز، فیلادلفیا سونتی‌سیکسرز،  دیترویت پیستونز، نیویورک نیکس و شارلوت هورنتز را در بسکتبال NBA بر عهده داشته است. او وظیف مربیگری تیم های دانشگاهی کانزاس جی‌هاکس و بروینز را نیز برعهده داشته است و تیم کانزاس جی‌هاکس را در سال ۱۹۸۸ به قهرمانی بسکتبال NCAA رساند.

براون مقام قهرمانی کنفرانس شرق را، به همراه آلن آیورسن و فیلادلفیا سونتی‌سیکسرز در سال ۲۰۰۱ بدست آورد و به عنوان برترین مربی سال شناخته شد. او سپس در سال ۲۰۰۴ تیم دیترویت پیستونز را به مقام قهرمانی رساند. او تنها مربی است که در NBA و NCAA، مقام قهرمانی بدست آورده است.

بسکتبال NBA

۹. ریک آدلمن، ۱۰۴۲ برد

او ۲۳ فصل در بسکتبال NBA به عنوان مربی فعالیت می‌کرده است. او در این دوره وظیفه مربیگری برای تیم‌های پورتلند تریل بلیزرز، ساکرامنتو کینگز، هیوستون راکتس و مینسوتا تیمبرولوز را بر عهده داشته است. آدلمن هیچگاه مقام قهرمانی NBA بدست نیاورده است اما تیم پورتلند تریل بلیزرز را در ۳ فصل سال‌های ۱۹۸۹ الی ۱۹۹۲ به ۲ قهرمانی کنفرانس غرب رسانده است.

بسکتبال NBA

۱۰.بیل فیچ، ۹۴۴ برد

او دو بار به عنوان برترین مربی سال شناخته شده و بوستون سلتیکس را در سال ۱۹۸۱ به مقام قهرمانی رسانده است. او در سال ۱۹۸۶ تیم هیوستون راکتس را به فینال رساند و مربی تیم‌های کلیولند کاوالیرز و شارلوت نتز و لس آنجلس کلیپرز نیز بوده است. او قبل از اینکه لنی ویلکنز، جایگاه او را به عنوان یکی از بهترین مربیان تیم از نظر برد و باخت بدست آورد، بازنشست شد.

از همراهی شما در این مطلب در بهترین سایت خبری بسکتبال، بسکتفا، سپاسگزاریم. منتظر مطالب بعدی ما باشید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *