بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA | شکست مجدد مدافع عنوان قهرمانی، تورنتو رپترز

بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA

پس از تعطیلی دو روزه بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA که به دلیل اعتراض شدید بازیکنان و تیم‌ها به خاطر شلیک پلیس آمریکا به یک سیاه‌پوست که منجر به فلج شدن او شد، این مسابقات از دو روز گذشته مجددا از سر گرفته شد.

ورود به سایت بتکارت

در ابتدا لازم به ذکر است که دلیل پراکندگی و نامرتب بودن برنامه بازی‌ها در مراحل مختلف، تعویق سه روزه‌ای بود که برنامه مرتب و ترتیب بازی‌ها را به هم ریخت که در ادامه در این خصوص توضیح مختصری را خواهیم داد و شرح ماجرا را می‌توانید در خبرهای قبلی سایت بسکتفا مشاهده فرمایید.
ماجرا از این قرار بود که صبح روز پنجشنبه بود که سه مسابقه میلواکی باکس – اورلاندو مجیک، هیوستون راکتس – اوکلاهاما سیتی تاندر و همچنین دیدار لس آنجلس لیکرز – پورتلند تریل بلیزرز از جانب NBA لغو شدند. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که بازیکنان میلواکی باکس به علت مجروح شدن جیکوب بلیک، یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس آمریکا در ایالت ویسکانسین، بازی پنجم سری خود مقابل مجیک را بایکوت کردند و حاضر به شرکت در دیدارهای پیش رو نشدند تا در نهایت پس از جلسات متعدد در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه این مسابقات از سر گرفته شد تا تیم‌ها به رقابت خود ادامه دهند.

در ادامه مطلب به نتایج آخرین دیدارهای رسمی بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA که برگزار شده است، می‌پردازیم.

بازی ششم و مجموع کلی دیدارهای برگزار شده بین دو تیم در مرحله اول پلی آف : اوکلاهاما سیتی تاندر ۳ – ۳ هیوستون راکتس

در بازی ششم اوکلاهاما سیتی تاندر و هیوستون راکتس با یکدیگر به رقابت پرداختند که اوکلاهاما موفق شد با نتیجه ۱۰۴ – ۱۰۰ حریف خود را شکست دهد تا مجموع بازی‌ها ۳ – ۳ مساوی شود و کار صعود کننده این دو تیم به دور بعدی در بازی هفتم مشخص گردد. کوارتر اول با برتری ۲۵ – ۲۴ به نفع تیم بازنده به اتمام رسید. کوارتر دوم مجددا هیوستون بود که با نتیجه ۲۶ – ۲۴ پیروز شد و اختلاف امتیازی ۳ امتیازی را در مجموع دو ست ایجاد کرد. در کوارتر سوم اوکلاهاما که تلاش خود را دو چندان کرده بود موفق شد این ست را پیروز به رختکن رود و با نتیجه ۲۹ – ۲۴ ست را پیروز شد تا منتظر ست آخر بماند. در کوارتر چهارم مجددا این تیم توانست ست را با نتیجه ۲۷ بر ۲۵ پیروز شود و در مجموع کلی با نتیجه ۱۰۴ – ۱۰۰ برنده میدان لقب گیرد. در این بازی امتیاز آورترین بازیکن اوکلاهاما سیتی تاندر کریس پاول بود که در مدت زمان ۴۰ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۲۸ امتیاز، ۷ ریباند و ۳ اسیست بدست آورد و نقش پر رنگی در پیروزی تیمش داشته باشد. از سوی دیگر نیز امتیازآورترین بازیکن هیوستون راکتس جیمز هاردن بود که در مدت زمان ۳۹ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۳۲ امتیاز، ۸ ریباند و ۷ اسیست را به نام خود ثبت کند.

بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA

بازی هفتم و مجموع کلی دیدارهای برگزار شده بین دو تیم در مرحله اول پلی آف : دنور ناگتس ۴ – ۳ یوتا جاز

از شش بازی برگزار شده مرحله اول پلی آف ان بی ای دو تیم دنور ناگتس و یوتا جاز به تساوی ۳ – ۳ در مسابقه قبلی دست پیدا کردند که در نهایت کار به بازی هفتم کشیده شد تا در نهایت تکلیف تیم صعود کننده به دور بعدی مشخص گردد. در این بازی در نهایت با نتیجه ۸۰ بر ۷۸ به نفع دنور به پایان رسید. در ست اول نتیجه ۲۶ – ۲۱ به نفع دنور رقم خورد. کوارتر دوم نتیجه ۲۴ بر ۱۵ مجددا به نفع این تیم به پایان رسید. در کوارتر سوم یوتا که تلاش خود را دو چندان کرده و تمایلی نداشت تا در این مرحله حذف شود موفق شد با نتیجه ۲۴ – ۱۵  به پیروزی برسد. در کوارتر چهارم مجددا یوتا توانست با نتیجه ۱۸ بر ۱۵ بر دنور پیروز شود و اما در مجموع کلی این دنور بود که با دو اختلاف امتیاز و با نتیجه ۸۰ – ۷۸ پیروز اعلام شود. در این بازی امتیازآورترین بازیکن دنور ناگتس نیکولا یوویچ بود که در مدت زمان ۳۹ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۳۰ امتیاز، ۱۴ ریباند و ۴ اسیست بدست آورد تا نقش پررنگی در پیروزی تیمش داشته باشد. از سوی دیگر نیز امتیازآورترین بازیکن یوتا جاز داناوان میچل بود که در مدت زمان ۴۳ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۲۲ امتیاز، ۹ ریباند و ۱ اسیست را به نام خود ثبت کند.

بازی اول مرحله نیمه نهایی و نتیجه کلی بازی‌های نیمه نهایی پلی آف : میامی هیت ۱ – ۰ میلواکی باکس

در بازی اول مرحله نیمه نهایی پلی آف میامی هیت و میلواکی باکس با یکدیگر به رقابت پرداختند که میامی موفق شد با نتیجه ۱۱۵ – ۱۰۴ حریف خود را شکست دهد. کوارتر اول با برتری ۴۰ – ۲۹ به نفع میلواکی به اتمام رسید. کوارتر دوم نیز اما میامی بود که با نتیجه ۳۱ – ۲۳ پیروز شد. در کوارتر سوم میامی موفق شد این ست را پیروز به رختکن رود و با نتیجه نزدیک ۳۲ – ۲۳ ست را ببرد. در کوارتر چهارم مجددا میامی توانست ست را با نتیجه ۲۳ بر ۱۸ پیروز شود و در مجموع کلی با نتیجه ۱۱۵ – ۱۰۴ برنده میدان لقب بگیرد. در این بازی امتیاز آورترین بازیکن میامی هیت جیمی باتلر بود که در مدت زمان ۳۶ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۴۰ امتیاز،۴ ریباند و ۲ اسیست بدست آورد و نقش پر رنگی در پیروزی تیمش داشته باشد. از سوی دیگر نیز امتیازآورترین بازیکن میلواکی باکس کریس میلدلتون بود که در مدت زمان ۳۷ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۲۸ امتیاز، ۶ ریباند و ۵ اسیست را به نام خود ثبت کند.

بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA

بازی دوم مرحله نیمه نهایی و نتیجه کلی بازی‌های نیمه نهایی پلی آف: بوستون سلتیکس ۲ – ۰ تورنتو رپترز

بازی میان بوستون سلتیکس و تورنتو رپترز مجددا به نفع بوستون رقم خورد و این دیدار با نتیجه ۱۰۲ بر ۹۹ به نفع بوستون به اتمام رسید. در کوارتر اول نتیجه تساوی ۲۸ – ۲۸ رقم خورد. کوارتر دوم اما بوستون با نتیجه ۲۲ بر ۲۰ پیروز به رختکن رفت. در کوارتر سوم تورنتو رپترز که تلاش خود را دو چندان کرده بود موفق شد با نتیجه ۳۰ – ۲۰ حریف خود را از پیش رو بردارد و در کوارتر چهارم اما ورق برگشت و بوستون توانست با نتیجه ۳۲ – ۲۱ پیروز شود تا در مجموع کلی نتیجه ۱۰۲ – ۹۹ پیروز میدان لقب گیرد. در این بازی امتیاز آورترین بازیکن بوستون سلتیکس جیسون تاتوم بود که در مدت زمان ۴۲ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۳۴ امتیاز و ۸ ریباند و ۶ اسیست بدست آورد تا نقش پر رنگی در پیروزی تیمش داشته باشد. از سوی دیگر نیز امتیازآورترین بازیکن تورنتو رپترز اوجی آنانوبی بود که در مدت زمان ۳۸ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۲۰ امتیاز و ۷ ریباند را به نام خود ثبت کند.

برای پیش بینی مسابقات بسکتبال همراه ما باشید

ورود به سایت بتکارت

قبلی «
بعدی »

این‌جا می‌خواهیم دور از دنیای سیاه فقط از بسکتبال بخوانیم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *