• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • ریکی رابیو ، مردی که تونس را در اولین بازی جام جهانی در هم کوبید

ریکی رابیو ، مردی که تونس را در اولین بازی جام جهانی در هم کوبید

  • توسط مینا
  • 01/09/2019
  • خبر
  • 0

ریکی رابیو در پیروزی ۱۰۱ بر ۶۲ مقابل تونس در روز اول گروه C جام جهانی با ۱۷ امتیاز و ۹ اسیست، تعادل و اثربخشی حمله را برای اسپانیا به ارمغان آورد. ۵ اسپانیایی دیگر نیز به امتیازات دو رقمی رسیدند که سرجیو لوی با ۱۶، خوانچو هرناندوگومز با ۱۳، پائو ریباس و ویکتور کلور هر کدام با ۱۲ امتیاز بودند و مارک گسول نیز ۱۰ امتیاز گرفت.

درخشش ریکی رابیو برابر تونس

این آمار کاملاً مخالف آن چیزی بود که در بازی ایران و پورتوریکو اتفاق افتاد. تونس از وزن تیمی خود در کوارتر دوم استفاده کرد و ۲۹ بر ۱۹ پیش‌افتاده بود. اما اسپانیایی‌ها بعد از تایم استراحت و در کوارتر سوم با ۱۸ امتیاز پیش افتادند و در ۱۰ دقیقه پایانی بازی نیز ۱۰ امتیاز از تونس پیشی گرفتند.

بهترین بازیکن میدان: «ریکی رابیو که ۱۷ امتیاز و ۹ اسیست برای تیم خود به ارمغان آورد و ۵۵ درصد پرتاب‌هایش از فیلد تبدیل به امتیاز شد.»

آمار دروغ نمی‌گوید: «۵۹ و ۵۲؛ درصد پرتاب‌های اسپانیا از درون فیلد و از منطقه ۳ امتیازی. نتیجه اینکه بازی در کوارتر سوم ۳۰ بر ۸ شود!»

این قویترین بازی اول برای اسپانیایی بود که از پیروزی در دیدار دوم خود مقابل پورتوریکو مطمئن است اما اگر می‌خواهد مانند نیمه اول دیدار با تونس بازی کند نباید چندان خوش‌بین باشد. ریکی رابیو پس از بازی گفت:

اولین دیدار همیشه گول‌زننده است. در نیمه اول در حال محک زدن حریف بودیم. آزادتر بازی کردیم و هجومی تر و دوده‌تر بودیم. امشب دوازده بازیکن ما بازی مردند و این قدرت تیم را نشان می‌دهد. هر کسی می‌تواند به ما چیزهایی یاد بدهد.

ریکی رابیو

سرجیو اسکاریولو، سرمربی اسپانیا نیز گفت:

طبیعی است که ۱۷ پرتاب سه امتیازی داشته باشیم. اگر می‌خواهیم در چنین سطح بالایی رقابت داشته باشیم پس باید با اطمینان پرتاب کنیم.

عمر آبادا، گارد تیم ملی تونس اظهار داشت:

در نیمه دوم آن‌ها بهتر بازی کردند و در پرتاب‌های سه امتیازی نسبت به ما برتری داشتند. ما شایسته شکست نبودیم و ما باید نیمه دوم را همانند نیمه اول بازی می‌کردیم.

ماریو پالما، سرمربی تونس نیز عنوان کرد:

آن‌ها ۱۷ پرتاب سه امتیازی داشتند که بالای ۵۰ درصد می‌شود. این طبیعی نیست. ما به تیم خود اطمینان داریم. در دو بازی بعدی ما ثابت می‌کنیم که همان تیم نیمه اول هستیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *