• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • درن کولیسون می‌تواند کلید حل مشکل لس آنجلس لیکرز در پست پوینت گارد باشد

درن کولیسون می‌تواند کلید حل مشکل لس آنجلس لیکرز در پست پوینت گارد باشد

آیا وضعیت اضطراری که پیرامون لس آنجلس لیکرز پیش آمده بود فروکش کرده است؟ آیا درن کولیسون حفره‌ای که مدیران لیکرز در ترکیب تیم می‌بینند را پر خواهد کرد؟

حل مشکل لیکرز با درن کولیسون ؟

لس آنجلس لیکرز تا پانزدهم دسامبر تنها سه شکست در فصل ۲۰۲۰-۲۰۱۹ لیگ NBA ثبت کرده بود اما از آن تاریخ به بعد، لس آنجلسی‌ها متحمل چهار شکست پیاپی شدند که دردناک‌ترین آن شکست در روز کریسمس برابر لس آنجلس کلیپرز بود. اولین حاشیه پس از این شکست‌ها خیلی زودتر از آنچه تصور می‌شد ایجاد شد. مربی اختصاصی کایل کوزما یعنی کلینت پارکس در اینستاگرام خود به انتقاد از لبران جیمز پرداخت ستاره رقیب همشهری یعنی کوای لنارد را مورد ستایش قرار داد. پس از آن بود که هواداران از احتمالات مختلف برای مقاصد معاوضه کایل کوزما صحبت کردند. اما هم جیمز و هم کوزما خیلی به این اتفاق نپرداختند. لیکرز که تاکنون ۲۷ پیروزی و ۷ شکست ثبت کرده است پس از آن روند بد حالا چهار پیروزی پیاپی کسب کرده و در صدر کنفرانس غرب قرار دارد. تنها میلواکی باکس است که با ۳۱ برد و ۵ باخت رکورد بهتری از بنفش و طلایی‌پوشان ثبت کرده است. باکس اخیراً لیکرز را نیز شکست داده بود.

آن روند شکست‌های پیاپی حداقل یک فایده برای لبران جیمز و در نهایت خود تیم لیکرز داشتند. جیمز در جریان شکست ۱۲۸-۱۰۴ برابر دنور ناگتس در استپلس سنتر به‌علت آنچه مصدومیت جزئی ماهیچه اعلام شده بود بیرون نشست و در واقع استراحت کرد. لبران در جریان سه دیداری که در طول چهار شکست متوالی به میدان رفت به‌طور میانگین یک ترپیل دابل ثبت کرد اما تنها ۳۹.۷ درصد از پرتاب‌های منطقه‌ای خودش را وارد سبد نمود و همچنین فقط ۲۰.۰ درصد از پرتاب‌های سه امتیازی را با موفقیت انجام داد.

آنتونی دیویس بازی با ایندیانا پیسرز را از دست داد اما در جریان سه شکست از آن چهار باخت به‌طور میانگین ۳۰.۷ امتیاز کسب کرد. او ارزشمندترین تمام‌کننده تیم است حتی با وجود آنکه از پشت محوطه سه امتیازی اصلاً خوب شوت نمی‌زند (۱۲.۵ درصد پرتاب سه امتیازی موفق). بدیهی است که بازیسازی و قدرت امتیازآوری برتر او است که عامل اصلی موفقیت لیکرز تاکنون بوده است. لیکرز در بازی‌های خود از یک پوینت گارد به معنای سنتی و متعارف استفاده نمی‌کند و به‌جای آن ایوری بردلی یا کنتاویوس کالدول پاپ را بازی می‌دهد. این دو نفر بیشتر دوران حرفه‌ای خود در NBA را به‌عنوان شوتینگ گارد سپری کردند. راجن راندو تنها بازیساز واقعی در تمام ترکیب لیکرز است اما در طول چهار شکست متوالی به مشکل خورده بود. ستاره سابق بوستون سلتیکس ۲۷.۶ پرتاب منطقه‌ای موفق داشت و از پشت خط سه امتیازی نیز ۲۱.۴ پرتاب‌هایش را به امتیاز تبدیل کرد.

درن کولیسون

مدیر اجرایی یکی از تیم‌های کنفرانس شرق NBA، در رابطه با وضعیت لیکرز در پست پوینت گارد گفته است:

لیکرز به یک گارد بازیساز دیگر نیاز دارد. راندو دیگر آن بازیکن سابق نیست. توپ در دستان او باقی می‌ماند و دیگر مثل گذشته دفاع نمی‌کند. آنها برای کمک کردن به لبران به یک پوینت گارد دیگر نیاز دارند. اگر لیکرز قرار است یک تبادل بازیکن انجام دهد، هدف خود را باید به جذب یک پوینت گارد متمرکز کند.

اگر کوزما قرار است طعمه لیکرز برای جذب یک پوینت گارد باشد، حقوق ۲ میلیون دلاری او به‌سختی با اهداف احتمالی لیکرز برابری خواهد کرد. درک رز فصل جاری از دیترویت پیستونز ۷.۳ میلیون دلار حقوق می‌گیرد و این مقدار سال آینده به ۷.۷ میلیون دلار هم خواهد رسید. دنیس شرودر از اوکلاهاما سیتی تاندر نیز برای این فصل و فصل بعد ۱۵.۵ میلیون دلار دریافت خواهد کرد. باگدان باگدانوویچ در سال آخر قرارداد خود با ساکرامنتو کینگز حضور دارد و ۸.۵ میلیون دلار دستمزد می‌گیرد. پس این یعنی به ازای معاوضه کوزما هیچکدام از این سه بازیکن در دسترس نخواهند بود. بیشترین بهره‌ای که لیکرز می‌تواند از معاوضه کوزما داشته باشد، جذب یک بازیکن با حقوق حداکثر ۳.۵۶ میلیون دلار در سال است. قطعاً مدیران تیم می‌توانند بازیکنان دیگری را نیز در بسته معاوضه کوزما جای بدهند مثل تروی دنیلز، کویین کوک یا حتی دمارکوس کازینز تا یک معامله خوب داشته باشند. از طرفی دیگر، درن کولیسون درباره بازنشستگی زودتر از موعد خود به فکر تجدیدنظر افتاده است و به لیکرز یا کلیپرز به‌عنوان یکی از مقاصد احتمالی خود می‌نگرد. ESPN گزارش داده است که درن کولیسون، گارد کهنه‌کار که قبل از موعد نقل و انتقال بازیکنان آزاد تابستان ۲۰۱۹ با خداحافظی خود همه را غافلگیر کرده بود حالا قصد دارد در ماه فوریه به NBA بازگردد. لیکرز و کلیپرز دو مقصدی هستند که بازیکن به آنها فکر می‌کند. ماجرای کولیسون می‌تواند بازی را به کلی تغییر دهد.

درن کولیسون ۳۲ سال دارد. او یک پوینت گارد ستاره نیست اما نسخه بهتری از راجن راندو است. فصل قبل همراه با ایندیانا پیسرز، او به‌طور میانگین ۱۱.۲ امتیاز و ۶.۰ پاس منجر به گل کسب کرد و همچنین دارای درصد پرتاب منطقه‌ای موفق ۴۶.۷ بود و از پشت خط سه امتیازی نیز ۴۰.۷ درصد شوت‎‌های خود را وارد سبد حریف کرد. یک سال قبل از بازنشستگی، او به رکورد ۴۶.۸ درصد پرتاب موفق از پشت محوطه سه امتیازی دست یافت که در دوران حرفه‌ای‌اش یک رکورد محسوب می‌شود. اما چرا درن کولیسون باید لیکرز را برای بازگشت انتخاب کند؟ او اخیراً با فرانک ووگل در ایندیانا پیسرز کار کرده بود و همچنین در کلیپرز نیز تجربه کار با داک ریورز را دارد. اگر کولیسون هنوز روی فرم باشد و بتواند به لیکرز کمک کند، لس آنجلس باید بدون هیچ تردیدی او را به خدمت بگیرد. همچنین در این صورت لازم است که برای باز شدن فضا در ترکیب، یک نفر تیم را ترک کند که با توجه به جوان و مستعد بودن کوزما، بهتر است آن شخص یک بازیکن دیگر باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *