نظر جالب مک کالوم درباره استراحت به کوای لنارد در بازی‌های NBA

مک کالوم ، بازیکن تیم پورتلند بلیزرز به استراحت های کوای لنارد در بازی های لیگ NBA واکنش نشان داد.

مصاحبه مک کالوم

مدیریت زمان بازی دادن به بازیکنان یا لود منیجمنت یکی از داغ‌ترین واژه‌های این روزهای بسکتبال لیگ NBA است و به ندرت پیش می‌آید که در کمپ تمرینی این موضوع مورد بحث قرار گیرد. اگر می‌خواهید بدانید این تاکتیک عجیب از کجا سر برآورد باید گفت گرگ پوپوویچ، سرمربی سن آنتونیو اسپرز از این تاکتیک برای استراحت دادن به بازیکنان کهنه‌کارش استفاده می‌کرد و کوای لنارد نیز بعد از استراحت‌های متوالی‌اش در بازی‌های متعدد به تورنتور رپترز کمک کرد تا عنوان قهرمانی لیگ NBA را کسب کند. حالا، انتظار می‌رود تیم‌های متعددی این رویکرد را اتخاذ کنند تا به ستاره‌های خود استراحت بدهند.

اما انتظار نداشته باشید که پورتلند بلیزرز چنین رویکردی را در پیش گیرد. بیلیزرز روی ۸۲ بازی دامیان لیارد و سی جی مک کالوم حساب باز کرده است. براساس گزارش جو فریمن، خبرنگار Oregonian پورتلند بلیزرز در بازی‌های این فصل هیچ برنامه‌ای برای استراحت به گاردهای ستاره‌اش، دامیان لیارد و سی جی مک کالوم ندارد وقتی نظر آن‌ها را جویا می‌شویم، دامیان لیارد و سی جی مک کالوم می‌گویند که تیم برای حضور در مرحله پلی‌آف به آن‌ها نیاز خواهد داشت. لیارد می‌گوید:

ما مثل بعضی تیم‌ها پر از فوق‌ستاره نیستیم. بنابراین فکر می‌کنم فرصت استراحت در بازی‌ها را نداشته باشیم. مخصوصاً امسال که کنفرانس غرب بسیار رقابتی ‌تر شده است.

مک کالوم نیز می‌گوید:

رقابت در کنفرانس غرب بسیار شدید است. فکر نمی‌کنم بتوانیم خط مشی اتخاذ شده برای کوای لنارد را اجرا کنیم.

مک کالوم

مک کالوم پر بیراه نمی‌گوید. کنفرانس غرب امسال بیش از هر سال دیگری رقابتی‌تر شده است. پورتلند بلیزرز، به لطف به واسطه عقبه و استمرار موفقیت، خود را در مرحله پلی‌آف رقابت‌ها می‌بیند اما لس آنجلس کلیپرز، لس آنجلس لیکرز، هیوستون راکتس، دنور ناگتس، یوتا جاز و گلدن استیت واریرز نیز در این مسیر قرار دارند. دیگر رقبا مانند سن آنتونیو اسپرز، دالاس موریکس و نیو اورلینز پلیکانز را به این جمع بافزایید و خواهید دید که اگر پورتلند بلیزرز باشید جای هیچ اشتباهی در این فصل برای شما باقی نمی‌ماند. اما نمی‌توان انکار کرد که استراحت دامیان لیارد و سی جی مک کالوم به پورتلند کمک می‌کند. مک کالوم از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ دائماً در بازی‌های لیگ NBA بازی کرده است و ۶۳۴.۲۰ مایل در بازی‌های این سه فصل دویده است. اگر مصدومیت زانو نبود او در فصل گذشته هم می‌توانست این عملکرد را تکرار کند. لیارد (۲۰۲ مایل) بر طبق گزارشات از این حیث در رتبه پنجم فصل گذشته قرار گرفت.

لیارد در این باره می‌گوید:

ما به فینال کنفرانس غرب رفتیم و من این را احساس کردم. ما فبلاً این مرحله را تجربه نکرده بودم و بدن من خسته بود. بنابراین وقتی وارد یک چالش واقعی شدیم خسته شده بودم. اینکه من بتوانم چطور زمان حضور خود در بازی‌ها را مدیریت کنم برای من معنای زیادی خواهد داشت.

وقتی یوسوف نورکیچ، بازیکن بزرگ پرتلند بلیزرز به واسطه شکستگی پا بازی‌های زیادی از این فصل را از دست داده و الفاروق امینو و موئه هارکلس تیم را ترک کرده‌اند، حتی این امکان وجود دارد که دامیان لیارد و سی جی مک کالوم بازی‌های بیشتری نسبت به گذشته در یک فصل انجام دهند. تری استوتس، مربی پورتلند بلیزرز به خبرنگار Oregonian گفت که برنامه دارد تا با مشاهده تمرین این دو بازیکن مقیاسی را برای آن‌ها در نظر بگیرد و آن‌ها را از فعالیت‌های سخت دیگر منع کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *