• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • صعود لوئیز اسکولا به رده دوم امتیازآورترین بازیکنان ادوار جام جهانی بسکتبال

صعود لوئیز اسکولا به رده دوم امتیازآورترین بازیکنان ادوار جام جهانی بسکتبال

  • توسط سروش
  • 03/09/2019
  • خبر
  • 0

لوئیز اسکولا با پشت سر گذاشتن اندرو گیز، بسکتبالیست سرشناس استرالیایی، به رتبه دوم امتیازآورترین ادوار بازیکنان جام جهانی بسکتبال صعود کرد و حالا تنها اسکار اشمیت، اسطوره بسکتبال برزیل را برای تصاحب این عنوان بالای سر خود می‌بیند.

صعود لوئیز اسکولا به رده دوم امتیازآور ترین بازیکنان جام جهانی

لوئیز اسکولا که در پنجمین جام جهانی خود به سر می‌برد و در ماه آوریل آینده ۴۰ ساله خواهد شد هیچ نشانه‌ای از کند بودن را در عملکرد خود نشان نمی‌دهد. او در سراسر جهان محبوب است اما به واسطه این‌که وی دو فصل از دوران حرفه‌ای خود را در لیگ بسکتبال چین گذرانده در این کشور محبوبیت ویژه‌تری دارد. به محض اینکه در پایان کوارتر اول به سمت سبد رفت و هفتمین امتیاز خود را کسب کرد، صدای تشویق‌ها برای این برج آرژانتینی از جایگاه‌ها شنیده می‌شد.

همین مسابقه کافی بود تا او را به امتیاز کلی ۵۹۵ امتیاز در ادوار جام جهانی بسکتبال برساند، یک امتیاز بیشتر از زمان بازیگری اندرو گیز! البته البته او تا پایان بازی ۶۱۱ امتیاز کسب کرد و فاصله او با گیز بیشتر شد. این بسکتبالیست استرالیایی نیز اینک در چین حضور دارد و به عنوان کارشناس در شنزن و LiveBasketball.tv فعالیت می‌کند و او در میان اولین نفراتی بود که این کسب موفقیت را به لوئیز اسکولا تبریک گفت. پیام اندرو گیز به لوئیز اسکولا بابت دستاورد باورنکردنی‌اش به شرح زیر بود:

تو برای بسیاری از مردم در بسیاری از سال‌ها بازیکن فوق‌العاده‌ای بوده‌ای. روز ناراحت‌کننده‌ای برای من بود و روز فوق‌العاده‌ای را تجربه کردی. گیز به شوخی گفت: بهرحال، این پنجمین جام جهانی تو است و من در چهار جام جهانی حضور داشتم. تو یک قهرمان هستی. خودت را برای سال‌های طولانی وقف تیم ملی کردی و بیشتر از این نمی‌توانم برای تو و دستاوردت خوشحال باشم.

لوئیز اسکولا

واژه فداکاری که اندرو گیز برای لوئیز اسکولا استفاده کرد مورد تأکید سرخیو هرناندز، سرمربی آرژانتین نیز بود:

او معلم ما است. اسکولا ۳۹ سال سن دارد اما هر روز صبح بیدار می‌شود و تلاش می‌کند تا بهتر و بهتر باشد. او سعی می‌کند از سایر نفرات بیشتر تمرین کند. قبل از اردوی تمرینی تابستان، او ۱۴ هفته با تمرین دهنده و مربی اختصاصی در آرژانتین و زمین بسکتبال شخصی‌اش تمرین کرده بود. اسکولا سخت تلاش کرد و ساعت ۶ صبح از خواب بیدار شد. او با الگوسازی رهبری می‌کند و فقط لب و دهان نیست. همه تیم‌ها نیاز به کاپیتانی مثل او دارند. ما عاشق او هستیم.

فاکواندو کامپازو، ستاره بعدی آرژانتین در زمین نیز درباره لوئیز اسکولا گفت:

من هم احساس مشابهی دارم. او رهبر تیم ما است. تحت رهبری او ما چیزهای زیادی درباره بازی یاد می‌گیریم و در هر بازی و در هر تمرین از او الگوبرداری می‌کنیم.

حالا لوئیز اسکولا فقط اسکار اشمیت را برای تصاحب امتیازآورترین بازیکن ادوار جام جهانی پیش‌روی خود می‌بیند. به رکورد این بسکتبالیست برزیلی که در برزیل به او مائو سانتا (دست مقدس) دست می‌گویند بعید است کسی دسترسی پیدا کند زیرا او در ۳۴ مسابقه جام جهانی بسکتبال ۹۰۶ امتیاز کسب کرد. بعد از اشمیت، اسکولا و گیز، درازن دالیپاجیک از یوگسلاوی (۵۶۳ امتیاز) و حوزخ پیکولین از پورتوریکو (۵۱۱ امتیاز) قرار دارند و ۵ نفر اول جدول رده‌بندی را تشکیل می‌دهند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *