• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • دوونته گراهام عنوان بهبودیافته‌ترین بازیکن فصل NBA را به خود اختصاص می‌دهد؟

دوونته گراهام عنوان بهبودیافته‌ترین بازیکن فصل NBA را به خود اختصاص می‌دهد؟

وقتی کمبا واکر تیم خود را به مقصد بوستون سلتیکس ترک کرد دوونته گراهام احساسات را برانگیخت.

عملکرد خوب دوونته گراهام در شارلوت

کمبا واکر سال گذشته تأثیرگذاری خود را در زمین نشان داد و از دوستان نزدیک گراهام بود، او به طور منظم گراهام را به خانه خود دعوت می‌کند و سرآشپز شخصی او مسئول طبخ غذا برای این دو نفر است. واکر به این بازیکن سال اولی اجازه می‌داد تا در استخرش شنا کند و گاهی اوقات خودرو او را قرض بگیرد. اما وقتی او دید نزدیک‌ترین دوست خود را از دست داده دریافت که با خروج کمبا واکر دقایق حضور او در زمین افزایش پیدا خواهد کرد و این شانس را دارد که به همه ثابت کند که وی به NBA تعلق دارد. گراهام دقیقاً همین کار را انجام داد.

گارد سال دومی شارلوت هورنتس میانگین ۱۸.۱ امتیاز و ۷.۸ پاس گل را در ۳۵ دقیقه حضورش در هر بازی از خود به نمایش گذاشت و با این آمار به اسقبال بازی پنجشنبه شب در شیکاگو می‌رود. او به لحاظ پرتاب سه امتیازی موفق با ۱۹۰ پرتاب در رتبه پنجم لیگ جای دارد. این یک پیشرفت خارق‌العاده برای بازیکنی است که سال قبل اولین سال حضور خود در NBA را تجربه کرد. وی در سال گذشته میانگین ۴.۷ امتیاز و ۲.۶ پاس گل را در ۱۴ دقیقه حضورش در هر بازی به نمایش گذاشت و به عنوان جایگزین کمبا واکر و تونی پارکر، بازیکن کهنه‌کار NBA به حساب می‌آمد. وی به طور مشترک در هورنتس و گرینزبورو در جی لیگ بازی می‌کرد. مایکل جردن، مالک شارلوت هورنتس در این باره به خبرنگار اسوشیتد پرس گفت:

هیچ‌کس از دوونته انتظار نداشت که به خوبی امسال باشد، حتی خود دوونته! فکر می‌کنم او به این باور رسید که بازیکنی بهتر از سال گذشته‌اش شده است، به میدان آمد و همه را با عملکرد خود شوکه کرد.

داناوان میشل، هم‌مدرسه‌ای گراهام گفت که او شایسته کسب عنوان بهبودیافته‌ترین بازیکن لیگ است. نام دوونته گراهام در کنار برندون اینگرام از نیو اورلینز پلیکانز، بم آدبایو از میامی هیت، شای گیلگئوس الکساندر از اوکلاهاما سیتی تاندر و دیگران مطمئناً روی زبان‌هاست. اما افزایش ۱۳.۴ امتیازی آمار دوونته گراهام در هر بازی بیشترین پیشرفت در میان کلیه بازیکنان است. داناوان میشل درباره او گفت:

این همان دوونته‌ای است که در کل طول زندگی‌ام می‌شناختم. وقتی فرصت را مغتنم شمرد یک گام جلوتر آمد. برای او بسیار خوشحالم. برای عملکردی که در حال حاضر از خود ارائه می‌دهد. خیلی از مردم نمی‌دانند که او فصل گذشته در NBA حضور داشته است.

دوونته گراهام

نیک نرس، سرمربی تورنتو رپترز که پاسکال سیاکم در تیمش حضور دارد و سال گذشته عنوان بهبودیاته‌ترین بازیکن NBA را به خود اختصاص داد گفت که عملکرد مشابهی را از دوونته گراهام می‌بیند. او از ثبات دوونته گراهام در این فصل تحت تأثیر قرار گرفت. نیک نرس درباره گراهام اظهار داشت:

درست همانگونه که درباره پاسکال صحبت کردیم، سخت است که در این لیگ ثبات داشته باشید. خروج از نیمکت تیم و حضور باثبات در زمین بازی گام بسیار بزرگی است، بزرگتر از آن‌چه مردم فکرش را بکنند. ما سال گذشته توجه خود را به پاسکال سیاکم معطوف ساختیم، از واقعی بودن عملکرد او تعجب کردیم و با خود گتیم او تا پایان فصل همینگونه خواهد بود؟ او می‌تواند در شب‌های سخت کمک دست تیم باشد؟ مسلماً پاسکال این کار را انجام داد و دوونته گراهام نیز در حال ارائه بسیاری از این شایستگی‌ها است.

گراهام حتی خودش را هم کمی شگفت‌زده کرد. او وقتی بازی ماه دسامبر برایش تداعی می‌شود می‌خندد. بازی که در مقابل بروکلین نتس توانست ۴۰ امتیازی شود. گراهام با خنده گفت:

نمی‌دانم آن شب چه اتفاقی افتاد.

مدافعان حریف می‌داسنتند که شارلوت هورنتس بازیکن امتیازآور دیگری ندارد و به همین دلیل توجه بیشتری را به دوونته گراهام معطوف ساختند. اما جیمز بورگو، سرمربی شارلوت هورنتس بیشتر از همه تحت تأثیر پرتاب‌های سه امتیازی گراهام قرار گرفته است. بورگو در این باره می‌گوید:

کیفیت پرتاب‌های سه امتیازی او فوق‌العاده است. شوت همراه با دریبلینگ او استادانه است و کار هر کسی نیست. دیدیدم که کمبا واکر در طول چند سال گذشته در این تیم رشد کرد اما این‌طور نبود که همان ابتدای دوران بازیگری‌اش به این پیشرفت برسد. دوونته موفق شد که در دومین سال حضورش به چنین سطحی از پیشرفت برسد.

گراهام به عنوان یک بازیکن نیمکت‌نشین فصل را شروع کرد اما سریعاً به عنوان یک بازیکن امتیازآور خود را مطرح ساخت و بورگو نیز خیلی زود او را به ترکیب اصلی تیم اضافه کرد و در کنار تری رزیر، جانشین کمبا واکر قرار داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *