مدیر کل آتلانتا هاوکس : تیم برای موفقیت و دورانی طلایی برنامه‌ریزی کرده است

آتلانتا هاوکس قصد دارد در راستای جوان گرایی، شمارۀ ۱۰ تیم خود را به خرید جوان و جدیدش کَم ردیش اعطا نماید. در حقیقت اگر بخواهیم یک نگاه اجمالی و مختصر به اوضاع و احوال آتلانتا هاوکس در فصل پیش رو بیندازیم، به این نتیجه می‌رسیم که تیم شهر آتلانتا قصد دارد با جوان گرایی و یک برنامه بلند مدتِ سه ساله اوج بگیرد.

آتلانتا هاوکس به دنبال جوان گرایی است

آن ها در ابتدا در فصل نقل و انتقالات تابستانی در ابتدا استعدادهای جوان و آینده داری همچون جان کالینز، تری یانگ و کوین هیورتر را به خدمت گرفتند. آن ها سپس کم ردیش و دئاندر هانتر را به خدمت گرفتند. بازیکنی که اگر به اندازه کافی آماده باشد در لاس وگاس نیز به میدان خواهد رفت. آتلانتا هاوکس این پیش نویس و برنامه ریزی مؤفقیت آمیز را مدیون مدیر کل خود “تراویس شلنک” است. شلنک درست سه سال قبل مدیر آتالانتا شد و با تأکید بر جوان گرایی و استفاده از استعدادهای آتیه دار به کار خود ادامه داد. شلنک نه تنها تاکنون در کار خود مرتکب اشتباهی نشده است، بلکه وی یک هسته امیدوار کننده از بازیکنان جوان و خوش آتیه را در آتلانتا ایجاد کرده است؛ هسته ای که پیش بینی می‌شود که در آینده ای نزدیک و شاید حتی همین حالا، برای آتلانتا سود بیشتری به دست آورد. خوب است معامله ای را به یاد بیاوریم که حاصل آن خرید الماس های تراش نخورده ای همچون یانگ و هانتر شد. به هر تقدیر این انتظار وجود دارد که آتلانتا هاوکس در فصل پیش رو بتواند به مرحله پلی آف راه یابد. آن چه که شلنک در هاوکس انجام می‌دهد، تنها بخشی از یک فرایند گام به گام است که در آن بتواند با یافتن استعدادهای جوان، ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه را برای تیمش بسازد تا یک اندوختۀ مفید و دارایی باارزش برای تیمش ایجاد کند. پس از آن هم در فاز بعد بتواند با یک برنامه ریزی دقیق و منظم با آتلانتا حضوری متداوم در مرحله پلی آف داشته باشد و حتی پس از آن نیز این تیم را به یکی از مدعیان قهرمانی در NBA بدل کند.

آتلانتا هاوکس

در همین راستا شلنک می‌گوید:

زمانی که من در این باشگاه مشغول به کار شدم، نشستی را با مالکیت باشگاه برگزار کردیم. آن زمان ما (آتلانتا) از لحاظ میانگین سنی پنجمین باشگاه مسنِ NBA بودیم. ما از ۶۰ پیروزی به ۴۸ پیروزی و از ۴۸ پیروزی به ۴۲ پیروزی در طول فصل رسیدیم. ما بازیکنانی داشتیم (آل هورفورد و پال میلسپ) که آزاد بودند و البته دستمزد بالایی را نیز طلب می‌کردند. ما این این نتیجه رسیدیم که دکمه ریسیت را فشار دهیم و به جای هزینه فراوان برای بازیکنان آزاد، برنامه ای طرح ریزی کنیم که در آن بازیکنان آینده داری جذب شوند که به سرمایه ای مطمئن و قابل اعتماد برای باشگاه تبدیل شوند.

نخستین تصمیم مهم شلنک در سال گذشته به خدمت گرفتن کالینز به عنوان شماره ۱۹ تیم بود؛ بازیکنی که با میانگین آماری خوب ۱۹.۲ امتیاز و ۹.۸ ریباند در فصل گذشته پاسخ اعتماد شلنک و آتلانتا را به خوبی داد. تصمیمات فصل قبل شلنک که در ابتدا عجیب و غریب به نظر می رسید، جواب داد و اوضاع را برای آتلانتا بهتر کرد. او همچنین تلاش کرده به همکاری با بازیکنانی که قراردادهای بدی با آتلانتا داشتند پایان دهد و علاوه بر آن نیز با به خدمت گرفتن بازیکنان باتجربه ای همچون آلن کرب (از بروکلین نتس)، چندلر پارسونز (از ممفیس گریزلیز) و اوان ترنر (از پورتلند بلیزرز)، تعادل و توازن استفاده از یک ترکیب جوان و باتجربه در کنار هم را در آتلانتا برقرار نماید.

او در باره این سه خرید نیز می‌گوید:

این انتخاب ها و خریدها واقعا می‌ارزند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *