نحوه بهبود پرتاب آزاد در بسکتبال

 

این تقریبا غیر ممکن است به بیش از حد تاکید بر اهمیت پرتاب آزاد ، هر دو به تیم ها و به بازیکنان. اگر شما یک بازیکن است که می توانید فقط 4 سبد در هر بازی و اضافه کردن 4 پرتاب آزاد به کل خود، شما باید یک گلزن دو شکل. اضافه کردن پانزده نقاط از خط پرتاب آزاد به کل تیم خود را یک مانع بسیار دشوار است برای مخالفان شما برای غلبه بر ایجاد کنید.

علاوه بر این، پرتاب پرتاب رایگان چیزی است که باید سازگار و نمیفهمد به طرح بازی خود را است. بازیکنان باید ترکیب چگونه برای رسیدن به خط ناپاک به بازی خود را.

پرتاب آزاد

پرتاب کننده خوب کیست؟

من می دانم که این به نظر می رسد مانند یک سوال احمقانه است، اما من شرط می بندم تعریف خود را از ما متفاوت است.

پرتاب پرتاب آزاد یک مهارت منحصر به فرد است. این تنها چیزی است که من می توانم از در تمام رشته های ورزشی که هر بازیکن باید خوب باشد فکر می کنم. این تنها مهارت است که کنترل بازیکن تهاجمی در تمامیت آن. هیچ جنبش برای مقابله است، هیچ واکنش به دفاع وجود دارد، و هیچ تنظیم برای محدوده وجود دارد. پرتاب ناپاک مهارت های مشابه بارها و بارها و بارها و بارها است.

خوب اکشن پرتاب آزاد انجام همان چیزی که در هر زمان. شات، یک روال، همان واکنش – یا از دست دادهاید. در NBA، خوب اکشن پرتاب آزاد آنهایی که ساقه بیش از 80٪ می باشد. در حالی که کسانی بهترین از بهترین بازیکنان، هنگامی که شما آن فکر می کنم، واقعا وجود دارد هیچ دلیلی که چرا بازیکنان سطح پایین نه می توانید همین کار است. در واقع، هر چند، آنها نمی کنند. همانطور که شما در سطح حرکت می کند، درصد تغییر دهید. در سطح دانشگاهی، بازیکنان که ساقه بالاتر از 75٪ هستند اکشن خوب در نظر گرفته؛ در حالی که بازیکنان مدرسه بالا باید بیش از 70٪ شلیک کنید. من ، شخصاً ، فکر نمی کنم که هر کسی بالای 15 سال (یا سن دبیرستان) که زیر 70 درصد شلیک می کند ، تیرانداز آزاد خوبی باشد. فکر می کنم اگر زیر 70 درصد شلیک کنید ، باید به طور جدی به برخی از تنظیمات توجه کنید ، خواه به صورت روال ، روتین یا روند فکر باشد.

 

این را می گویم نه به عنوان یک انتقاد بلکه به عنوان یک نقطه برای جلوگیری از خوشنودی. من فکر می کنم همه ما درک بورس ناپاک بد است، اما من فکر می کنم ما باید به مراقب باشید، به عنوان مربیان و بازیکنان، از بازیکنان که ساقه فقط به خوبی به اندازه کافی به ما معتقدیم که آنها بورس خوب است، اما آنها به اندازه کافی خوب به شما بیش از قوز نمی . این آسان است که می گویند شما به اندازه کافی خوب هستند و ماساژ یک ضمیر اما شما باید تعیین آنچه که واقعا به اندازه کافی خوب به شما یک بازیکن خوب و یا تیم است.

 

پرتاب آزاد غلط

من نمی خواهم به جنبه های فنی شوت ناپاک ، نحوه نگه داشتن توپ ، آرنج به سمت لبه ، پیگیری و غیره بپردازم. این عناصر در تمام پرتاب ها حضور دارند. پرتاب با پرتاب رایگان یک فرآیند بسیار شخصی است و هر کس سبک خود را دارد. با این حال ، باید برخی از عناصر مشترک وجود داشته باشد ، و از آنجا که پرتاب با پرتاب های آزاد یک روند تکراری است ، هر پرتاب آزاد باید همان باشد ، پس از شلیک.

دادگاه

در صورتی که متوجه نشده اید ، 99٪ دادگاه های بسکتبال چوب منجمد دارای نقطه ای درست در وسط خط ناپاک هستند. هنگام نصب درب ، سبد و رنگ آمیزی خطوط ، باید یک مرجع داشته باشید که می توانید بر روی آن اندازه گیری کنید. نصب کننده نقطه ای را در کف 15 درجه ، به طور مستقیم در مرکز لبه قرار می دهد. تمام خطوط از آن نقطه مشخص شده اند. اگر از نزدیک نگاه کنید ، آن را پیدا خواهید کرد.

 

اهمیت آن نقطه در رابطه با پرتاب آزاد  چیست؟

 

ساده است. نقطه به شما می گوید کجا بایستید. بعضی از بازیکنان دوست دارند با پای پرتاب خود روی نقطه ایستادگی کنند. بعضی از بازیکنان دوست دارند که نقطه را خط بزنند. بعضی از بازیکنان 3 پا در کنار نقطه خواهند ایستاد. من قصد ندارم به شما بگویم که کجا بایستید. من فقط می خواهم بگویم ، از نقطه استفاده کنید تا هر بار در همان مکان بایستید.

 

روتین

روال پرتاب با ناپاک یکی از مکانهایی است که فردیت در رابطه با پرتاب ناپدید می شود. بعضی از بازیکنان یک بار توپ را دریبل می زنند ، برخی دیگر 3 بار دریبل می زنند. ریچارد همیلتون دوست دارد 1 دریبل را به كنار بكشد. جیسون کید دوست دارد توپ را در پشت خود باد کند (او همچنین بوسه را به پسرش می زند). موضوعی که در بین این اصطلاحات شخصی رایج است این است که آنها هر بار این کار را می کنند.

هدف از روال پرتاب آزاد چیست؟

 

این است که به شما کمک می کند تا منحصر به فرد از وضعیت پرتاب آزاد تنظیم کنید و هر بار آن را به همان عکس تبدیل کنید. در مورد تغییراتی که هنگام پرتاب آزاد اتفاق می افتد ، فکر کنید. در حین بدنه بازی ، شما در حال دویدن ، برش ، پرش ، تنظیم در دفاع هستید و نسبت به شرایط بازی واکنش نشان می دهید. ناگهان ، شما خودتان را در تنهایی در خط پرتاب آزاد ایستاده اید. هیچ کس برای جلوگیری از شما. زمان زیادی برای از بین بردن شات. این وضعیت با بقیه زمانی که در دادگاه حضور دارید ، چنین وضعیتی متفاوت است و تنظیم باید فوری باشد. چگونه انتقال از یک بازیکن بازی به تیرانداز پرتاب آزاد را انجام می دهید؟ پاسخ روال پرتاب آزاد شماست. روال شما یک معیار خاص از راحتی و یک مکانیسم محرک را برای شما فراهم می کند تا نیازهای منحصر به فرد پرتاب آزاد را برآورده کنید.

 

جنبه های ذهنی پرتاب آزاد

یوگی بررا ، فیلسوف بزرگ ، زمانی گفت: “90٪ این بازی 50٪ ذهنی است.” من فکر می کنم وقتی نوبت به پرتاب آزاد می رسد ، یوگی جنبه های ذهنی را دست کم می گرفت.

ما باید درک چقدر دشوار است به خط پرتاب آزاد، دانستن این است که هر کس در حال تماشای شما، و ایجاد یک پرتاب آزاد است. سیل افکاری که در آن زمان از ذهن شما عبور می کند ، بیشتر شبیه سونامی است. چه باید به شما فکر می شود؟ جواب هیچ چیز نیست!

هدف از تمرین این است که اقدامات خود را خودکار کنید. هیچ فکر مورد نیاز است. در حافظه عضلات و مسیرهای روانی و حرکتی ایجاد کنید و به ذهن خود بگویید که از راه خارج شود. فکر کردن در مورد عکسبرداری شما فقط باعث “تجزیه و تحلیل-فلج” خواهد شد. شما شوت خود را آنقدر دقیق مطالعه خواهید کرد که قادر به شلیک نخواهید بود. بازیکنان ، در هر سطحی ، از این امر مصون نیستند

من در واقع با بازیکنی بحث کردم که چندین سال در NBA است ، دارای چندین حلقه قهرمانی است و یکی از بهترین تیراندازهای 3 امتیازی لیگ محسوب می شود. با این حال ، درصد پرتاب آزاد او در حدود 50 درصد علامت گذاری شده است. من از او پرسیدم که چگونه می تواند این یک تیرانداز خوب باشد اما از این خط خیلی سختی دارد. او در ادامه به من گفت كه وقتی از میادین شلیك می كند ، دیگر وقت ندارد كه فكر كند. اما وقتی شلیک های آزاد می کند ، سعی می کند از طریق شوت خودش صحبت کند. وقتی دلش تنگ می شود ، به تمام تنظیماتی که باید انجام دهد فکر می کند. من دیده ام که او صدها پرتاب آزاد در عمل انجام می دهد. از او پرسیدم که او در طول زندگی خود چند ضربه آزاد به او زده است. وی در پاسخ گفت که احتمالاً در طول زندگی خود به عنوان بسکتبالی صدها هزار نفر از او گرفته است. من نمی دانم که چرا پس از این تعداد شلیک ، او فکر کرد که بعد از اینکه یکی را از دست داد ، فراموش کرده است که چگونه شلیک می کند و باید به طرز دیگری شلیک کند. می توان آن را به صورت صحیح شلیک کرد و آن را وارد نکرد. علاوه بر این ، به عنوان یک انسان ، در اعمال نیز تغییرات اندکی مشاهده می شود. این بدان معنی نیست که شما فراموش کرده اید که چگونه شلیک کنید. به اندازه کافی سخت است که بتواند یک ضربه را به دست آورد. اگر هر بار که از دست می دهید ، ضربه تان را تغییر دهید ، سعی خواهید کرد که چندین عکس را تسخیر کنید. سناریوی احتمالی برای بهبود نیست.

بنابراین پس از یک ضربه شلیک خود را تجزیه و تحلیل نکنید! می خواهید چند پرتاب از دست بدهید. نگران این موضوع نباشید و فقط توپ را شلیک کنید!

جنبه ذهنی دیگری که احساس می کنم بسیار مهم است ، درک این موضوع است که همه عکس ها یکسان هستند و “ارزش ذاتی” خود ، یا پاداش و احساس رضایت خود را دارند. پرتاب آزاد در دقیقه اول بازی بدون نتیجه ، همان پرتاب آزاد در آخرین ثانیه بازی با تیم شما با یک امتیاز پایین است. اثرات شوت ممکن است متفاوت باشد ، اما سبد هنوز در همان مکان قرار دارد و همینطور خط پرتاب آزاد نیز وجود دارد. شات باید در هر دو حالت دقیقاً یکسان باشد. هدف گرفتن یک شوت پرتاب ، برد یا از دست دادن بازی نیست. هدف این است که عکس بگیرید! این تنها شیء است. تزریق مقادیر بیرونی به یک شات خاص ، تلاشی برای عدم موفقیت است.

اگر بتوانید بر این دو جنبه ذهنی تسلط داشته باشید ، اثربخشی شما به طرز چشمگیری بهبود می یابد!

 

تمرین

تمرین پرتاب با پرتاب رایگان باید دقیقاً همین باشد ، تمرین شوت شما. مربیان سعی دارند جنبه هایی را برای کمک به تیراندازان در شرایط “فشار” ایجاد کنند. من اعتقاد ندارم که آثار و همچنین بسیاری معتقدند. اول ، شما نمی توانید موقعیت های بازی را با نگرانی های بازی و الگوهای تفکر شبیه سازی کنید. شما فقط می توانید موقعیت های “بازی مانند” را شبیه سازی کنید ، که نگرانی های مختلفی را به همراه دارد.

نتایج منفی برای پرتاب آزاد از دست رفته (مانند دویدن برای خطا) نیز مؤثر نیست. این تنها به بازیکنان می آموزد که از گم شدن نترسند. این باعث نمی شود تا تیراندازهای پرتاب کننده آزاد به آنها بهتر تبدیل شوند. اگر می خواهید فعالیت های خود را برای دستیابی به هدف انجام ندهید ، آن را به یک فعالیت مثبت تبدیل کنید که مهارت بازیکنان شما را بهبود می بخشد (برای مثال ، به جای آنکه سرپیچی برای از دست دادن پرتاب آزاد از بین ببرید ، به بازیکنان خود بخواهید که یک دادگاه کامل انجام دهند ، ۲  دریبل بزنید. )

پرتاب وقتی خسته شده اید نیز یک افسانه است. تکرار مهارت های حرکتی خوب ، مانند مهارت درگیر در پرتاب آزاد ، بستگی به ایجاد حافظه ماهیچه از طریق مسیرهایی دارد که از مغز شما به سمت حرکت پرتاب شما حرکت می کنند. خستگی آن مسیرها را تغییر می دهد. بهبود در هنگام انجام تنظیمات برای خستگی دشوار است. در عوض ، هنگام تازه بودن باید به اندازه کافی تکرار کنید تا در هنگام خستگی تغییری در عکس بگیرید.

تمرین پرتاب با پرتاب آزاد باید بر دو بخش ، بهبود فنی و بهبود اعتماد متمرکز باشد. تکرار پرتاب با پرتاب آزاد باید بخشی از تمرین تیم باشد ، همانطور که باید در زمان ضرب و شتم ، شلیک های رایگان پرتاب مستقیم نیز انجام دهید. با این حال ، پیشرفت واقعی به عنوان یک تیرانداز پرتاب آزاد فقط می تواند در شرایطی اتفاق بیفتد که یک بازیکن متعهد شود زمان خارج از تمرین و خارج از فصل را بگیرد تا تکرارهای خود را بدست آورد و روی ذهنیت پرتاب کار کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *