• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • اریک گوردون ، ذخیره طلایی برای جبران نبود جیمز هاردن و راسل وستبروک

اریک گوردون ، ذخیره طلایی برای جبران نبود جیمز هاردن و راسل وستبروک

بسکتبال NBA

اریک گوردون بار دیگر به خط حمله هیوستون راکتس بازگشت. این بدترین خبر برای حریفان این تیم است.

درخشش اریک گوردون برابر یوتا جاز

اریک گوردون با کسب ۵۰ امتیاز، بیشترین امتیاز دوران بازیگری خود را بدست آورد تا هیوستون راکتس که از وجود چند بازیکن اصلی خود بی‌بهره بود و در شبی که جیمز هاردن و راسل وستبروک در زمین مسابقه حضور نداشتند بتواند با نتیجه ۱۲۶ بر ۱۱۷ از سد یوتا جاز بگذرد. در زمینه آماری، اریک گوردون ۱۴ پرتاب موفق از ۲۲ پرتاب فیلد خود داشت که شامل ۶ پرتاب موفق از ۱۱ پرتاب سه امتیازی و ۱۶ پرتاب موفق از ۲۰ پرتاب فیلد او بود. او در کنار جیمز هاردن به اولین بازیکنی در هیوستون راکتس تبدیل شد که از ژانویه ۱۹۹۶ که در آن حکیم اولاجون ۵۱ امتیاز کسب کرد، در یک بازی ۵۰ امتیاز کسب می‌کند. هاردن از آن زمان تا بدین‌جا ۲۳ بار موفق به انجام این کار شده است. اریک گوردون که در ماه نوامبر عمل جراحی داشت در پایان این بازی گفت:

احساس می‌کنم به میادین بازگشتم تا خودم باشم. به همه گفتم وقتی در طول فصل جراحی دارید همه‌چیز باید فرآیند خود را طی کند.

هیوستون راکتس در غیاب جیمز هاردن، راسل وستبروک و کلینت کاپلا به یک ناجی نیاز داشت. این گارد کهنه‌کار اولین بازی بیش از ۳۰ امتیازی خود را در این فصل تجربه کرد. بهترین نتیجه قبلی او کسب ۴۱ امتیاز در مقابل اوکلاهاما سیتی تاندر در ۲۳ ژنویه ۲۰۰۹ بود. آستین ریورز، هم‌تیمی او می‌گوید:

شما فقط می‌توانید از عملکرد او شگفت‌زده شوید. او به هنگام رسیدن به سبد مانند یک توپ بولینگ می‌ماند. او بازیکنی بسیار قدرتمند است.

گوردون بعد از عمل جراحی زانوی راست ۲۲ بازی را از دست داد. او از زمان بازگشت میانگین ۲۰ امتیاز در ۱۳ بازی را به خود اختصاص داده است. مایک دی آنتونی، سرمربی هیوستون راکتس درباره گوردون اظهار داشت:

او برای اولین بار در یک سال و نیم گذشته در این بازی بدون درد بازی کرد. مانند دیگران فراز و نشیب‌هایی خواهد داشت اما اریک قصد دارد که بهتر باشد. تا هر زمانی که مصدوم نشود به بهتر شدنش ادامه خواهد داد.

اریک گوردون

جیمز هاردن به دلیل مصدومیت دومین بازی متوالی خود را از دست داد. کلینت کاپلا به دلیل مصدومیت و راسل وستبروک نیز به علت استراحت مقابل دنور ناگتس به میدان نرفتند. دانوئل هؤس جی آر ۲۱ امتیاز بدست آورد و با ۱۱ ریباند بیشترین ریباند دوران بازیگری خود را ثبت کرد و آستین ریورز نیز با ۲۱ امتیاز بیشترین امتیاز فصل خود را کسب کرد تا هیوستون راکتس اولین باخت خانگی یوتا جاز را از تاریخ د۹ دسامبر به این طرف رقم بزند. داناوان میشل ۳۶ امتیاز بدست آورد و بوگدان بوگدانوویچ ۳۰ امتیاز کسب کرد اما یوتا علیرغم ۵۱ درصد پرتاب موفق از فیلد سومین باخت خود در ۲۲ بازی اخیر را تجربه کرد. داناوان میشل پس از پایان بازی گفت:

از ما انتظار نمی‌رود که در بازی‌های باقیمانده عالی بازی کنیم و از این دست بازی هم خواهیم داشت. مهم‌ترین مسئله این است که چه پاسخی بعد از آن می‌توانیم داشته باشیم.

اریک گوردون در کوارتر دوم ۱۵ امتیاز بدست آورد و به هیوستون راکتس کمک کرد تا با کسب ۱۷ امتیاز و دادن فقط ۶ امتیاز به حریف با نتیجه ۵۹ بر ۴۶ در نیمه اول پیروز به رختکن برود. کوئین اسنایدر، سرمربی یوتا جاز پس از پایان بازی اظهار داشت:

اریک گوردون یکی از بهترین امتیازگیرندگان بسکتبال NBA است. او می‌دانست که تیمش به امتیازگیری او نیاز دارد و حتی جنگنده‌تر ظاهر شد.

یوتا جاز با پرتاب‌های سه امتیازی متوالی بوگدان بوگدانوویچ در اواسط کوارتر سوم نتیجه را به ۷۲ بر ۶۶ کاهش داد اما نزدیک‌تر از این نتوانست بشود. ریورز و هؤس با پرتاب‌های موفق متوالی جواب یوتا را دادند تا به این ماراتن خاتمه داده باشند. قبل از شروع بازی دو تیم دقایقی برای کبی برایانت سکوت کردند. برایانت یکشنبه در سن ۴۱ سالگی در سانحه سقوط هواپیمای شخصی خود در کالفرنیا و در کنار دختر ۱۳ ساله‌اش جیانا و ۷ نفر دیگر درگذشت. داناوان میشل درباره کوبی برایانت اظهار داشت:

او اسطوره است و دل ما برای او تنگ خواهد شد. فکر می‌کنم همه می‌توانیم به سهم خود برای او کاری کنیم چراکه او اسطوره است، نه فقط در زمین بلکه به لحاظ اجتماعی و انسانی نیز نمونه بود.

هواداران یوتا جاز نیز در بیرون از محل بازی یاد و خاطره او را گرامی داشتند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *