نحوه بلاک کردن شوت در بسکتبال

لبران جیمز

از آنجا که بسکتبال یک ورزش پر سرعت با گلزنی زیاد است ، یک تیرانداز ماهر می تواند به معنای تفاوت بین شکست یا پیروزی یک تیم باشد. بلاک کردن عکس های حریفان به طور مداوم تأثیر روانشناختی منفی بر روحیه آنها خواهد گذاشت. حتی اگر ترجیح می دهید بازی روی تهاجمی داشته باشید ، ایده های خوبی است که مهارت های بلاک کردن خود را سریعتر کنید.

تکنیک بلاک کردن خودتان را تمرین کنید

یک گروه سه نفره را جمع کنید. برای تمرین صحیح بلاک کردن ، به سه بازیکن نیاز دارید. یک نفر پاس را انجام می دهد ، نفر دوم سعی می کند توپ را دریافت کند ، و نفر سوم بلوک را اجرا می کند. اگر به خاطر بازی رقابتی تمرین می کنید ، ایده خوبی است که با هم تیمی های خود تمرین کنید. بعلاوه ، بهبود مهارت های بلاک کردن آنها به همان اندازه که باعث احترام به نفع شما می شود ، برای تیم شما نتیجه خواهد گرفت. هنگام تمرین باید بین هر یک از سه موقعیت متناوب باشید. این شما را به یک بازیکن پویاتر تبدیل می کند و به بازیکنان دیگر این فرصت را می دهد که تمرین بلاک کردن را نیز انجام دهند.

اگر مربی داشته باشید ، او سعی خواهد کرد توپ را پاس کند.

شما می توانید این کار را با دو بازیکن نیز انجام دهید. اگر در حال مسدود شدن هستید ، در جلوی یک دیوار بایستید و سعی کنید از شلیک گلوله به دیوار جلوگیری کنید. تمرین دو بازیکن به همان میزان توصیه نمی شود ، زیرا عنصر پویا را از تمرینات دزدیده می کند.

بلاک کردن

از تماس با پخش کننده تیراندازی خودداری کنید.  متداول ترین روش برای دریافت تماس تلفنی از طریق تماس فیزیکی با یک عضو تیم مقابل است. این اتفاق اغلب در شرایطی رخ می دهد که بازیکنان در حال تلاش برای بلاک کردن عکس باشند. در نتیجه ، باید از بلاک کردن خود استفاده کنید تا خطرات ناشی از ضربه به بازیکن را به حداقل برسانید. این امر می تواند با پرش به سمت بالا ، و استفاده از بدن خود به عنوان مانع ، به جای اینکه به طور فعال به بیرون بیاید و توپ را بگیرید.

شما نباید سعی کنید به طور جدی توپ را از دست بازیکن بازیکن خارج کنید. اگر این کار را انجام دهید ، یک تماس ناخواسته دریافت خواهید کرد. یک تماس ناخواسته به طرف مقابل فرصتی خواهد داد که بتواند یک ضربه 3 امتیازی را بدون خطر تقلب از طرف شما دریافت کند.

بین تیرانداز و تور بچرخید و بچرخید. اگرچه برای بلاک کردن شات ، قد و اندازه از اهمیت بالایی برخوردار است ، اما چابکی برای رسیدن شما به مکانی که می توانید مسدود کنید ، ضروری است. در محیط های رقابتی ، بازیکنان مقابل به سرعت پیش می روند. در بیشتر موارد ، فقط چند ثانیه فرصت دارید تا بین پخش کننده دیگر و شبکه فاصله بگیرید. برای جلوگیری از مسیری بازیکن دیگر ، حرکت کنید و به سرعت بپیچید تا با آنها روبرو شوید.

ممکن است به انجام تمرینات “دویدن و چرخش” در زمان خود کمک کند. خوشبختانه ، اینها می توانند بدون کمک هیچ کس دیگری انجام شوند.

پاهای خود را تثبیت کنید.  کنترل پا در تمام مراحل تکنیک بلاک کردن خطر خطا را کاهش می دهد ، و اطمینان حاصل می کنید که در موقعیت مناسب برای ادامه صاف بازی پس از اتمام بلوک قرار دارید. یک پا را جلوی دیگری قرار ندهید. آنها را به طور مساوی از یکدیگر و نسبتاً موازی با یکدیگر نگه دارید.

همانطور که شما خود را برای یک حرکت مسدود آماده می کنید ، خوب است که پاهای خود را در یک حالت چمباتمه ای قوس دهید. این امر به شما نیروی ساخته شده لازم برای اجرای یک بلوک مناسب را می دهد.

زمان بندی پرش خود را استاد کنید.  از آنجا که عکس های پرش برخی از عکس های پر کاربرد در بسکتبال است ، دانستن اینکه چگونه زمان پرش شما ضروری است. جلوی بلاک کردن خود را بگیرید تا ارتفاع بیشتری به خودتان بدهید و برای دیدار با بازیکن مقابل در بالاترین نقطه خود ، به بالا بروید. یک راه برای زمان مناسب این است که پای بازیکن دیگر را هنگام ترک زمین تماشا کنید. این فقط یک ثانیه زمان برای واکنش شما را به شما اختصاص می دهد ، اما با تمرین کافی ، شروع خواهید کرد که خود را از غریزه می پرید.

هنگام بلاک کردن مستقیماً به سمت بالا پرش کنید. این خطر تماس با بازیکن دیگر را محدود می کند.

استفاده از دست نزدیک توپ را مسدود کنید.  در اجرای یک بلوک ، باید یکی از دستان خود را در هوا بلند کنید تا جلوی مسیر توپ را بگیرد. مطمئن ترین راه برای دفع توپ استفاده از دستی است که به بدن شما نزدیکتر است. در حالی که اکثر بازیکنان ترجیح می دهند یک مسدود کننده بر دیگری تحریک شود ، مهم است که هر دو دستی را در بلاک کردن مکانیک داشته باشید. این شما را به یک بازیکن متنوع تر و در نتیجه موثر تر تبدیل می کند.

استفاده از دست خود به عنوان مانعی که مانع از قوس طبیعی توپ می شود ، به جای دستیابی و گرفتن آن ، مهم است. گرفتن توپ به طور مستقیم می تواند به یک تماس بد منجر شود.

تا ماهیت دوم تمرین کنید. مانند همه ورزش های رقابتی ، برخی از موفقیت های شما در بسکتبال به غرایز افتخارآمیز شما متکی هستند. این نوع کارها فقط با تمرینهای زیادی همراه است. حتی وقتی به طور مداوم عکس می گیرید ، این ایده خوبی است که تا زمانی که قادر به انجام این کار باشید بدون اینکه آگاهانه در مورد آن فکر کنید ، خود را تحت فشار قرار دهید.

اجرای بلاک کردن در یک شرایط رقابتی

مسدود کننده های شوت مناسب را در تیم خود انتخاب کنید.  به طور کلی ، بهترین تیراندازها بازیکنانی با بزرگترین یا بلندترین بدن هستند. اگرچه سرعت نیز ضروری است ، اما بازیکنان بلندتر مانع دشوار تری برای شلیک به گذشته هستند. این ممکن است عادلانه نباشد ، اما از منظر عملی معنا می یابد.

در تنظیمات رقابتی ، انتخاب مسدود کننده های شات معمولاً در اختیار مربی قرار می گیرد.

پیش بینی عکس های تیم دیگر. آگاهی از وضعیت در هر بازی بسکتبال مهم است. چشمان خود را لایه بردار نگه دارید و از اینکه بازیکنان تیم دیگر چه ربطی به آنها دارند ، آگاه باشید ، حتی اگر آنها در حال حاضر توپ را ندارند. اگر در جایی که سایر بازیکنان قرار دارید متمرکز شوید ، قادر خواهید بود پیش بینی کنید که کجا باید باشد برای جلوگیری از شوت زدن در هنگام حساب.

جعلی: بخشی از یک تکنیک موفق به فریب بازیکن دیگر متکی است. مراحل اولیه یک حرکت مسدودکننده را دنبال کنید. پاهایتان را جلوی بازیکن بگذارید و طوری عمل کنید که انگار قصد پرش دارید. بازیکن دیگر خواهید دید که شما این کار را انجام می دهید و تکنیک خود را برای مقابله با بلوک پیش بینی شده دوباره انجام دهید. تیراندازانی که نگران بلاک کردن بازیکنان هستند ، تمایل به دقت کمتری دارند. هنوز هم بهتر است ، زیرا از لحاظ فنی اقدام به اجرای حرکتی نمی کنید ، هیچ خطری برای جبران خطا وجود ندارد.

خطر تماس ناخواسته احتمالی را وزن کنید.  اگر مقابل تیم خود خطا کنید ، طرف مقابل شانس دریافت یک گل 3 امتیازی شفاف را دارد. این باعث نمی شود که تلاش برای بلاک کردن همه عکس ها انجام شود ، به خصوص اگر خطرات تماس جسمی با بازیکن دیگر وجود داشته باشد. سعی نکنید یک تیر در محیط دادگاه را مسدود کنید. حتی اگر شلیک به هر حال از دست برود ، به احتمال زیاد خطای تیم خود را خواهید گرفت.

پویا بمانید. برخلاف یک تمرین ، بازیکنانی که با آنها روبرو هستید ، دائماً در حال تغییر تاکتیکهای خود هستند. این امر به ویژه صادق است اگر شما تا به حال با بلاک کردن نوع خاصی از شات تا به امروز موفقیت زیادی کسب کرده اید. همانطور که در حال بازی هستید ، سعی کنید سر تیم دیگر قرار بگیرید. اگر بتوانید شناسایی کنید که کدام بازیکن به احتمال زیاد اجرا می شود ، پیش بینی می کنید شانس بهتری برای پیش بینی آنها داشته باشید.

عیب یابی روش بلاک کردن شما

طیف گسترده ای از عکس ها را تمرین کنید. موفق ترین ورزشکاران با توانایی آنها برای قرار گرفتن در طیف گسترده ای از تکنیک ها تعریف می شوند. در یک فضای رقابتی ، شما نمی توانید از تیم دیگری به استفاده از یک نوع شوت وابسته شوید. اگر احساس می کنید که به بلوک های خاصی تسلط پیدا کرده اید ، اما بازیکنان دیگر هنوز از شما عکس نمی گیرند ، به احتمال زیاد هنوز هم همه عکس های احتمالی را در نظر نگرفته اید. در اینجا چند عکس معمول برای جستجوی موارد زیر وجود دارد:

شلیک پرش رایج ترین شلیک است. برای رسیدن به قد ، بازیکنان تهاجمی در هوا پرش می کنند و توپ را به سمت تور می اندازند.

اسلحه اسکی موثرترین شوت در بسکتبال است. این جایی است که یک بازیکن تهاجمی مستقیماً از روی زمین به بیرون می رود ، پرش می کند و مستقیماً آن را وارد شبکه می کند.

Fadeaway یک شوت پیشرفته است که بازیکن تهاجمی با وارد کردن آن از تور دروازه را دور می کند. این کار برای جلوگیری از تلاش های بلاک کردن بازیکنان انجام می شود. با قرار دادن بازوهای خود در مسیر پیش بینی شده بسکتبال می توان مقاومت کرد.

یک ضربه تقلبی در جایی است که یک بازیکن تهاجمی به یک شوت می رود اما در واقع توپ را نمی زند. این کار به دلایل روانی برای فریب تیم مقابل انجام می شود.

پرش به بالا برای بلند کردن یک اسکله با اسلحه. dunks های Slam عکس های بسیار پر مخاطره ای به حساب می آیند ، زیرا گرفتن یک بلوک مناسب بدون تحمل تماس ناخواسته دشوار است.  اگر تلاش می کنید یک اسکله اسکی را مسدود کنید ، بین تور و بازیکن دیگر وارد زمین شوید و مستقیماً به سمت بالا پرش کنید و هدف خود را در مسیر توپ قرار دهید.

برای بلاک کردن یک شلیک محو سازگار باشید.  یک شوت محو شده جایی است که یک بازیکن تیراندازی به محض اینکه توپ را به سمت حلقه پرتاب می کند ، به عقب توپ می زند. این تاکتیک مخصوصاً برای فریب بازیکن مسدودکننده طراحی شده است. برای به حداکثر رساندن شانس خود را برای بلاک کردن یک ضرب و شتم ، بین توپ و تور پرش کنید و دستان خود را به سمت توپ بکشید.

به محض بلاک کردن بازوهای خود را به طور غیر ضروری چرخانید. این یک تماس ناخوشایند است.

روی پریدن خود تمرکز کنید. بخش قابل توجهی از بلاک کردن عکس در بسکتبال شامل استفاده صحیح از پرش است. پرش یک تمرین مبتنی بر عضله است ، اما اغلب به عنوان تمرکز اصلی تمرین برای بسیاری از بازیکنان دیده نمی شود. با انجام مجموعه هایی از جهش های عمودی ، سعی کنید تا آنجا که می توانید نیروی زیادی از زمین خارج کنید. در مرحله بعد با نگه داشتن هالتر در هر دست و پرش با آنها به این تمرین اضافه کنید. این فشار به پاهای شما را افزایش می دهد و باعث می شود هنگام بازی رقابتی ، آنها برای بلوک های پرش مناسب تر باشند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *