4 سال پیش در چنین روزی؛ یک انتقال تاریخی در NBA

چنین روزی در سال 2016 یک اتفاق مهم در تاریخ NBA رخ داد و کوین دورانت به گلدن استیت وریرز پیوست.

 

روز هفتم جولای 2016، کوین دورانت به عنوان بازیکن آزاد قراردادی رسمی با تیم گلدن استیت وریرز امضا کرد. این اتفاق تنها چند روز پس از آن اعلام شد که دورانت در یک مقاله در تریبون بازیکنان با تیتر «فصل بعدی من» از قصدش برای رفتن از اوکلاهما به تیمی دیگر پرده برداشت.

این اعلام دورانت یک ماه پس از کام بک گلدن استیت برابر اوکلاهما پس از شکست 3 بر یک در فینال کنفرانس غرب ان بی ای صورت گرفت. دورانت 9 سال نخست بسکتبال حرفه ای خود را در اوکلاهما سپری کرده بود و یک ماه پس از شکست با این تیم در کنفرانس غرب مقابل گلدن استیت، اعلام کرد راهی همین تیم خواهد شد.

 

در واقع، کنفرانس خبری برای معرفی دورانت به عنوان جدیدترین خرید گلدن استیت وریرز، تنها دو هفته پس از زمانی بود که گلدن استیت یک شکست تاریخی را در فینال رقابت های ان بی ای تجربه کرد. در طول تاریخ فینال های ان بی ای، کلیولند کاوالیرز تنها تیمی است که توانسته شکست 3 بر یک را جبران کند و در نهایت عنوان قهرمانی را به دست آورد. بازنده آن فینال در سال 2016، گلدن استیت وریرز بود که دو هفته پس از این شکست، خبر از عقد قرارداد با ارزشمند ترین بازیکن سال 2014 رقابت های ان بی ای داد.

 

اینجا می توانید تصاویری از این کنفرانس خبری و مراسم معارفه کوین دورانت در گلدن استیت ببینید:

بنا بر گزارش مارک استاین و سپس ای اس پی ان، کوین دورانت قراردادی دو ساله به ارزش 54.3 میلیون دلار و با بند جدایی برای سال دوم با گلدن استیت به امضا رساند. اگرچه دورانت از این بند استفاده کرد، اما دوباره به وریرز ملحق شد و نهایتا برای مدت سه سال – از 2016 تا 2019 – همراه این تیم باقی ماند؛ دورانی که او و تیمش توانستند طی آن لیگ را تحت سلطه قرار دهند.

 

در این فصل ها، وریرز رکورد 182 برد و 63 باخت و 74.3 درصد پیروزی در بازی های فصول عادی و 46 برد و 14 شکست و 76.7 درصد برد را در مسابقات پلی آف به ثبت رساند که با فاصله بهترین رکوردهای لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا است. در همه آن 3 فصل، گلدن استیت وریرز به فینال ان بی ای راه پیدا کرد و در سال های 2017 و 2018 به ترتیب با نتایج 4-1 و 4-0 کلیولند کاوالیرز را شکست داد. هرچند که در سال 2019 در فینال مغلوب تورنتو رپترز شد.

 

دورانت در هر دو سالی که گلدن استیت مقام قهرمانی را به دست آورد، به عنوان ارزشمند ترین بازیکن مرحله فینال انتخاب شد.

دورانت پس از انجام 208 بازی در فصول عادی ان بی ای با پیراهن گلدن استیت وریرز، در تیم منتخب هر سه فصل قرار گرفت و همینطور هر سال در رویداد آل استار نیز حضور داشت. آمار دورانت در این مدت، میانگین 25.8 امتیاز، 7.1 ریباند، 5.4 پاس منجر به گل و 1.5 بلاک در هر بازی بود. او 52.4 درصد شوت های منطقه ای خود را تبدیل به گل کرد. در طی 48 بازی مراحل پلی آف هم او به طور میانگین آمار خیره کننده 29.6 امتیاز، 7.1 ریباند، 4.5 پاس منجر به گل و 51.4 درصد گلزنی از پرتاب های منطقه ای را به ثبت رساند.

 

این قرارداد، که معادلات را به سود گلدن استیت وریرز بر هم زد، به راحتی در میان 5 جابجایی تاثیرگذار بازیکنان آزاد در تاریخ رقابت های ان بی ای قرار می گیرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *