• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • مایلز ترنر ، سنتر آمریکا: به احترام بازی خوب ترکیه کلاه از سر برمی‌دارم

مایلز ترنر ، سنتر آمریکا: به احترام بازی خوب ترکیه کلاه از سر برمی‌دارم

  • توسط مینا
  • 04/09/2019
  • خبر
  • 0

تیم ملی بسکتبال آمریکا در بازی دوم جام جهانی بسکتبال چین به سختی توانست ترکیه را شکست دهد و به همین دلیل مایلز ترنر به تمجید از ترکیه پرداخت.

تمجید مایلز ترنر از ترکیه

ایالات متحده آمریکا ۴۵ پیروزی متوالی را در مرحله گروهی جام جهانی بسکتبال به ثبت رسانده است و با پیروزی در نیمه اول دیدار با ترکیه در جام جهانی ۲۰۱۹ این عدد می‌رفت تا به ۴۶ تبدیل شود. اما بعد از نیمه دیگر خبری از اختلاف ۵ امتیازی نبود و در نهایت بازی در وقت‌های قانونی مساوی تمام شد تا ترکیه با چهار پرتاب آزاد در وقت‌های اضافی بازی را به آمریکا واگذار کند. میسون پلامل، تنها بازیکنی که در جام جهانی ۲۰۱۴ حاضر بود در این بازی به میدان نیامد. کریس میدلتون که از ابتدا در ترکیب آمریکا حضور نداشت با کسب ۱۵ امتیاز از این بازی، از همه بازیکنان امتیازآور در این دیدار امتیاز بیشتری کسب کرد. دو پرتاب آزاد او در حالی که فقط ۰.۱ ثانیه از وقت باقی مانده بود تفاوت آشکاری را در بازی رقم زد. میدلتون در این باره گفت:

این بازی به ما اعتماد به نفس داد. بچه‌ها بازی بزرگی انجام دادند. گرفتن ریباند، توپ‌ربایی و همه و همه چیز عالی بود. ما یک تیم جدید هستیم و ایده‌های بلندپروازانه داریم.

جوهریس نیز که از ۷ پرتاب خود ۴ پرتابش به درون سبد رفت و ۱۱ امتیاز کسب کرد درباره بازی با ترکیه می‌گوید:

یک شب جذاب و رقابتی را پشت سر گذاشتیم. مادر کوارتر دوم ۱۲ امتیاز پیش بودیم و ترکیه به ما نزدیک شد. آن‌ها بازیکنان بسیار خوبی دارند. بازیکنانی که واقعاً میل هجومی دارند و در بازی برای ما مشکل ایجاد کردند. ما جنگیدیک. آن‌ها پرتاب‌های فوق‌العاده‌ای داشتند و ما نیز متقابلاً این پرتاب‌ها را انجام دادیم.

مایلز ترنر ، سنتر آمریکا که در کسب ۱۱ امتیاز از جانب جیسون تاتوم مشارکت کرد تا با پرتاب‌های دو امتیازی و سه امتیازی بازی به وقت‌های اضافه برود نیز می‌گوید:

باید به همه اعضای تیم خسته نباشید بگویم. با یکدیگر متحد شدیم و در نهایت پیروزی از آن ما شد. می‌دانم که همه تیم‌ها با تمام قوا جلوی ما ظاهر می‌شوند. ما تیم ملی آمریکا هستیم. تیم‌ها می‌آیند که برای ما مشکل ایجاد کنند و بر ما غلبه کنند. آن‌ها به دنبال جلوگیزی از قدرت ما هستند. به احترام بازی خوب ترکیه کلاه از سر برمی‌دارم.

مایلز ترنر

برخلاف بسیاری از کشورها که بعضی از بازیکنان‌شان سال‌هاست که در کنار یکدیگر بازی می‌کنند، تیم ملی آمریکا می‌تواند تعداد دفعاتی که بازیکنانش در این چند هفته کنار هم بوده‌اند را به راحتی شمارش کند. مایلز ترنر باور دارد که این بازی به آن‌ها از این حیث کمک کرد. مایلز ترنر افزود:

هماهنگی و شناخت متقابل در حال حاضر امکان‌پذیر نیست و در این تورنمنت تنها می‌توانیم آن را ارتقا دهیم. یک دیدار فوق‌العاده را پشت سر گذاشتیم، یک جنگ واقعی! بازی که می‌توانیم درباره آن بگوییم برای یک جنگ تمام عیار شبیه‌سازی کردیم و حالا می‌دانیم مجبوریم بیشتر با یکدیگر کار کنیم. جای زیادی برای بهبود و ترمیم تیم وجود دارد. در پایان ما پیروز شدیم و این بزرگترین دستاوردی است که نصیب ما شد. نمی‌توانیم چند بازی جلوتر را ببینیم. باید بازی به بازی مراقب همه‌چیز باشیم.

گرگ پوپویچ، سرمربی تیم ملی آمریکا بعد از این پیروزی با حالتی متواضعانه گفت:

همانطور که همه می‌دانیم این بازی یک سورپرایز بود. همه این بازی را پسندیدند. قبول داریم که پیروز شدیم اما این پیروزی برای همه بود. تیمی که امشب مقابل آن صف‌آرایی کردیم تجربه و بهبود خود را نشان داد و ما مجبور شدیم منطقی‌تر بازی کنیم. هنوز آماده جام جهانی نیستیم و در حال تلاش برای بهتر شدن هستیم. بازی با تیمی مانند ترکیه بار دیگر نمونه خوبی برای ما بود که چطور یک تیم می‌تواند ما را تا این اندازه آنالیز کند و با سبک بازی ما آشنا باشد. برای چیزی که دیدم واقعاً آن‌ها را تحسین می‌کنم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *