• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • جوزف تسای با پرداخت ۳.۴ میلیارد دلار مالکیت بروکلین نتس را در دست می‌گیرد

جوزف تسای با پرداخت ۳.۴ میلیارد دلار مالکیت بروکلین نتس را در دست می‌گیرد

جوزف تسای

جوزف تسای با خرید ۵۱ درصد دارایی‌های باقیمانده بروکلین نتس و بارلیز سنتر از میخائیل پروخوروف به ارزش ۳.۴ میلیارد دلار موافقت کرد.

جوزف تسای مالکیت کامل بروکلین نتس را برعهده خواهد گرفت

این خبر جمعه افشا شد اما افراد مطلع به خبرنگار اسوشیتد پرس گفتند که تسای در حال پرداخت ۲.۳۵ میلیارد دلار برای نتس است که یک رکورد در سطح حرفه‌ای ورزش ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود و حدوداً ۱ میلیارد دلار نیز جداگانه برای ورزشگاه این باشگاه پرداخت می‌کند. دو طرف درباره موارد غیرمترقبه در حال مذاکره هستند و به همین دلیل این خرید و فروش هنوز انجام نگرفته است. تسای مالک مشترک و نائب رئیس اجرایی گروه علی بابا، شرکت غول پیکر تجارت الکترونیک چینی است. وی سابقاً ۴۹ درصد سهام تیم پروخوروف را در سال ۲۰۱۸ خریداری کرد مشروط به اینکه تا چهار سال دیگر تمام سهام این تیم را بخرد. به جای آن، او با اخد تملک کامل این تیم، گزینه قبلی را منتفی کرد که در این میان عقد قرارداد با کوین دورانت و کایری اروینگ در ماه جولای موتور محرک او برای این کار بوده است. پروخوروف، میلیارد روسی، در سال ۲۰۱۰ تبدیل به اولین مالکی شد که اهل آمریکای شمالی نیست و دو سال بعد نتس را از نیو جرسی به بروکلین منتقل کرد. او در ۲ سال اول برای رسیدن به قهرمانی لیگ NBA هزینه زیادی کرد اما تیم او تبدیل به یکی از بدترین تیم‌های حاضر در NBA شد تا اینکه فصل قبل توانست به مرحله پلی‌آف بازگردد.

پروخوروف در این باره گفت:

بازگشایی بارکلیز سنتر، آوردن نتس به بروکلین و تماشای رشد قدرتمندانه آن‌ها یک افتخار بوده است که موجب جذابیت‌بخشی به جهان بسکتبال شده، افتخار بزرگی بوده است. امروز تیم در جایگاه بهتری در تاریخ خود قرار دارد و می‌دانم که جو موفقیت این تیم را می‌سازد و تجربیات خود را در بارکلی سنتر به هواداران، کارکنان و همکارانش ارائه خواهد داد.

بروکلین نتس

انتظار می‌رود تا انتهای ماه سپتامبر این نقل و انتقال رسمی شود و برای تأیید به هیئت مدیره لیگ NBA فرستاده شود. این انتقال موجب می‌شود که جو تسای تایوانی کنترل کامل تیم را بدست بگیرد و این تیم تحت مالکیت چینی‌ها دو دیدار خود مقابل لس آنجلس لیکرز را در ماه اکتبر برگزار کند. بروکلین نتس که همین ۳ فصل قبل ۲۰ بازی از بدترین بازی‌های خود را به نمایش گذاشت، روزهای آغازین جذابی را در فصل پیش‌روی لیگ NBA خواهد داشت چراکه دو تن از بهترین بازیکنان NBA را در بازار نقل و انتقالات آزاد جذب کرده و آن‌ها را در ترکیب خود می‌بیند.

تسای در این باره گفت:

این شانس را داشتم که از نزدیک شاهد ساخته شدن بروکلین نتسی باشم که میخائیل در چند سال اخیر آن را کلید زده است. او با تمرکز بر پیشرفت بازیکنان اقدام به استخدام کادرفنی و کادر اجرایی این باشگاه کرد و از سازمان با تمام منابعش حمایت کرد و درخواست کمک هم نداشت. من در نگرش میخائیل ذینفع بودم و همین موجب شد بروکلین نتس در جایگاه بزرگی برای رقابت قرار بگیرد و برای همه چیز از او صمیمانه تشکر می‌کنم.

برت یورمارک، مدیرعامل BSE Global که تیم و ورزشگاه را مدیریت می‌کند قبل از این که ترک مسئولیت کند بر فرآیند این انتقال نظارت خواهد کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *