• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • یک ماه از تعطیلی بسکتبال NBA گذشت؛ سناریوی برگزاری بازی‌ها در یک شهر!

یک ماه از تعطیلی بسکتبال NBA گذشت؛ سناریوی برگزاری بازی‌ها در یک شهر!

یک ماه از زمان اعلام تست کرونای مثبت رودی گوبر، سنتر یوتا جاز می‌گذرد. مسابقات بسکتبال NBA سریعاً پس از آن تعطیل شد. تا آن زمان بازی‌ها طبق برنامه انجام می‌شد اما بازی نیواورلینز پلیکانز و ساکرامنتو کینگز به این دلیل لغو شد که یکی از داوران دو شب قبل از آن در بازی یوتا جاز حضور داشت.

تعطیلی ادامه دار بسکتبال NBA

آن روز آخرین روزی بود که همه ما یک بازی بسکتبال را به طور زنده تماشا کردیم. پس از آن مسابقات بسکتبال NBA به حالت تعلیق درآمد. یک ماه بعد، ما چیزهای بیشتری راجع به این پاندمی فهمیدیم. آدام سیلور، کمیسیونر لیگ NBA کمتر از یک هفته قبل گفت:

وقتی ما در آغاز لیگ را تعطیل کردیم آن را یک «وقفه» نامیدیم. ما آن زما اطلاعات کمی در مورد این پاندمی داشتیم. به کارکنانم گفته بودم که باید قبول کنیم که در ماه آوریل مسابقات برگزار نشود و تا آن زمان تصمیمی نخواهیم گرفت. اما حالا تا اول ماه می این موضوع ادامه پیدا کرد. صادقانه بگویم واقعاً خیلی زود است که راجع به هفته‌های حتی اندک پیش رو نیز بتوانیم پیش‌بینی داشته باشیم.

این نظر او تغییری نکرده است. ۱۰ بازیکن بسکتبال NBA (شامل رودی گوبر و داناوان میشل، هم‌تیمی او در تیم یوتا جاز به علاوه ستاره‌های دیگر نظیر کوین دورانت و مارکوس اسمارت) تست کرونایشان مثبت اعلام شد. خوشبختانه، هیچ‌یک از آنان به درجه حاد این بیماری متبلا نشدند. چند عضو اجرایی از تیم‌های لیگ مانند جیمز دولان نیز به این بیماری مبتلا شدند. در سطح ملی، بیش از ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر به خاطر این بیماری جان خود را از دست دادند (ایالات متحده آمریکا از حیث تعداد کشته‌شده‌های ناشی از بیماری کرونا از کشور ایتالیا پیشی گرفت) و تقریباً ۵۰۰ هزار نفر نیز به این بیماری متبلا شده‌اند. در حالیکه با انواع و اقسام الگوها در خانه ماندن و فاصله‌گذاری اجتماعی تبلیغ می‌شود، هیچ‌کس نمی‌داند که نقطه اوج این بیماری در آمریکا چه زمانی خواهد بود. کسی نمی‌داند چه زمانی زندگی در این کشور مانند دوران قبل از آمدن کرونا خواهد شد و NBA نیز مانند تمامی ورزش‌های مهم خود را در یک سردرگمی می‌بیند. سلامت و ایمنی بازیکنان همچنان اولویت دارد اما در حال حاضر هیچ پولی به این لیگ تزریق نمی‌شود و تیم‌ها آسیب مالی دیده‌اند (مانند تمامی کسب و کارهای ملی آمریکا). تعدادی از تیم‌ها پرسنل خود را تعدیل و حقوق‌ها را کاهش داده‌اند و این موج ادامه خواهد داشت و این در حالی است که دامنه این کاهش حقوق به بازیکنان هم خواهد رسید. همه این‌ها آدام سیلور را تحت فشار قرار می‌دهد که لیگ را از سر بگیرد.

بسکتبال NBA

کارکنان NBA که دورکاری می‌کنند تلاش می‌کنند تا سناریوی بازگشت را عملیاتی بکنند و راهی بیابند تا قهرمان این فصل از مسابقات مشخص شود. محتمل‌ترین گزینه ممکن این است که بازیکنان، مربیان، کادر تمرینی، مسئولان تدارکات، داوران و به علاوه اعضای رسانه‌ای در یک شهر گرد هم آیند، به طور ویژه آن‌ها را قرنطینه کنیم و یک محیط امن ایجاد شود. پس از آن مسابقه می‌تواند بدون حضور تماشاگران و پوشش تلویزیونی انجام شود. در چنین فرمتی چند بازی فصل عادی برگزار می‌شود و سپس فرمت مسابقات پلی‌آف متراکم‌تر خواهد بود. این طرح با چالش‌های زیادی همراه خواهد بود. آن‌ها در چین تلاش کرده‌اند که چنین طرحی اجرا کنند و ۲ بار لیگ بسکتبال مجبور شد به برنامه زمانی قبلی خود بازگردد.

مربیان تمرین‌دهنده در گفتگو با رسانه NBC Sports گفتند که مایل هستند قبل از شروع دوباره بازی‌ها یک ماه کمپ تمرینی برگزار کنند و نیاز به این دارند که بازیکنان را به شرایط بازی برگردانند و از آسیب‌ها جلوگیری کنند. اما انتظار ندارند که ایده آن‌ها عملیاتی شود. برحسب گزارشات لیگ NBA نمی‌خواهد که بازی‌های مرحله پلی‌آف در ماه سپتامبر برگزار شود و تلاش می‌کند که این امر در ماه جولای تحقق یابد. اگر لیگ NBA بخواهد چنین طرحی را پیاده کند به یک ورزشگاه نیاز دارد و در این زمینه روی لاس وگاس تأکید زیادی شده است و آن‌ها به تست‌های کرونای سریع و دقیق نیز نیاز دارند. لیگ NBA و اتحادیه بازیکنان به دنبال دسترسی به تست کرونا هستند اما یافتن تستی که بدون خطاهای بسیار باشد کار آسانی نیست. به علاوه، لیگ NBA نمی‌خواهد هزاران تست را انجام دهد و وقت آزمایشگاه‌ها را به خاطر این فرآیند بگیرد. در سطح ملی، عدم تست‌گیری مانع از ردیابی و مهار این ویروس شده است و لیگ NBA نیز دریافته است که اگر تست‌ها جامع، گسترده و آماده نباشد چه رخ خواهد داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *