• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • تفاوت آشکار میان سیاست‌های بسکتبال NBA با لیگ NFL در مواجهه با ویروس کرونا

تفاوت آشکار میان سیاست‌های بسکتبال NBA با لیگ NFL در مواجهه با ویروس کرونا

سورپرایز حداقلی ورزش‌ها در جریان پاندمی ویروس کرونا تفاوت آشکار میان چگونگی رویکردی بوده که بسکتبال NBA و لیگ NFL در جریان این بحران جریانی با بازیکنان، کارکنان و عموم مردم داشته‌اند.

تفاوت بسکتبال NBA با لیگ NFL در تقابل با کرونا

مقامات NFL اصرار بر این دارند که فصل ۲۰۲۰ این مسابقات سر موقع و بدون هیچ شکی آغاز کنند و این برخلاف توصیه‌ها و اجحاف در حق کارکنان به حساب می‌آید و راجر گودل، کمیسیونر لیگ NFL نیز هیچ گونه اظهارنظری در رسانه‌ها انجام نمی‌دهد. اما آدام سیلور، کمیسیونر لیگ NBA چند مصاحبه انجام داده و به طور واضح گفته است که به واسطه پاندمی ویروس کرونا هرگونه برنامه‌ریزی برای این فصل لیگ NBA فعلاً منتفی می‌باشد. این تفاوت با بحث ملی میان سیاسیون که به خاطر این ویروس ایجاد شده بی‌شباهت نیست.

پاسخ لیگ NBA به پاندمی ویروس کرونا

بسکتبال NBA  در اصل به عنوان اولین لیگ ورزشی معتبر آمریکایی محسوب می‌شود که بعد از مثبت اعلام شدن تست کرونای رودی گوبر در تاریخ ۱۱ مارس درهای خود را بست و فوراً اعلام کرد که وقفه‌ای ۳۰ روزه در این رقابت‌ها به وجود خواهد آمد. سیلور شب بعد از آن به برنامه Inside the NBA شبکه TNT آمد و این را گفت که شاید فصل ۲۰-۲۰۱۹ بسکتبال NBA کاملاً از دست برود. یک هفته بعد، کمیسیون بسکتبال NBA در برنامه The Jump رسانه ESPN حاضر شد و اطلاع کاملی از روند پاندمی ویروس کرونا داشت و انتقاد بازیکنان مبنی بر دسترسی به تست اولیه را به دیده منت گذاشت و شرایط رابرای پتانسیل بازگشت این فصل لیگ NBA تشریح کرد و از سناریوهای خلاقانه در جهت تحقق این امر سخن گفت. زمانی‌که وقفه لیگ به روز سی‌ام نزدیک شد، سیلور در یک کنفرانس زنده در توئیتر لیگ NBA حاضر شد تا تمدید وقفه لیگ NBA را تا حداقل ماه می اعلام کند. او گزارشاتی را تأیید کرد که براساس آن لیگ NBA قبل از این‌که ویروس کرونا بر روی فصل ۲۱-۲۰۲۰ تأثیر بگذارد در حال درنظر گرفتن تمامی احتمالات (کم کردن مدت زمان برگزاری فصل و انجام بازی‌ها فقط در یک مکان) است.

لیگ NBA تا زمان مثبت اعلام شدن تست کرونای رودی گوبر با همان برنامه به کار خود ادامه می‌داد و حتی به گلدن استیت واریرز گفته شده بود که بازی‌های خود را بدون تماشاگر برگزار کند. علیرغم هر انتقادی که نسبت به رویکرد لیگ NBA در رابطه با پاندمی ویروس کرونا دارید، باید گفت این لیگ به طور شفاف هر مرحله از تصمیمات خود را با کارکنان و هواداران خود در میان گذاشته و اطلاعات بهتری درباره لزوم توجه به جدی بودن این ویروس و پتانسیل شیوع آن به عموم داده است.

بسکتبال NBA

پاسخ لیگ NFL به پاندمی ویروس کرونا

در آن روی سکه، ما هنوز کلمه‌ای از دهان راجر گودل، کمیسیونر لیگ NFL نشنیده‌ایم، به جز اینکه خبر ابتلای سین پایتون، سرمربی نیو اورلینز سینتز را اعلام کرد و چندین یادداشت را منتشر کرد که در یکی از آن‌ها تیم‌ها را تهدید به تنبیه انضباطی کرد که تیم‌ها نمی‌توانند نسبت به برگزاری مراسم درفت از ۲۳ تا ۲۵ آوریل معترض باشند. برخلاف شرایط کنونی، لیگ NFL توجهی به ایده‌های داخلی ندارد و می‌خواهد این باور را به هواداران القا کند که نتایج بلندمدت ویروس کرونا را نباید مورد ملاحظه قرار دهند. اعلامیه جف پش، معاون ورزشی لیگ NFL هجومی‌ترین دیدگاه ممکن بود که در کنفرانس تلفنی هفته گذشته اعلام کرد که برنامه‌های لیگ مبنی بر «برگزاری یک فصل کامل که در زمان مقرر باید آغاز شود و یک فصل عادی کامل داشته باشد و مرحله پلی‌آف هم باید به طور کامل انجام شود» با برگزاری اردوی تمرینی در ماه جولای آغاز شده و در روز ششم آگوست نیز بلیت‌های بازی تالار مشاهیر فروخته می‌شود. یک ماه قبل از آن‌که برنامه‌ زمان‌بندی NFL اعلام شود، پش به صراحت گفت که هیچ برنامه احتمالی در رابطه با برنامه‌های جایگزین وجود نخواهد داشت.

در همین زمان، دکتر آلن سیلز، سرپرست کادر پزشکی لیگ NFL حتی درباره فکر شروع فعالیت‌های یک تیم ورزشی هشدار داد. گاوین نیوسوم، حاکم کالیفرنیا نیز با آغاز فصل عادی لیگ NFL در ماه سپتامبر مخالفت کرد و چند ساعت بعد از مصاحبه تلفنی دونالد ترامپ با گودل و دیگر کمیسیونرها اعلام کرد: نمی‌گذارم این رویداد در ایالت من انجام شود. با خواندن همه موارد فوق‌الذکر، شما در جریان مبارزه ملی علیه ویروس کرونا به پاسخ کدام لیگ به موانع موجود اطمینان می‌کنید؟ و فکر می‌کنید کدام لیگ آمادگی از سرگیری رقابت‌ها و قبول ریسک را در این شرایط داشته باشد؟ اگر نگاهی به صحبت‌های کمیسیونر لیگ NBA و NFL بیاندازید پاسخ روشنی برای آن خواهید یافت؛ لیگ NBA!

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *