دونالد ترامپ: استیو کر مانند پسربچه ترسو است

  • توسط سروش
  • 10/10/2019
  • خبر
  • 0

این مسئله را فقط زمان می‌تواند حل کند. دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه از اختلاف به وجود آمده میان لیگ NBA و کشور چین برای حمله به دو سرمربی این لیگ استفاده کرد و به استیو کر، سرمربی گلدن استیت واریرز و گرگ پوپوویچ، سرمربی سن آنتونیو اسپرز هشدار داد.

هشدار دونالد ترامپ به استیو کر و پوپوویچ

دونالد ترامپ در پاسخ به سوال خبرنگاران در اتاق روزولت کاخ سفید پس از امضای یک دستور اجرایی مبنی بر شفافیت در هدایت و اجرای قوانین فدرال دو سرمربی لیگ NBA را فراخواند تا در رابطه با رابطه با چین صحبت کنند. از او پرسیده شد که آیا او فکر می‌کند پس از انتشار توئیتی از جانب دریل موری در حمایت از معترضان هنگ کنگی درباره مخالفت با دولت چین، چین به اشتباه بر روی لیگ NBA فشار آورده است؟ ترامپ سریعاً به استیو کر اشاره کرد و گفت:

او شبیه به یک پسربچه است. من این بچه، استیو کر، را دیده‌ام و او شبیه به یک پسربچه است. او خیلی ترسوتر از آن است که حتی به این سؤال جواب دهد. او نمی‌توانست به این سؤال جواب دهد و از ترس به خود می‌لرزید. او نمی‌داند چطور به این سوال پاسخ دهد. او در مورد ایالات متحده آمریکا بسیار بد صحبت کرذد.

او سپس با لحنی آرامتر به گرگ پوپویچ اشاره کرد و گفت:

من به پوپوویچ نیز به همین شکل می‌نگرم. اما او خیلی بزدل به نظر نمی‌رسد. اما آن‌ها درباره ایالات متحده آمریکا بد صحبت کردند. اما وقتی صحبت از چین می‌شود، آن‌ها نمی‌خواهند چیز بدی بگویند. واقعاً فکر می‌کنم این مسئله بسیار ناراحت‌کننده است.

ترامپ از خود دفاع می‌کند نه ایالات متحده آمریکا! استیو کر، گرگ پوپوویچ و لیگ NBA برای پاسخ جامع به جنجال چینی‌ها انتقادی منطقی را مطرح کرده‌اند. این‌طور که دونالد ترامپ می‌گوید نیست. دونالد ترامپ همیشه نوک پیکان انتقاداتش را به سمت گرگ پوپوویچ و استیو کر می‌گیرد، دو سرمربی که همیشه آزادانه درباره مسائل سیاسی و اجتماعی صحبت می‌کنند. آن‌ها درباره مسائل غلطی که در ایالات متحده آمریکا در زمان ترامپ می‌دیدند صحبت کردند. صحبت کردند. حالا ترامپ انتقاد از خود و سیاستش را به آمریکا تعمیم می‌دهد و از لفظ «خیلی بد» استفاده می‌کند. این یک حقه رایج در میان قشر خاصی از رهبران سیاسی است و ترامپ به طور مستمر از آن استفاده می‌کند.

دونالد ترامپ

در حقیقت، استیو کر و گرگ پوپویچ درباره آمریکا ابراز نگرانی کرده بودند و هیچ عدم حمایتی در صحبت‌هایشان دیده نمی‌شد. براساس گزارشات دونالد ترامپ به چین قول داده بود که در این رابطه ساکت می‌ماند. در عین حال، براساس گزارشات ترامپ به ژی جینپینگ، رئیس جمهور چین قول داد که در رابطه با اعتراض هنگ کنگی‌ها ساکت می‌ماند و به همین خاطر این دو سرمربی را غیرآمریکایی می‌خواند زیرا قول او را زیر سوال بردند. و البته، همه این‌ها بعه این خاطر است که دونالد ترامپ مشغول دفاع از خود و جلوگیری از خدشه‌دار شدن شخصیتش مقابل چینی‌هاست. دونالد ترامپ گفت:

من دیدم که کر، پوپوویچ و دیگران چه صحبت‌های تکان‌دهنده‌ای درباره چین انجام دادند و هنوز در کشور خودمان، به نظر می‌رسد آن‌ها احترام به چیزی نمی‌گذارند. این ناراحت‌کننده نیست؟

اما استیو کر هیچ اظهارنظری درباره چینی‌ها انجام نداد. اظهارنظر ترامپ در پاسخ به اظهارنظر استیو کر و گرگ پوپویچ درباره جنجال ایجاد شده میان چین و لیگ NBA بود. استیو کر در غالب موارد کم صحبت می‌کند و وقتی روز دوشنبه در رابطه با مسئله چین از او پرسیدند اظهارنظری انجام نداد. کر در این باره گفت:

واقعاً چیزی نمی‌دانم. این مسئله واقعاً یک داستان عجیب بین‌المللی است. بسیاری از ما نمی‌دانیم چگونه با آن برخورد کنیم. چیزی است که من هم به اندازه دیگران درباره آن خوانده‌ام و نمی‌خواهم اظهارنظر اضافه‌تری درباره آن بنمایم.

مالکوم کر، پدر استیو کر وقتی در لبنان جنگ بزرگی درگرفت آنجا بود و در سال ۱۹۸۳ به ضرب گلوله کشته شد. گرگ پوپویچ نیز از آدام سیلور به خاطر پاسخش به چینی‌ها تمجید کرده بود. پوپوویچ روز سه شنبه برای اولین بار به طور عمومی درباره این مسئله صحبت کرده بود و از آدام سیلور کمیسیونر لیگ NBA بابت پاسخش به چینی‌ها تمجید کرده بود و اظهارنظری درباره توئیت منتشر شده از موری انجام نداد. پاسخ پوپوویچ به تمجید از رفتارهای آدام سیلور و حمایت او از آزادی بیان محدود می‌شد البته او طعنه‌ای نیز به دونالد ترامپ زد که مطمئناً ترامپ به این طعنه واکنش نشان داده است. پوپوویچ گفت:

آدام سیلور درباره آزادی بیان با قدرت صحبت کرد. دوباره حس فوق‌العاده‌ای به من دست داد. حالا شما این صحبت‌های سیلور را با چیزی که ما در سه سال پیش دیدیم مقایسه کنید. تفاوت بزرگی احساس می‌شود. یک خلأ بزرگ را احساس می‌کنید، رهبری خردمندانه و شجاعت خردمندانه!

بنابرین گفته‌های ترامپ درست نیست.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *