• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • شلنک: آتلانتا هاکس به دقت بازیکنان جوان خود را زیر ذره‌بین خواهد داشت

شلنک: آتلانتا هاکس به دقت بازیکنان جوان خود را زیر ذره‌بین خواهد داشت

  • توسط مینا
  • 02/10/2019
  • خبر
  • 0

از آنجایی که آتلانتا هاکس به سومین سال بازسازی اساسی ترکیب خود رسیده است، نشانه‌هایی از امید در این تیم دیده می‌شود.

مصاحبه سرمربی و مدیر ورزشی آتلانتا هاکس

آن‌ها شاید حتی به پلی آف رقابت‌های کنفرانس شرق صعود کنند. اما آتلانتا هاکس با جوان‌هایی مستعد و جذاب برای اردوی تمرینی خود آماده می‌شود و بازیکنان کهنه‌کار عجله‌ای برای ملحق شدن به تمرینات ندارند. لوید پیرس، سرمربی آتلانتا هاکس روز جمعه به خبرنگاران گفت:

ما هنوز هیچ‌کاری انجام ندادیم. نمی‌خواهم بازیکنانم فکر کنند که حتی یک آیتم تمرینی تمام شده است.

در حقیقت، آتلانتا هاکس فقط ۲۹ بازی فصل قبل را پیروز شد بنابراین هنوز راه پر فراز و نشیبی را پیش رو دارد. تراویس شلنک، مدیر ورزشی آتلانتا هاکس برای بازسازی ترکیب تیمش گام‌های اساسی برداشت، اقدامی شبیه به کاری که شلنک در گلدن استیت واریرز، قهرمان سه دوره لیگ NBA انجام داده بود. ترائه یانگ و جان کولینز اخیراً خود را به عنوان ۲ بازیکن جوان و درخشان لیگ NBA مطرح کردند. کوین هوئرتر در اولین فصلش پیشرفت خیره‌کننده‌ای داشت. دی آندره هانتر، کم ردیش و برونو فرناندس امسال درفت شده‌اند تا ترکیب را از این هم کامل‌تر کنند. جباری پارکر، پیک سابق شماره ۲ مراسم درفت نیز در نقل و انتقالات آزاد به هاکس پیوست. تمامی بازیکنان فوق‌الذکر زیر ۲۴ سال سن سن دارند. شلنک در این باره گفت:

باید ببینیم این بازیکنان جوان چگونه در کنار یکدیگر بازی می‌کنند آیا با هم متناسب هستند؟ مطمئناً تصور ما بر این است که آن‌ها به خوبی در کنار یکدیگر بازی خواهند کرد. برنامه ما هم همین است. اما نمی‌توانیم در حال حاضر فقط به این موضوع دلخوش باشیم. ما باید این بازیکنان را در میدان NBA محک بزنیم. منظورم همین یک ماه نیست. کل سال باید در کنار هم محک بخورند.

شلنک می‌خواهد نتیجه بگیرد که در بازی‌های NBA هیچ اطمینانی بابت این ترکیب جدید نمی‌شود داد و باید امیدوار بود که در این راه کمی شانس هم دخیل باشد. وقتی شلنک در گلدن استیت واریرز حضور داشت، هیچ کس نمی‌دانست که استفن کری به یکی از بزرگترین ستارگان لیگ NBA تبدیل خواهد شد. اما کادر مدیریتی این باشگاه وقتی این تیم که در سید ششم قرار داشت دیدار پلی‌‌آف را برد و در راند دوم ۲۰۱۳ سن آنتونیو اسپرز را مغلوب کرد احساس پیشرفت داشتند بنابراین این ریسک را انجام دادند و آندره ایگودالا را به تیم خود آوردند. ۲ فصل بعد، گلدن استیت واریرز اولین جام قهرمانی از ۳ جام قهرمانی فعلی خود در لیگ NBA را برد و ۵ بار در فینال این رقابت‌ها حاضر شد. شلنک افزود:

به یاد بیاورید که ترید آندره ایگودالا چگونه اتفاق افتاد، ما با همین بازیکنان جوان به کار خود ادامه خواهیم داد، اما بازیکنان باتجربه و کهنه‌کاری داریم که در کنار این بازیکنان جوان بازی خواهند کرد. می‌دانیم که با این کار پیشرفت آن‌ها شیب سریعتری به خود خواهد گرفت، اما احساس می‌کنیم که با همین بازیکنان جوان هم واقعاً تیم خوبی هستیم.

آتلانتا هاکس

اما هاکس در موقعیت موفقیت نیست. هنوز این‌گونه نشده است. خیز بلند آن‌ها سال بعد خواهد بود، وقتی قراردادهای برخی بازیکنان منقضی می‌شود و آن‌ها ۶۴ میلیون دلار برای تریدها و نقل و انتقالات آزاد می‌توانند هزینه کنند. شلنک در این باره گفت:

ما تا زمانی که بازی این بازیکنان جوان را کنار هم نبینیم نمی‌توانیم چیزی بگوییم. نمی‌توانم اینجا بنشینم و بگویم شانس این را داریم که تیم خاصی باشیم، حتی اگر تیم شما بسیار خوب باشد. وقتی سه شنبه اردوی تمرینی خود را شروع کردیم، آتلانتا هاکس به دقت بازیکنان جوان خود را زیر ذره‌بین خواهد داشت.

کولینز با مصدومیت روبروست، بنابراین تمرینات او در طول پیش‌فصل محدود خواهد بود. همین موضوع درباره هوئرتر نیز صادق است که تازه ماه گذشته از مصدومیت زانو رهایی یافت و جزوی از ترکیب آتلانتا هاکس قرار گرفت. پس از آن‌ها ردیش، پیک شماره ۱۰ مراسم درفت است که در کالج دوک بازی می‌کرد. اگرچه او پس از جراحی ناشی از مصدومیت غضله کاملاً از میادین به دور بود، آتلانتا هاکس نظارت دقیقی بر تمرینات او برای فصل عادی خواهد داشت. پیرس در این باره اظهار داشت اگر آتلانتا هاکس می‌خواهد به مرحله بعدی پیشرفت خود در لیگ قدم بگذارد، سالم نگه داشتن بازیکنان برای این تیم حیاتی به نظر می‌رسد. او در این باره گفت:

سخت است که یک تیم را با هم هماهنگ کنید، مخصوصاً اگر بازیکنان آن تیم جوان باشند. واقعاً سخت است که انتظار پیشرفت داشته باشید. برای همین است که ما هوشیار هستیم و برای هر بازیکن جانب احتیاط را رعایت خواهیم کرد. هیچ کسی را مجبور نمی‌کنیم که پیشرفت کند. نمی‌خواهیم هیچ مرحله را تمام نشده باقی بگذاریم. سلامت بازیکنان سرلوحه همه کارهای ما خواهد بود و همه چیز از سلامت آن‌ها شروع خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *