• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • واکنش دنی گرین به شکست های اخیر لیکرز: انتظار نداریم بدون اشتباه بازی کنیم

واکنش دنی گرین به شکست های اخیر لیکرز: انتظار نداریم بدون اشتباه بازی کنیم

پس از آنکه لس آنجلس لیکرز در دیدار حساس برابر رقیب همشهری یعنی لس آنجلس کلیپرز نتیجه را در روز کریسمس به حریف واگذار کرد، هیچکدام از بازیکنان تیم بیشتر از دنی گرین از نحوه بازی خود شاکی نبود.

مصاحبه دنی گرین

اما حالا و پس از آنکه چند روز از این شکست دردناک سپری شده است و از همه مهمتر فیلم بازی توسط بازیکنان و کادرفنی مورد بازبینی قرار گرفته است، گرین اعتقاد دارد ریشه تمام مشکلات لیکرز در فصل جاری به یک مسئله بازمی‌گردد، سرعت بازی! لس آنجلس لیکرز در حال حاضر از نظر سرعت در رده هجدهم تیم‌های NBA قرار دارد. این افت کاملاً محسوس است زیرا یاران لبران جیمز فصل قبل در همین زمینه تیم چهار لیگ بودند. اما زمانی که دنی گرین از کلمه سرعت استفاده کرد، درباره تعداد مالکیت‌های توپ استفاده شده توسط تیم در هر بازی صحبت نمی‌کرد. او درباره انرژی و تلاشی صحبت می‌کرد که خودش و سایر بازیکنان لیکرز آن را به کار می‌گیرند و اینکه توپ را تا چه حد به گردش درمی‌آورند. گرین خودش این ویژگی‌ها را مسائل کوچک می‌داند. این شوتینگ گارد پس از تمرین روز جمعه به خبرنگاران گفت که همین مسائل کوچک تیم پیروز در بازی بسکتبال را تعیین می‌کنند. بر اساس صحبت‌های دنی گرین، تیم لس آنجلس لیکرز در تمام طول فصل با این نکات کوچک مشکل داشته است. او فکر می‌کند همین موضوع بود که در بازی حساس چهارشنبه شب برابر کلیپرز در مقاطع حساس به شوتزن‌های تیم آسیب رساند. دنی گرین در صحبت‌های خود اینطور گفت:

من فکر می‌کنم که ما در ظاهر به اندازه کافی خوب به ‌نظر رسیدیم. من معتقدم که بعضی از بازیکنان حاضر در ترکیب بیشتر به خاطر سرعت بازیمان کاملاً از ریتم خارج شده بودند. ما برای شروع بازی مثل همیشه در منطقه رنگی زمین حضور نداشتیم. ما بر روی دفاع کلیپرز فشار چندانی وارد نکردیم. زمانی که ما به محوطه رنگی می‌رسیم، حرکت کرده و آن را پیدا می‌کنیم در نتیجه فرصت‌های پرتاب خالی بیشتر و شوت‌های ریتم‌دار بیشتری به دست می‌آوریم و همین است که باعث می‌شود سرعتمان بالاتر برود.

اما دنی گرین تنها بازیکنی نبود که به این موضوع اشاره کرد که لیکرز در نیمه دوم بازی مقابل همشهری از لمس توپ در محوطه رنگی فاصله زیادی گرفته بود. پس از تمرین روز جمعه، آنتونی دیویس گفت به نظرش لیکرز در نیمه اول فرصت‌های بهتری برای پرتاب شوت سه امتیازی در اختیار داشت چرا که در زمان حمله تیم بیشتر از داخل به بیرون می‌زد. دیویس مدعی شد که ماجرا بیشتر به دو نیمه زمین مربوط می‌شود. اگر قرار باشد لیکرز در ادامه دیدارهای فصل همانطور از آنتونی دیویس بازی بگیرد که لبران پیش از آغاز فصل تقاضای آن را کرده بود، دنی گرین معتقد است که در این شرایط تیم در بخش هجومی به بازیکنان بیشتر و همچنین گردش توپ بیشتر نیاز پیدا خواهد کرد.

دنی گرین

گرین که فصل قبل بازیکن تورنتو رپترز بود و با تیم کانادایی به مقام قهرمانی دست پیدا کرد در ادامه صحبت‌های خود گفت:

من به سرعت بیشتر از هر چیز دیگری فکر می‌کنم. نه تنها باید آنتونی دیویس را در تمام طول بازی در شرایط پست قرار بدهیم بلکه واضح است باید کاری کنیم که او در شرایط پیک اند رول قرار بگیرد و کاری کنیم که بازی برایش آسان شود و اجازه بدهیم از تاکتیک پیک اند پاپ استفاده کند. اما به همین منظور نیاز است که ما توپ را سریع‌تر و بهتر به گردش دربیاوریم و اگر زودتر به زمین حریف برسیم باعث می‌شود تا دفاع آنها به خوبی تنظیم نشود و همین در نهایت به دیویس اجازه خواهد داد تا در شرایط پیک اند رول بیشتری قرار بگیرد و بازی برایش آسان‌تر شود و در آخر به سبد حریف حمله کند. فکر می‌کنم به همین دلیل است که ریتم ما اندکی از کار افتاده یا متزلزل است. تا کوارتر چهارم، بسیاری از بازیکنان ما از ریتم خارج می‌شوند و احتمالاً شوت‌هایی را از دست می‌دهند که معمولاً آنها را به امتیاز تبدیل می‌کنند و دلیلش این است که توپ به گردش درنیامده یا سرعت به همان اندازه‌ای نیست که معمولاً بازی را با آن شروع می‌کردیم.

گرین همچنین گفت که لیکرز در روزهای یکشنبه و همچنین زمانی که بازی صبح زود انجام می‌شود در حفظ سرعت بازی به مشکل برمی‌خورد. گرین در این رابطه گفت:

فکر می‌کنم این مشکل نیز به یک عادت برای ما تبدیل شده است اما چشم‌پوشی کردن از آن در زمان پیروز شدن در بازی‌ها آسان است. زمانی که در چهار بازی پیاپی شکست می‌خورید این ضعف بیشتر به چشم می‌آید.

تمام این صحبت‌ها شاید نتیجه این باشد که گرین از دست هم‌تیمی‌های خود عصبانی است و شاید هم واقعاً همینطور باشد اما او گفته است که روحیه بازیکنان در رختکن لیکرز هنوز هم قوی است با وجود آنکه تیم در چهار بازی پیاپی با شکست روبه‌رو شده است. دنی گرین در انتهای صحبت‌های خود گفت:

فکر می‌کنم همه ما یک احساس را داریم. روحیه ما بیرون از زمین هنوز هم فوق‌العاده است. درون زمین تنها باید ریتم را حفظ کنیم. با توجه به آنکه اکنون در ماه دسامبر هستیم بدون شک هنوز زود است. ما برای بهتر شدن تلاش می‌کنیم. انتظار نداریم که ۴۸ دقیقه را به‌طور کامل بدون هیچ نقصی بازی کنیم اما باید کمی بیشتر گوش به زنگ باشیم، با جدیت بیشتری بازی کنیم و بر روی هدفمان تمرکز داشته باشیم. در چند بازی آینده شاید لازم باشد با تمرکز بیشتری به میدان برویم و هر دو طرف زمین را در اختیار خود بگیریم.

خود گرین بدون اشتباه نبوده است اما این باعث نمی‌شود که از اعتبار حرف‌هایش کاسته شود. شاید بهتر باشد مربی تیم با توجه به حرف‌های دنی گرین تغییرات مهمی را در تیمش ایجاد نماید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *