• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • گوران دراگیج ، ذخیره طلایی میامی هیت در بازی مقابل فینیکس سانز

گوران دراگیج ، ذخیره طلایی میامی هیت در بازی مقابل فینیکس سانز

گوران دراگیج همین دو فصل پیش یک بازیکن آل استار بود. اریک اسپوئلسترا، سرمربی میامی هیت این موضوع را فراموش نکرده است.

درخشش گوران دراگیج

این بازیکن که ۱۲ سال سابقه حضور در لیگ NBA را داراست بر روی نیمکت میامی هیت حضور داشت اما او هنوز ظرفیت این را داشت که شماره‌های بزرگان را بپوشد و پرتاب‌های فوق‌العاده‌ای داشته باشد. این همان چیزی بود که او در بازی پنجشنبه شب از خود به نمایش گذاشت جاییکه ۲۰ امتیاز از ۲۵ امتیاز خود را در نیمه دوم به دست آورد تا میامی هیت با نتیجه ۱۲۴ بر ۱۰۸ بر فینیکس سانز غلبه کند. اریک اسپوئلسترا در پایان بازی درباره او گفت:

خوشبخت بودیم که یک بازیکن آل استار را توانستیم از نیمکت ذخیره‌ها به درون زمین بفرستیم. فکر نمی‌کردم که او تا این اندازه تأثیرگذار ظاهر شود.

جیمی باتلر ۳۴ امتیاز کسب کرد و گوران دراگیچ نیمه دوم بزرگی را برای تیم خود رقم زد و به میامی هیت کمک کرد تا چهارمین پیروزی متوالی در پنج بازی خود را جشن بگیرد و باخت با اختلاف ۲۰ امتیاز را به دنور ناگتس در شب سه‌شنبه به فراموشی بسپارد. میامی هیت برای اولین بار رکورد خود را از سال ۲۰۱۲ به ۶ پیروزی و ۲ شکست ارتقا داد. در آن زمان آن‌ها لبران جیمز را در اختیار داشتند و اتفاقاً در آن فصل قهرمانی لیگ NBA را بدست آوردند. جیمی باتلر در پایان کوارتر اول ۱۸ امتیازی شد و در انتهای نیمه اول ۳۰ امتیازی بود تا میامی هیت در این نیمه با نتیجه ۶۴ بر ۵۷ از فینیکس سانز پیش بیفتد. میامی ۵۳.۵ درصد در نیمه اول پرتاب موفق داشت و ۷ پرتاب از ۱۴ پرتاب سه امتیازی خود را در درون سبد دید. اریک اسپوئلسترا در پایان بازی اظهار داشت:

این پسر فوق‌العاده است. او در نیمه اول ضرب‌آهنگ بازی را تغییر داد. ما مدیون بازی هجومی او هستیم. وی واقعاً یک بسکتبال هوشمندانه را ارائه و با چشمان باز پرتاب‌های خود را انجام می‌دهد.

گوران دراگیج که در اوایل دوران بازیگری‌اش ۶ فصل در خدمت فینیکس سانز بود درست چند لحظه مانده به پایان کوارتر سوم یک پرتاب ۳ امتیازی انجام داد تا میامی هیت را با نتیجه ۹۳ بر ۸۶ پیش بیاندازد. گوران دراگیج در پایان بازی گفت:

وقتی به عنوان بازیکن مقابل تیم سابق خود بازی می‌کنید، انگیزه فوق‌العاده‌ای خواهید داشت و همیشه پیروزی در اینجا خوش‌آیند است.

گوران دراگیج

فینیکس سانز نوار پیروزی‌های متوالی خود را پاره کرد. آرون بینز با کسب ۲۳ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن تیمش بود و دوین بوکر نیز ۲۲ امتیاز به دست آورد. ریکی رابیو ۱۱ امتیاز و ۱۱ ریباند کسب کرد. مونتی ویلیامز، سرمربی فینیکس سانز اعتقاد داشت حرکت با توپ تیمش خیلی خوب نبود و پس از پایان بازی گفت:

ما فقط امشب این کار را خوب انجام ندادیم و این اتفاق افتاد. فکر می‌کنم درس بزرگی از این بازی گرفتیم.

تایلر هرو، بازیکن فصل اولی میامی هیت یکب ازی فوق‌العاده دیگر را با کسب ۱۵ امتیاز و ۳ پرتاب سه امتیازی موفق از ۴ پرتاب ۳ امتیازی خود پشت سرگذاشت. اریک اسپوئلسترا درباره تایلر هرو گفت که او در زمینه دفاعی ضعف‌هایی دارد اما همیشه با تمام توان در زمین حاضر می‌شود. همچنین وی اظهار داشت تایلر هرو می‌خواست تا دوین بوکر را در نیمه دوم گارد کند و این گارد کردن هم در عملکرد او تأثیرگذار بود.

میامی هیت برنامه زمانی دشواری خواهد داشت و باید جمعه شب به فاصله ۲۴ ساعت با این بازی در مقابل لبران جیمز، آنتونی دیویس و لس آنجلس لیکرز صف‌آرایی کند. دراگیچ در این باره گفت:

هیچ عذری پذیرفتنی نیست. ما به آنجا خواهیم رفت و با بازی سخت‌کوشانه خود سعی می‌کنیم تا مقابل لیکرز پیروز شویم. همیشه رقابت با بهترین تیم دلیگ NBA جذاب است. ما هم برای همین اینجا هستیم.

فینیکس سانز اکنون در دیدارهای خانگی خود ۱ پیروزی به دست آورده و متحمل ۱ باخت شده است. سانز در ۴ دیدار خانگی بعدی خود باید به مصاف بروکلین نتس، لس آنجلس لیکرز، آتلانتا هاکس و بوستون سلتیکس برود. دوین بوکر در پایان بازی گفت:

باید در همه شب‌ها اینگونه رقابتی ظاهر شویم. این سبک بازی به ما اعتبار می‌دهد. آن‌ها با انرژی بالایی در این دیدار حاضر شدند، از همان آغاز کاملاً فیزیکی بازی کردند.

نکات بازی:

فینیکس سانز: تای جروم، بازیکن فصل اولی سانز هشتمین بازی متوالی را به دلیل مصدومیت از ناحیه مچ پای راست از دست داد. فینیکس سانز با آمار بیشترین اسیست لیگ (۶۷.۴ درصد) به زمین بازی آمده بود. آن‌ها در مقابل هیت ۲۲ اسیست در ۳۷ فیلدگل خود داشتند.

میامی هیت: جاستیس وینسلا به دلیل سردرد و اودونیس هاسلم و دیون ویترز به دلیل شکم درد این بازی را از دست دادند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *