دونالد ترامپ به جری وست مدال آزادی اهدا کرد

  • توسط سروش
  • 07/09/2019
  • خبر
  • 0

جری وست ، اسطوره لیگ NBA از دونالد ترامپ جایزه مدال آزادی را دریافت کرد.

ترامپ به جری وست مدال آزادی اهدا کرد

جری وست ، اسطوره لیگ NBA که هم به عنوان بازیکن و هم عضو اجرایی با لس آنجلس لیکرز قهرمانی در این رقابت‌ها را تجربه کرده روز پنجشنبه پس از مفتخر شدن به جایزه مدال آزادی ریاست جمهوری خطاب به دونالد ترامپ گفت:

این که شما در چنین جایگاهی در جهان ورزش بسکتبال را دنبال می‌کنید مرا حیرت‌زده می‌کند.

حالا مشاور لس آنجلس لیکرز در میان دریافت‌کنندگان بالاترین هدیه افتخار شهروندی کشور آمریکاست و هنگامیکه ترامپ در اووال آفیس این هدیه را به او داد، در این باره گفت:

سوگند می‌خورم که شایسته حضور در این لیست نیستم.

ترامپ در جواب او گفت:

جری وست کاملاً شایسته این عنوان است.

ترامپ جری وست

رئیس جمهور آمریکا به شروع خاضعانه دوران حرفه‌ای وست در دانشگاه ویرجینیا اشاره کرد که پل ورود او به لیکرز و کسب مدال المپیک بود. همچنین ترامپ از حمایت جری از بازنشستگان ارتش و کارهای خیرخواهانه او در لس آنجلس تمجید کرد. وست پس از پایان دوران حرفه‌ای‌اش هدایت لیکرز را برای سه فصل در دست گرفت و سپس به تیم مدیریتی این تیم پیوست جاییکه او بازیکنان بزرگی مانند مجیک جانسون، کوبی برایانت و شکیل اونیل را درفت کرده یا قرارداد با آن‌ها امضا کرد. وی سابقه کارهای اجرایی در ممفیس گریزلیز و گلدن استیت واریرز را نیز دارد.

جری وست در تمام طول ۱۴ سال حضورش با لیکرز عنوان آل استار را نصیب خود کرد و ۹ بار با این تیم به فینال لیگ NBA رهنمون ساخت. وی سال ۱۹۷۹ به تالار مشاهیر بسکتبال راه یافت. وست در کتاب خاطراتش با عنوان «وست توسط وست: زندگی عذاب‌‌آور و معجزه‌آسای من» فاش کرد که وی مدت‌ها در حال دست و پنجه نرم‌کردن با بیماری افسردگی بوده است. او در این کتاب نوشت که پدر بی‌احساسی داشته و زندگی‌اش عاری از عشق و پر از خشونت بوده است. او همیشه احساس حقارت می‌کرد و تمام انرژی‌اش را برای بازی می‌گذاشت و او از بسکتبال به عنوان هدیه‌ای یاد می‌کند که با آن دردهای خودش را فراموش می‌کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *