چگونه با یادگیری حمله انفرادی ،بازیکنان عالی تربیت کنیم؟

 

حمله انفرادی اغلب حرکات بسکتبال یک به یک خوانده می شود. من ترجیح می دهم با توجه به اینکه بسکتبال بازی تیمی است ، آن را حمله انفرادی بنامم. در آموزش بازیکنان حرکت بسکتبال به صورت انفرادی ، اغلب پیام اشتباه می تواند ارسال شود. بازیکنان هنگامی که بعد از تابستان تمرین روی مهارت های فردی تمرین می کنند ، پیام های مختلط دریافت می کنند و از آنها می خواهیم که این مهارت ها را در یک مفهوم تیمی ادغام کنند.آیا ما فقط مهارتها را آموزش می دهیم یا می خواهیم آنها ذهنیت را نیز یاد بگیرند؟ اصطلاحات و زمینه ای که ما برای آموزش آنها استفاده می کنیم می تواند همه چیز را به چشم انداز بیندازد. ما اسم های فانتزی را برای دریل ها و چیزهایی که با آنها به وجود آمده دوست داریم ، اما در این باره ، سادگی ممکن است بهترین راه برای ارائه آن باشد. در مورد فراخوانی این بخش ، “در اینجا کارهایی که می توانید انجام دهید تا در هنگام داشتن توپ توپ بزنید”. سپس ، شما می توانید آن کارها را انجام دهید و به بازیکنان بیاموزید که از هر مهارت و از همه مهم تر ، آنچه ایجاد می کند ، نه تنها برای او بلکه برای هم تیمی های خود استفاده کنند.

حمله انفرادی

 

افسانه تهدید سه گانه

از زمان جوانی ، من درباره تهدیدهای سه گانه ، موقعیت تهدیدی سه گانه ، شنیدن ، پاس دادن یا دریبل شنیده ام. در حالی که درست است که شما باید آماده باشید ، واقعیت تنها یکی از این اقدامات یک تهدید است. آخرین باری که برنامه بازی دفاعی شما این بود که تیرانداز را تنها بگذارید و از دریبل محافظت کنید؟ چطور ، “این مرد واقعاً می تواند بگذرد ، حتماً او را بازی کردید و اگر مجبور شد یک تیرانداز را برای انجام این کار ترک کند ، پس تیرانداز را ترک کنید”؟ این اتفاق می افتد و باید هرگز اتفاق نیفتد. به همین دلیل ، من معتقدم که تهدید سه گانه در بسکتبال، پرتاب، پرتاب و پرتاب است.

تهدید جدید سه گانه: پرتاب، پرتاب، پرتاب در حمله انفرادی

مهمتر از همه و هیچ چیز در مورد تخلف بدون تهدید نمره اتفاق نمی افتد. وقتی دفاع شما فکر می کند که شما می توانید در هر لمسی گلزنی کنید ، او را به موقعیتهای بسیار ناراحت کننده سوق می دهد. حمله و فشار مداوم بر دفاع شما باعث می شود كه او در طی یك بازی شكست بخورد. این اهداف کمک های او را از بین می برد ، فرصت های دیگری را برای هم تیمی های شما ایجاد می کند و تأثیر منفی روی تخلف او خواهد گذاشت.

پرتاب، پرتاب، پرتاب یعنی هر بار که توپ را بدست آورید ، بلافاصله در موقعیت پرتاب قرار می گیرد. توپ درست به جیب تیراندازی شما می رود ، زانوهای شما خم شده و در موقعیت ورزشی هستید. پرتاب، پرتاب، پرتاب یعنی هر بار که توپ را بدست آورید ، با سبد روبرو می شوید. به نظر می رسد ابتدایی (البته شما با سبد روبرو هستید!) اما چند بار دیده اید بازیکنان خود را به سمت سبد می چرخانند؟ چند بار می بینید که بازیکنان با گوشه و کنار بالا روبرو هستند و بخشهای بزرگی از زمین را از دید خود قطع می کنند؟

پرتاب، پرتاب،پرتاب یعنی هر بار که توپ را بگیرید ، چشمان شما به لبه می رود. با نگاه کردن به لبه ، از هر موقعیتی ، به شما امکان می دهد همه اتفاقاتی را که در کف رخ می دهد ، ببینید.

پرتاب، پرتاب، پرتاب یعنی هر بار که توپ را بدست آورید ، پای شما در موقعیت قرار می گیرد و کار کفش شما بهبود می یابد. شما سریعتر می شوید زیرا در وضعیت بهتری قرار دارید. نقض محوری شما (مانند مسافرت) از بین می رود زیرا پای شما بیشتر هدف دارد.

آخر اینکه ، پرتاب کردن مهارتی است که نمی تواند فکر دیگری باشد. ممکن است شما بتوانید از یک ضربه بازیابی کنید ، اما نمی توانید یک عکس را پس بگیرید. شما می توانید به ضرب گلوله فکر کنید و به یک پاس برگردید ، می توانید به یک دریبل فکر کرده و بازیابی کنید ، اما نمی توانید راه دیگری را طی کنید. چند بار می بینید که یک بازیکن در گوشه ای پاس گل می دهد و شروع به جستجوی کسی می کند تا به آن منتقل شود؟ هرکسی که در تیمش است ، هر کس در استقلال شروع به فریاد زدن می کند ، “پرتاب کن ، پرتاب کن!” در حالی که او به دنبال یافتن یک نفر برای عبور است ، وی متوجه نشد که وی باز است. سرانجام ، او به سمت پرتاب توپ می رود و هیچ وقت وارد نمی شود. دلیل این است که شما نمی توانید به یک ضربه بازیابی کنید.

بنابراین ، هر وقت توپ را گرفتید ، فکر اول شما پرتاب است ، فکر دوم شما پرتاب و فکر سوم شما پرتاب است! اکنون این واقعاً یک تهدید سه گانه است.

 

راز پرتاب تقلبی در حمله انفرادی

شلیک جعلی در تیراندازی است که محاسبه نشده است. همه چیز به اندازه یک پرتاب است ، توپ در جیب تیراندازی شما است ، بدن شما در یک قلاب تیراندازی قرار دارد و شما مربع هستید و رو به سبد قرار دارید. شما فقط آن را رها نمی کنید. تقلب در پرتاب در حوزه حمله انفرادی بسیار مؤثر است. یکی از جنبه های جرم موثر کنترل دفاع ، قرار دادن دفاع در معرض خطر و وادار کردن آن برای واکنش به حمله شما است. در درون ذهنیت “پرتاب، پرتاب، پرتاب” خود ، جعلیاتی که با پرتاب ایجاد کرده اید کار بزرگی را برای مجبور کردن دفاع به بازی به صورت نامشخص و به عنوان یک راکتور انجام می دهد ، در نتیجه مدافع را یک قدم عقب می اندازد. این دلیل دیگری است که چرا هر وقت توپ را گرفتید ، بلافاصله در موقعیت پرتاب قرار می گیرد. وقتی تهدیدی برای گلزنی می کنید و بلافاصله آن را در صید انجام دهید ، دفاع شما باید فوراً شوت را بازی کند ، او را از هر چیز دیگری که به سمت او پرتاب می کنید آسیب پذیر می کند.

این نیست که با یک جعلی پمپ اشتباه گرفته شود. من طرفدار جعلیات پمپ نیستم. اول ، من اعتقاد ندارم که شما می توانید یک دفاع (حداقل یک دفاع خوب) را فریب دهید. مگر اینکه پمپ شما دقیقاً به همان اندازه شوت ، به شکل و ریتم باشد ، دفاعی برای نیش زدن نخواهد داشت. اما مهمتر از همه ، جعلی بودن پمپ شما را از موقعیت خوب تیراندازی خارج می کند. وقتی توپ و بدن خود را از طریق پمپ تقلبی جابجا می کنید ، قطعات متحرک را به شوت خود اضافه می کنید که به قوام آن صدمه می زند. همچنین شما را مجبور می کند که به دلیل بازیابی پمپ ، زمان بیشتری را برای گرفتن شلیک خود اختصاص دهید. این موارد بر کیفیت تلاش شما تأثیر منفی خواهد گذاشت.

من متوجه شده ام که فروش مدافع خود بسیار موثرتر است که اگر او این شانس را به شما می دهد پرتاب می کنید و سپس به او اجازه می دهید تا برای متوقف کردن پرتاب شما سعی کند تنظیم کند. این ، دوباره ، توسط ذهنیت “پرتاب، پرتاب، پرتاب” و حمله انفرادی مناسب هنگام بدست آوردن توپ انجام می شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *