• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • کلید پیروزی فیلادلفیا مقابل آتلانتا؛ درخشش جوئل امبید و مهار ترائه یانگ

کلید پیروزی فیلادلفیا مقابل آتلانتا؛ درخشش جوئل امبید و مهار ترائه یانگ

جوئل امبید بازی قبلی فیلادلفیا سونی سیکسرز را به دلیل مصدومیت مچ پا از دست داد و سونی سیکسرز مطئن نبود که بتواند از او در دیدار دوشنبه شب استفاده کند.

درخشش جوئل امبید برابر آتلانتا

اما او وارد میدان شد و هیچ نشانی از مصدومیت در او مشاهده نمی‌شد. امبید ۳۶ امتیاز کسب کرد و در ۵.۳ ثانیه مانده به پایان بازی پرتاب آزاد برای سیکسرز کسب کرد و فیلادلفیا سومین بازی متوالی خود را نیز با پیروزی ۱۰۵ بر ۱۰۳ مقابل آتلانتا هاکس پشت سر گذاشت. فیلادلفیا و هاکس تنها تیم‌های بدون شکست کنفرانس شرق بودند و سونی سیکسرز کار را برای کسب سومین پیروزی یاران ترائه یانگ دشوار ساخت. جوئل امبید ۲ پرتاب ۳ امتیازی در این بازی انجام داد و ۱۰ پرتاب آزاد را هم به درون سبد انداخت. وی ۱۳ ریباند، ۵ اسیست و ۳ توپ‌ربایی نیز به نام خود ثبت کرد. برت براون، سرمربی فیلادلفیا سونی سیکسرز درباره امید گفت:

او برای تیم ما حکم جواهر را دارد، مخصوصاً در فاز هجومی به وی نیاز داریم.

آتلانتا هاکس در ۷.۴ ثانیه مانده به پایان بازی و با اولین پرتاب سه امتیازی ترائه یانگ در امتیاز ۱۰۳ با سونی سیکسرز مساوی کرد. قبل از اینکه ترائه یامگ پرتاب ۳ امتیازی انجام دهد سونی سیکسرز بر روی او خطا کرد اما هاکس موفق نشد از این موقعیت استفاده کند. بعد از تایم اوت، آل هورفورد در پاس دادن مرتکب اشتباه شد و امبید توپ ربایی مرد. کولینز بر روی بازیکن بزرگ فیلادلفیا سونی سیکسرز خطا کرد تا مانع رسیدن او به سبد شود و امبید به آرامی ۲ پرتاب آزاد را تبدیل به امتیاز کرد. آتلانتا هاکس یک شانس نهایی دیگر نیز داشت که توپ را به وینس کارتر ۴۲ ساله در کنار زمین برساند. او یک پرتاب ۳ امتیازی انجام داد که تبدیل به امتیاز نشد. توبیاس هریس ۸ امتیاز از ۱۳ امتیاز خود را در کوارتر پایانی کسب کرد و هاکس را در ۵ دقیقه مانده به پایان کوارتر چهارم ۱۵ بر ۵ پیش انداخت. جوش ریچاردسون و بن سیمونز نیز هرکدام ۱۴ امتیاز بدست آوردند. جوئل امبید تأکید کرد و گفت:

ما اسلحه‌های زیادی در تیم خود داریم.

ترائه یانگ، اولین بازیکن هفته کنفرانس شرق در این فصل، ۲۵ امتیاز کسب کرد. کولینز و دی آندره هانتر نیز به ترتیب ۱۶ و ۱۴ امتیاز کسب کردند که موجب شد آتلانتا هاکس ۹۸ بر ۹۰ پیش بیفتد. اما پس از آن فیلادلفیا تیم برتر میدان بود. میانگین ترائه یانگ در دو بازی قبلی آتلانتا هاکس ۳۸.۵ امتیاز بود. اما در دو کوارتر پایانی یاران فیلادلفیا سونی سیکسرز اجازه ندادند که امتیازات یانگ از ۶ بالاتر برود.

جوئل امبید

یانگ در این باره گفت:

آن‌ها نمی‌گذاشتند که توپ به من برسد. در کل طول بازی توپ را از دسترس من دور نگه داشتند. دو مدافع در کنار من بودند. نمی‌توانستم از میان آن‌ها نفوذ کنم.

شیک میلتون، بازیکن فیلادلفیا در کوارتر سوم با مصدومیت ناگهانی زانو چپ روبرو شد. قبل از مصدومیت، میلتون که به عنوان یار تعویضی به زمین آمده بود ۹ امتیاز کسب کرد.

نکات بازی

فیلادلفیا سونی سیکسرز: مایک اسکات، بازیکن سابق آتلانتا هاکس در کوارتر دوم و پس از خطا بر روی دامیان جونز از بازی اخراج شد. اسکات موقعی که جونز در کنار سبد به هوا پریده بود به سینه او زد. در حالی که این بازی زیاد حساس به نظر نمی‌رسید، بعد از بررسی فیلم، مقامات امنیتی فراخوانده شدند. قبل از این‌که اسکات زمین بازی را ترک کند با جونز دست داد. فیلادلفیا در کوارتر اول ۳ امتیاز از حریف عقب افتاد و تا اواخر نیمه اول نیز نتوانست برتری خود را بدست آورد. امبید در این باره گفت:

در نیمه اول بازی ضعیفی را به نمایش گذاشتیم. باید در بازی‌های بعدی این نقیصه را برطرف کنیم.

آتلانتا هاکس: کم ردیش، پیک شماره ۱۰ مراسم درفت تأثیرگذاری خاصی را در سه بازی ابتدایی خود در لیگ NBA نداشت. او کلاً ۱۱ امتیاز بدست آورد. کارتر فقط ۱۰ دقیقه بازی کرد اما بازیکن لحظات حساس بازی بود. برونو فرناندو، بازیکن فصل اولی برای اولین بار امتیازاتش را دو رقمی کرد و در این دیدار ۱۱ امتیاز بدست آورد. با خطای کولینز بود که امبید موفق شد پرتاب‌های آزاد خود را به درون سبد بفرستد.

دیدارهای بعدی دو تیم:

فیلادلفیا سونی سیکسرز: آن‌ها به خانه برمی‌گردند و روز چهارشبه با مینستوتا تیمبرولوز روبرو خواهند شد.

آتلانتا هاکس: مستقیم به میامی خواهد رفت تا اولین دیدار رودرروی خود را روز سه‌شنبه مقابل میامی هیت انجام دهد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *