پیش بازی بوستون سلتیکس و پورتلند تریل بلیزرز؛ شکست کافی است!

بوستون سلتیکس-پورتلند تریل بلیزرز

در چارچوب رقابت‌های بسکتبال NBA، تیم‌های بوستون سلتیکس و پورتلند تریل بلیزرز به مصاف هم می‌روند. بوستون از کنفرانس شرق و پورتلند نماینده‌ی کنفرانس غرب است. هر دو تیم از مدعیان کنفرانس خود هستند و به نظر شاهد جدال جذابی خواهیم بود. رویارویی تفکرات استیونس و استاتس نیز همواره زیبا بوده است.

بوستون سلتیکس: در پی جبران!

بوستون سلتیکس با ۳۷ پیروزی و ۲۴ شکست در جایگاه پنجم جدول رده‌بندی قرار دارد. تیم برد استیونس فصل پر فراز و نشیبی را پشت سر می‌گذارد. در حالی که به نظر می‌رسید پس از کوچ لبران جیمز به منطقه‌ی غرب، سلتیکس بهترین تیم شرق شود،‌ اما این اتفاق رخ نداد. بوستون اصلاً تیم سال‌های قبل نیست و همین مسئله باعث شده است تا از جمع برترین‌های لیگ فاصله بگیرد. کایری اروینگ با اینکه بازی خوب خود را همواره در معرض نمایش می‌گذارد اما به تنهایی نمی‌تواند سلتیکس را در همه‌ی مسابقات برنده از زمین بازی خارج کند. جیسون تیتم درخشش فصل قبل را ندارد، آل هورفورد و گوردون هیوارد بازیکنان سابق نیستند و در کنار این موضوعات، تاکتیک‌های برد استیونس نیز توسط کل بازیکنان تیم به خوبی در زمین اجرا نمی‌شوند. اما با تمام این‌ها، بوستون تیم پلی‌آف است. پر افتخارترین تیم لیگ قطعاً به پلی‌آف راه خواهد یافت و شاید در مرحله‌ حذفی مسابقات، چیزهای جدیدی برای ارائه کردن داشته باشد.

بوستون سلتیکس

پورتلند تریل بلیزرز: جا پای بزرگان گذاشتن کار ساده‌ای نیست!

پورتلند تریل بلیزرز با ۳۷ پیروزی و ۲۳ شکست در جایگاه چهارم قرار دارد. آنها با توجه به شکست اوکلاهاما سیتی تاندر تا رسیدن به رتبه‌ی سوم لیگ فاصله‌ی زیادی ندارند و با غلبه بر بوستون سلتیکس در تی دی گاردن می‌توانند به تاندر هم برسند. شاگردان تری استاتس در این فصل هم یکی از مدعیان کنفرانس غرب هستند و با زوج طلایی دیمین لیلارد و سی جی مکالم توانایی غلبه بر هر رقیبی را دارند. در بُعد آماری، پورتلند با میانگین ۱۱۳.۸ امتیاز نهمین تیم تهاجمی لیگ است و در ریباند هم با میانگین ۴۷.۸، سومین تیم بسکتبال NBA است. در خصوص ریباند،‌ حضور یوسف نورکیچ عامل مهمی در ثبت این آمار درخشان است. بازیکنی که علاوه بر توانایی‌های بالایش در بازی‌گردانی در داخل قوس و کسب امتیاز، با قد بلندش توپ‌ها را به سرعت روی هوا می‌رباید و اکنون به یکی از مهم‌ترین بازیکنان پورتلند تبدیل شده است. از حق نگذریم، در آمار ریباند پورتلند تریل بلیزرز، حضور آلفروک آمینو نیز تاثیر بسزایی دارد. البته که این موضوع نیز به تاکتیک‌های سرمربی هم وابسته است چرا که در زمان‌هایی از بازی این دو نفر در زمین مسابقه نیستند اما آمار آنها افت نمی‌کند. قطعاً ترکیبی کامل باعث ثبت چنین چیزی می‌شود.

پورتلند تریل بلیزرز

مشخصات بازی

ورزشگاه: تی دی گاردن (استادیوم خانگی بوستون سلتیکس)

تاریخ: پنجشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۷- ۲۸ فوریه ۲۰۱۹

ساعت: ۰۴:۳۰ بامداد

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *