بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA | تورنتو رپترز باز هم باخت؛ لیکرز مجددا پیروز شد

بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA

مسابقات بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA به اوج حساسیت خود رسیده است و تیم‌ها در مرحله نیمه نهایی پلی آف با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. این بازی‌ها روزانه در قالب چند بازی برگزار می‌شود که شما می‌توانید با دنبال کردن اخبار روزانه سایت بسکتفا، از نتایج و اتفاقات مسابقات به صورت کامل باخبر شوید.

ورود به سایت بتکارت

بد نیست بدانید که دلیل پراکندگی و نامرتب بودن برنامه مسابقات، تعویق سه روزه‌ بازی‌ها بود که برنامه مرتب و ترتیب بازی‌ها را به هم ریخت که در ادامه در این خصوص توضیح مختصری را خواهیم داد و شرح ماجرا را می‌توانید در خبرهای قبلی سایت بسکتفا مشاهده فرمایید.

ماجرا از این قرار بود که صبح روز پنجشنبه بود که سه مسابقه میلواکی باکس – اورلاندو مجیک، هیوستون راکتس – اوکلاهاما سیتی تاندر و همچنین دیدار لس آنجلس لیکرز – پورتلند تریل بلیزرز از جانب NBA لغو شدند. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که بازیکنان میلواکی باکس به علت مجروح شدن جیکوب بلیک، یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس آمریکا در ایالت ویسکانسین، بازی پنجم سری خود مقابل مجیک را بایکوت کردند و حاضر به شرکت در دیدارهای پیش رو نشدند تا در نهایت پس از جلسات متعدد این مسابقات از سر گرفته شد. به همین خاطر است که مراحل بازی‌ها متفاوت است و مثلا یکی از تیم‌ها بازی اول خود را در نیمه نهایی بازی کرده و دیگری چهارم و غیره..

بیشتر بخوانید: با انواع پاس در بسکتبال آشنا شوید

در ادامه مطلب به نتایج آخرین دیدارهای رسمی بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA که برگزار شده است، می‌پردازیم.

بازی سوم مرحله نیمه نهایی و نتیجه کلی بازی‌های نیمه نهایی پلی آف : لس آنجلس لیکرز ۲ – ۱ هیوستون راکتس

بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA

بازی‌های این دو تیم در مرحله نیمه نهایی به اوج حساسیت خود رسیده است و با پیروزی شب گذشته تیم لس آنجلسی نتیجه ۲ – ۱ به نفع این تیم، در مجموع کلی بازی‌ها در این مرحله رقم خورده است که با این نتیجه باید نگاهی به بازی‌های بعدی برای مشخص شدن تیم صعود کننده داشت.
بازی میان لس آنجلس لیکرز و هیوستون راکتس به نفع تیم لس آنجلسی رقم خورد و این دیدار با نتیجه ۱۱۲ بر ۱۰۲ به نفع این تیم به اتمام رسید. در کوارتر اول نتیجه ۳۳ بر ۳۲ به نفع تیم بازنده رقم خورد. کوارتر دوم نتیجه ۳۱ – ۲۹ باز هم به نفع هیوستون رقم خورد. در کوارتر سوم لیکرز که تلاش خود را دو چندان و عزم خود را برای از دست ندادن نتیجه بازی جزم کرده بود موفق شد با نتیجه ۲۱ – ۱۸ حریف خود را از پیش رو بردارد و اما در کوارتر چهارم ورق برگشت و در نهایت لیکرز موفق شد با نتیجه ۳۰ – ۲۰ پیروز شود و در مجموع کلی نتیجه ۱۱۲ – ۱۰۲ پیروز میدان لقب گیرد.
در این بازی امتیاز آورترین بازیکن لس آنجلس لیکرز لبرون جیمز بود که در مدت زمان ۳۸ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۳۶ امتیاز و ۷ ریباند و ۵ اسیست بدست آورد تا نقش پر رنگی در پیروزی تیمش داشته باشد. از سوی دیگر نیز امتیازآورترین بازیکن هیوستون راکتس جیمز هاردن بود که در مدت زمان ۳۸ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۳۳ امتیاز، ۹ اسیست و ۹ ریباند را به نام خود ثبت کند.

در مورد قوانین زمانی در بازی بسکتبال چه می‌دانید؟ برای خواندن این مطلب کلیک کنید

بازی پنجم مرحله نیمه نهایی و نتیجه کلی بازی‌های نیمه نهایی پلی آف : بوستون سلتیکس ۳ – ۲ تورنتو رپترز

به نظر می‌رسد که رقابت پایاپای بوستون و تورنتو همچنان ادامه دارد و با پیروزی شب گذشته تیم بوستون نتیجه ۳ – ۲ در مجموع کلی بازی‌ها در این مرحله به نفع بوستون رقم خورده است که با این نتیجه باید نگاهی به بازی‌های بعدی داشت.
بازی میان بوستون سلتیکس و تورنتو رپترز به نفع بوستون رقم خورد و این دیدار با نتیجه ۱۱۱ بر ۸۹ به اتمام رسید. در کوارتر اول نتیجه ۲۵ بر ۱۱ به نفع تیم برنده رقم خورد. کوارتر دوم مجددا بوستون موفق شد با نتیجه ۳۷ بر ۲۴ پیروز به رختکن برود و فاصله امتیازی را بیشتر کند. در کوارتر سوم تورنتو رپترز که تلاش خود را دو چندان کرده بود موفق شد با نتیجه ۲۸ – ۲۵ حریف خود را از پیش رو بردارد و در کوارتر چهارم نیز علیرغم پیروزی ۲۶ بر ۲۴ تیم کانادایی، بوستون در مجموع کلی نتیجه ۱۱۱ – ۸۹ پیروز میدان لقب گرفت. در این بازی امتیاز آورترین بازیکن بوستون سلتیکس جایلن براون بود که در مدت زمان ۳۷ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۲۷ امتیاز و ۶ ریباند بدست آورد تا نقش پر رنگی در پیروزی تیمش داشته باشد. از سوی دیگر نیز امتیازآورترین بازیکن تورنتو رپترز فرد وانولت بود که در مدت زمان ۳۴ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۱۸ امتیاز، ۲ اسیست و ۵ ریباند را به نام خود ثبت کند.

بیشتر بدانید : با انواع پرتاب در بسکتبال آشنا شوید

بازی پنجم مرحله نیمه نهایی و نتیجه کلی بازی‌های نیمه نهایی پلی آف : میامی هیت ۴ – ۱ میلواکی باکس

بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA

در بازی دیگر مرحله نیمه نهایی پلی آف میامی هیت و میلواکی باکس با یکدیگر به رقابت پرداختند که مجددا میامی هیت موفق شد با نتیجه ۱۰۳ – ۹۴ حریف خود را شکست دهد تا کمی خیالش از بابت صعود راحت شود.
کوارتر اول با برتری ۲۸ – ۱۹ به نفع میلواکی به اتمام رسید. کوارتر دوم میامی توانست اختلاف بوجود آمده در نتیجه را جبران کند و با نتیجه ۳۳ بر ۱۸ پیروز میدان شد. در کوارتر سوم باز هم میامی موفق شد این ست را پیروز به رختکن رود و با نتیجه ۲۳ بر ۱۹ ست را ببرد. در کوارتر چهارم باز هم تیم پیروز توانست این ست با نتیجه ۳۰ بر ۲۹ پیروز شود و در مجموع کلی با نتیجه ۱۰۳ – ۹۴ برنده میدان لقب بگیرد و امید خود را برای صعود به دور بعدی بیشتر کند.
در این بازی امتیاز آورترین بازیکن میامی هیت جیمی باتلر بود که در مدت زمان ۳۷ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۲۷ امتیاز، ۱۰ ریباند و ۶ اسیست بدست آورد و نقش پر رنگی در پیروزی تیمش داشته باشد. از سوی دیگر نیز امتیازآورترین بازیکن میلواکی باکس کریس میدلتون بود که در مدت زمان ۴۲ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۲۳ امتیاز، ۷ ریباند و ۶ اسیست را به نام خود ثبت کند.

 مطالب آموزشی سایت بسکتفا را دنبال کنید:

برای پیش بینی مسابقات بسکتبال همراه ما باشید

ورود به سایت بتکارت

قبلی «
بعدی »

این‌جا می‌خواهیم دور از دنیای سیاه فقط از بسکتبال بخوانیم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *