انتقال اولیه: انتقال هجومی شماره گذاری شده

انتقال هجومی

انتقال هجومی شماره گذاری شده یک انتقال اولیه ساده است که با بازیکنانی که توانایی بازی خوانی در حین دویدن و تنظیم خود با سناریوهای مختلف روی زمین را دارند، انواع مختلفی پیدا می کند. خیلی از تیم ها گزینه های مختلفی را در این مورد امتحان می کنند و قدرت پشت این بازی توانایی تغییر جایگاه بازیکنان به منظور بهره بری از توانایی های شخصی آن هاست.

انتقال هجومی شماره گذاری شده

تعداد انتقال های هجومی هر پنج بازیکن درون زمین را به نقشی خاص لینک می کند. در شکل زیر مسئولیت به این شکل تقسیم بندی شده اند:

1) کنترل اولیه توپ و هدف خروجی

2) کناره سمت راست. دونده

3) کناره سمت چپ.  دونده

4) خط میانه. دونده

5) ورودی و دنباله دار بزرگ

انتقال هجومی

این نقش ها با توجه به موقعیت و مالکیت توپ تغییر می کنند. در موقعیت های بازی شکسته، موقعیت های خارج از گارد راس ممکن است خیلی ساده به گارد یا بزرگ تغییر کنند. مزیت این کار این است که بازیکنان می توانند بین نقش های مختلف با توجه به جایی که در زمین به نسبت توپ ایستاده اند تغییر می کند.

در یک موقعیت وروردی ( در پی امتیاز گیری از تغییر در مالکیت توپ) نقش ها با انعکاس شناخته شده ها ساختار سازی می شوند.

5 توپ را از محوطه خارج کرده و به دنبال شروع انتقال هجومی شماره گذاری شده آن را به 1 پاس می دهد. 1 به دنبال انتقال سریع توپ به بالای زمین در طی یک دریبل توپ را به 2 پاس می دهد.

2 و 3 از گوشه به سرعت به جلو می روند و با کشاندن مدافعان به زیر سبد سعی در غلبه بر آن ها دارند. این کار مدافعان را در یک خط قرار می دهد و فضای خوبی را برای مهاجمان در جلوی زمین بوجود می آورد.

4 به سرعت به سمت سبد رفته و در زیر آن به دنبال موقعیتی برای حملات کلیدی می باشد. این تنظیمات با توجه به موقعیت بازیکنان انجام می شود.

اگر تنظیمات برای چهار بازیکن خارج و یک بازیکن داخل باشد، 1 گوشه کناری زمین نزدیک به توپ را پر می کند. 5 به سمت دیگر زمین می رود.

اگر تنظیمات به شکل سه بازیکن خارج و دو بازیکن داخل باشد، 1 وسط زمین را پر می کند و به نقطه راس می رود. 5 همچنان با حرکتی وطیع تر به سمت دیگر زمین و به دور از توپ می رود.

در موقعیت بازی شکسته ( پسگیری توپ توسط مدافعان) قدرت انتقال هجومی شماره گذاری گروه سازی بازیکنان برای واکنش نسبت به آنچه در زمین اتفاق می افتد می باشد. در موقعیتی که در شکل زیر نشان داده شده است، بازپسگیری توپ توسط 4 اتفاق می افتد و سپس به حرکت خود ادامه می دهد. سپس 5 به سرعت به زیر سبد می رود.

انتقال هچومی

در این سناریو، گاردهای کناری در همان سمت خود باقی می مانند. گاردی که به خط میانه زمین نزدیکتر است موقعیت خود را حفظ می کند. 3 به حرکت خود به سمت کناره زمین برای ضد حمله سریع و سرعت بخشیدن به انتقال توپ به جلو زمین و حمله به سبد ادامه می دهد.

گاردی که به سمت حلقه می رود نقش کناری را میگیرد. این بدان خاطر است که این بازیکن نفر دیگری را نزدیکتر به حلقه می بیند پس می تواند بازی خوانی کند و حرکت خود را تغییر دهد در حالی که همچنان به سرعت به سمت جلوی زمین حرکت می کند.

با داشتن بازیکنانی که خود را عدد فرض نکرده و گروه را میبینند، انتقال هجومی شماره گذاری شده انعطاف پذیر تر و محرک تر می شود و تمام نیازهای حمله را نیز برطرف می کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *